Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Fekete bőrű - fehér bőrű...

Fekete bőrű - fehér bőrű barátság. Nekem miért megy nehezen?

Figyelt kérdés

Kb egy éve megismerkedtem egy afrikai lánnyal, régóta itt él Magyarországon, jól beszéli a nyelvünket, és tök jó barátnők lettünk.

Szinte mindenről tudunk beszélgetni, mégis sokszor azt érzem, hogy az eltérő bőrszín egy fal közöttünk. Legalábbis részemről, nem tudom, hogy ő hogy látja. Nincs semmi érezhető feszültség, és a legkevésbé sem vagyok rasszista.

Csak ahogy néha elnézem az arcát, a bőrét (nagyon fekete:), úgy érzem, hogy mások vagyunk. Mintha egy vadidegen lenne az egyik legjobb barátnőm :( Mintha belül nem tudnám elfogadni, hogy ő ugyanolyan, mint én.

Ez normális?


És ismétlem, NEM vagyok rasszista, soha nem zavart a "nem fehér" bőrszín.


2016. máj. 16. 17:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Hajtogathatod, hogy nem vagy rasszista, mégis fennakadsz azon, hogy más a bőrének a színe...
2016. máj. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát némi előítélet lehet benned,mert akkor nem fogalmazódott volna meg a kérdés.


Nekem legjobb barátnőm egy roma lány 3 éve már.

Mégsem fogalmazódott meg bennem,hogy amiért roma én idegenként tekintsek rá! Pedig nagyobb előítélet van a romák irányában mint mondjuk egy afrikai iránt. Bár ő és a családja a kivételeket erősítik,dolgoznak,nagyon kedvesek. Mindig mindennel kínálnak engem. Várják,hogy menjek. 3 év alatt jól megismertem őket és eléggé rossz hallani mekkora hátránnyal indulnak mindenhol a származásuk miatt :/ ők is okolják a sok rossz vérű romát. Na,de nem is ez a lényeg csak kiegészítésként írtam.


Én mondjuk sose volta előítéletes volt néger osztálytársam,nagyon jó fej volt mindenki szerette :D jó volt vele bulizni,jó humorú srác.


Amúgy engem érdekel sok kultúra így barátnőméknek a szokásairól,hagyományok stb hallani meg amilyen kajákat csináltak jó volt. Nem a megszokott magyar mentalitás,ételek,felfogás hanem más.


Én tökre élvezném ha egy afrikai lenne a barátnőm. Nem csak,mert különleges hanem azért mások ők olyan értelemben,hogy nekik is van egy kultúra,életforma,felfogás stb ami ugye nem a megszokott magyar.

2016. máj. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem, ez nem a bőrszínről szól. Mármint nem közvetve.

Ismerem a lelkét, és szeretem/tisztelem, egyszerűen valahogy másnak látom. Talán az, hogy gyakran látom abban a népviseletben, amit ők otthon hordanak, látom, hogy mennyire más a kultúrájuk.

Látom az egész kiállását, hogy mennyivel életrevalóbbnak tűnik, mint mi, fehér bőrűek :)

Most, hogy így leírtam, talán pont ez... hogy más vérmérséklet, mint mi, európaiak. Hogy sokkal intenzívebb benne minden.

2016. máj. 16. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!