Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek ha a barátaim...

Mit tegyek ha a barátaim nagyon fehér ember pártiak?

Figyelt kérdés

Szóval rendszeresen tesznek megjegyzéseket a nem fehér emberekre.

Mindegyik különböző mértékben.

Én meg másmilyen vagyok. Engem nem zavar a bőrszín,az etnikum.

Nem tudom mit szólnának, ha összejönnék egy itt tanuló külföldi egyetemista lánnyal. Aki nem fehér!

Mert talán esély mutatkozik rá.


Nem akarom,hogy emiatt romoljon meg a barátságunk,de nem kell az a tudat sem, hogy lenézik a(leendő)barátnőm.

Hogy esetleg a hátunk mögött megjegyzéseket tesznek.


Arról nem is beszélve, hogy a jövőben szeretnék legalább kicsit külföldön élni és ott valószínű, hogy nem magyar barátnőm lesz.Ha lesz.


Néha azért finom megjegyzem ,hogy nem feltétlenül van minden úgy ahogy ők gondolják és ha csak egy is kilóg a sorból akkor már érvényét vesztette az általánosítás.

A párválasztástól függetlenül is zavar a dolog.

Persze vannak más ismerőseim is,de a szűk baráti körben bizony vannak ilyenek.


Egyre több ismerősömről derül ki, hogy szélsőségesebben gondolkodik a vagy a nem magyar vagy a nem európai vagy a nem fehér emberekkel kapcsolatban.



2015. ápr. 14. 11:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ez a barátaidtól függ. Van aki mondogat ilyeneket, de mégis vannak ismerősei, akik nem fehérek, és velük mégis jól kijön.

Neked kell tudni, hogy milyenek a barátaid. Úgy általánosságban könnyű ezt-azt mondogatni. Azt neked kell tudni, hogy ha konkrétan megismernének valakit, pl. a barátnődet, akkor róla is így beszélnének-e, vagy hajlandóak lennének megismerni normálisan és az alapján megítélni.

2015. ápr. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Pedig választanod kell. Vagy elfogadod, hogy a barátaidnak tartott emberek másként gondolkoznak, vagy új barátokat keresel.
2015. ápr. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%
Az a helyzet, hogy minden rassz előnyben részesíti a saját fajon belüli csoportját. Ha nem így lenne, akkor a Földön már rég nem lennének barnák, feketék, vagy fehérek, hanem mind egyforma bőrszínű lenne. Vagy a magyar szívesebben köt házasságot magyarral, mint kínaival, vagy indiaival. Éppen azért, mert a saját faját és a saját kultúráját szereti előnyben részesíteni. Ezért vannak különféle nemzetek a Földön. Például egy nagyon szegény ember hiába vágyakozik egy nagyon gazdag ember szerelme után, ez a nagyon gazdag ember nem nagyon fog a szegények közül párt választani magának. Van egy közmondás: guba gubához, suba a subához vonzódik, vagyis, hasonló a hasonlóhoz vonzódik. Csak a jelenlegi vadliberális gondolkodás akarja mindenáron összekeverni az embereket, eltörölni a kultúrákat, és megszüntetni a nemzeteket.
2015. ápr. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Miért lenne baj a keveredés.

Talán a magyarok nem keveredtek eddig. Csak épp fehérekkel, de azokkal aztán rendesen.

2015. ápr. 14. 15:26
 5/13 anonim ***** válasza:
Meg lehet próbálni megkedveltetni velük a lányt, aztán majd kiderül, hogy mi lesz. Vagy sikerül, vagy nem. De ez bármilyen barátnőjelölttel előfordulhat, hogy kiutálják a barátaid. Nem biztos hogy a bőrszíne miatt fogják utálni, vagy szeretni. Azért a viselkedés többet nyom a latba. Van egy előítélet, persze, nehezebb így indítani, de lehet hogy meg tudod győzni a többieket, hogy ez a lány más mint a többi.
2015. ápr. 15. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Előfordul, hogy dönteni kell, a barát, vagy a szerelem fontosabb. Ha elég mély a szerelem, mellette teszi le a voksot az ember, mert a barát, ha igazi barát, úgyis elfogadja a döntésemet.
2015. ápr. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
én nagyvárosban élek de feketét egyszer láttam egész életemben.szóval nem túl aktuális probléma.
2015. ápr. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem érdemes felvállani a más kultúrkörből jövő párt. Kalandnak okés, de nagyon ritka az olyan hosszabb kapcsolat vagy házasság, amelyik így jól működik. A magyarok legnagyobb része nem kedveli az idegeneket, tetszik-nem tetszik ennek tudatában kell lenni, amikor külföldivel kezdesz.
2015. ápr. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
75%
A 3-assal nagyon egyetértek! Őrizzük már a hagyományokat és ne keverjük a magyar géneket más nemzetekével. Persze tudom, ha nagy a szerelem, akkor nehéz ezt betartani. De gondolj bele: te örülnél, ha a gyereked nem teljes magyar lenne, hanem félig néger, vagy félig kínai?
2015. ápr. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Ne keverjük a géneket? Itt a Kárpát-medencében?

Jelzem, hogy én is keverék vagyok! Az egyik ágon nincs bennem magyar vér. Hazaáruló leszármazottja vagyok és magyar őseim is azok,mert keveredtek a betelepülőkkel !

Csak éppen mind fehér emberek voltak.

Ki számít magyarnak? A sváb, a zsidó,a görög, a török,a román, a szláv, az örmény felmenőkkel kevertek azok ?


Ettől függetlenül is zavarnak néha a megjegyzéseik .Senki sem rosszabb vagy jobb attól, hogy ilyennek vagy olyannak születik.

2015. ápr. 27. 12:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!