Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miert csak ideiglenes barátaim...

Miert csak ideiglenes barátaim vannak?

Figyelt kérdés
Ugy értem a vegen mindig egyedul maradok. Mindig os jol kijöttem mindenkivel az általánosban a kozepsuliban meg most a munkahelyemen is. Tenyleg mindenhol megvoltak azok az emberek akikkel sülve fove egyutt voltunk iskolában szünetekben szabadidőben de ahogy eljöttem altalanosbol vagy a gimibol mar nem is keresnek. Ha én keresem őket persze benne vannak a talalkaban de ok engem nem keresnek. Ugy érzem mindenbol kimaradok. Hianyzik egy társaság persze tudom egyrészről higy én hol rontottam el egy kettot pl olyan okok higy lett szerelmem es vele töltöttem tobb idot de olyan okom is van hogy én nem mentem pl sziget fesztiválra meg egyetemre mert nem volt ra pénzem es igy kimaradtam a kozos elmenyekbol aztán szarul éreztem magam es én sem kerestem őket de mivel én nem mentem el. Kozos programokra a fentebbi okok miatt ezert egy idő utan ok sem lerestek engem. Raadasul a gimiben mindig volt igy hónapokra egy egy olyan ember akivel egyszerre kozos hullámhosszon voltunk aztán egyik napról a másikra mar nem eteztem ugy higy lenne besuedtemank es igy szakadtak meg a kapcsolataim de ennek okát nem tudom kideríteni. Miert lehet ez higy ugymond raunok emberekre vagyis hogy eltűnik az egy hullámhossz? Áhh a lenyeg higy rosszul érzem magam higy nincs egy társaság ahova tartozhatnek
2016. máj. 1. 23:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem görcsösen állsz az egész témához. Az általános iskolai barátok többsége mindig oda, középiskolás is ritka, hogy megmarad. Szerintem ez természetes.

Mostani munkahelyeden hogy állsz a kollégákkal, szokás eljárnotok valahova, vagy ők szoktak menni? Ezenkívül nem tudom, hogy eljársz e egyáltalán otthonról, pl. sportolni, bulizni. Mit csinálsz a szabadidődben, kivel töltöd?

Ezeket azért kérdezem, mert leírtad, hogy mi volt a múltban, meg nagyjából tisztában vagy az okokkal, de a jelenről nem írsz, hogy mégis most hogy állsz. Gondolom ez sok mindenre kihat, nem csak a barátokról van szó.

2016. máj. 1. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A munkahelyem a barátnőm üzlete. O gyerekkori baratom de mar van egy kislánya es a kislány es az uzletvezetes mellett semmi ideje nincsen. A munkatarsam volt egy nagyon jo barátnőm a koleszban ot én vezettem oda fel de most higy van pasija plusz váltott műszakban vagyunk vele sem találkozunk. Szabadidőmben olvaasok főzök mosok takarítok a lakastvtervezem el tudom magam foglalni eleg sok mindennel nem unatkozom egy percet sem de akkor is jo lenne társas kapcsolatokat létesíteni es nem ugy higy én eroltetem
2016. máj. 1. 23:40
 3/4 anonim ***** válasza:
A barátok jönnek mennek. Ha eltávolodtok egymástól (földrajzilag, érzelmileg) akkor tök mindegy mennyire voltatok jóban, egy idő elteltével a kapcsolat megsínyli.
2016. máj. 2. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Rengeteg ember van ebben a helyzetben, nem tud tartós baráti kapcsolatokat kialakítani. Viszont amire te vágysz, még kevesebbnek van meg. Te baráti köröket akarsz életed végéig. Az már sokkal nehezebb, mert pl. egy 6 személyes társaság megőrzése már 6 személy közös szimpátiájával történhet csak meg.

Úgy gondolom megpróbálhatnál 1-2 személlyel közelebbi kapcsolatot kialakítani, akik igaz barátaid maradnak. És úgy gondolom, bár nyálasnak tűnhet, szükséges kifejezni azoknak a barátoknak akik fontosak neked, hogy így érzel irántuk. Így talán ők is rájönnek, hogy nem kéne elveszítsenek. Viszont sokan nem is törődnek a haverokkal, mivel szerintük mennek és jönnek, és a lényeg nekik hogy legyen valaki akivel szórakozhatnak, beszélhetnek; nem számít ha ez a személy idővel lecserélődik.

A megoldást az jelentené, hogy koncentrálj két, max 3 személyes barátságokra. Erősítsd meg ezeket, és ne hagyd elveszni őket. Az igaz barátságot a pénz nem befolyásolja és bármit el lehet nekik mondani, és megértőek. Azaz ha ezek a személyek igaz barátaid lettek volna akkor ha elmondod neki hogy nincs pénzed menni, akkor megértik és következőkor megpróbálnak egy kevésbé drága programot összehozni.

Üdvözlettel,

Anonim Pszichológus

2016. máj. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!