Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mi lenne a helyes / legkevésbé...

Mi lenne a helyes / legkevésbé rossz döntés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Röviden vázolom a helyzetet.


Albérletben lakunk lakótársammal aki nagyon jó barátom, én Fiú (21) vagyok ő pedig lány (20) és 10 hónapja ismerjük egymást.


A legelején többet akartam tőle, augusztustól egészen január elejéig.

Akkor már úgy láttam hogy nincs esélyem.


Vele Március elején költöztem össze úgy hogy én hívtam meg hogy költözzön hozzám mivel jobb helyen van az albérlet, nagyobb és külön szobája lenne (eddig 2en osztoztak mivel tanuló)


Felajánlottam neki hogy ő fizeti fixen (40-et) én pedig a maradékot ami kb 60-70, mivel jobb így nekem ha nem egyedül vagyok.


Sokat veszekedtünk, de mindig ki tudtunk békülni.

Az a baj hogy én szerelmes vagyok még mindig belé, de az eszem meg meg tudja hogy nem lehet semmi, így úgymond kvittbe vagyok magammal, sose esek túlzásba stb, nincs semmi próbálkozásom felé.


Na szóval, vannak vitáink és ő állandóan azzal jött hogy én mindig elkotyogom valakinek a vitánkat és ő soha senkinek, igen tudom nem szabadna de úgy gondoltam valakinek a tanácsát kérem, de a vitát szigorúan privátmentesen mondtam el.


Tudom ez nem helyes, és már leszoktam róla kb 2-3 hónapja, senkinek se mondom el már, még szüleimnek se.


Na szóval, azok a gondok jöttek fel hogy itt lett volna a szülinapi bulija és hívtunk meg közös ismerősöket (csak neten ismertük egymást) és 2 szoba van, mindkét szobában 2 férőhelyes ágy.

Végül ketten jöttek el és én úgy gondoltam hogy én alszok vele, a két meghívott pedig ketten.

Kaptam a támadást hogy nem nem, én nem alhatok ott, mi 3-an és kész. Nagynehezen elfogadtam, nincs belőle semmi.

De ekkor jött az, hogy inkább a két idegen közül aludjon vele valaki hogy bizonyíthassa hogy közöttünk nincs semmi, na ekkor felkaptam a vizet hogy inkább alszik idegenekkel mint egy jó barátjával (szigorúan barát).


Veszekedtem vele hogy ennyire se bízik meg bennem stb, de végül úgy volt hogy ő egyedül, mi 3an.


Elhívtam hozzánk sütögetni, előtte sokszor hívtuk, nem jött 1x sem és most ő kérdezte meg jöhet-e, mondtuk persze.


Mondtuk aludjon ott mivel 18:30 kor kezdenénk és az utolsó busz 20:40, az beért volna városa 21:20, onnan pedig neki hazafelé 22:40, kor ment volna, én ezt nem akartam, mivel féltettem és nem akartam hogy várjon stb.


Mondtam aludjon itt, mondta jó, előjött az hogy hogy aludjunk, ő alszik 17 éves lánytesómmal, velem alszik vagy külön, ő rávágta hogy külön, de kérdeztem tőle hogy BIZTOS? Nem lesz fura egyedül lenni reggel úgy hogy nem ismered a házat plusz elsőnek van itt?

Akkor jött ez a akkor neki mindegy, a végén úgy volt hogy velem alszik (Tényleg, semmi nem volt, közel se aludtunk, ágy két szélén direkt)


Jött egy vita kb 2 napra rá (részemről) hogy hívtam játszani, úgy volt hogy 5en megyünk haverokkal de végül csak mi ketten maradtunk, akkor meg már kedve nem volt hirtelen.

Azért kaptam fel a vizet mert sokszor mással kettesbe simán elmegy játszani, velem nem. Volt kedve nagyon is játszani, de kijelentette hogy inkább nem.


Felkaptam a vizet hogy mással bezzeg elmenne stb, ő végig tagadta stb.

Jött az hogy engem semmibe se néz, állandóan kötekedik velem, nem becsül, másokat (Pl tsen lévőket) mind dícsérget, nem szidja őket stb.

Erre az jött hogy én vagyok a legközelebbi barát, ezt kb 1 hete a vita előtt mondta.


Utána ezt felhoztam és mondta hogy NEM, ő azt mondta hogy az egyik leközelebbi és a TS-en (Teamspeak) belüli körre értette, bemásoltam neki mit írt annó, nem fogadta el.


Másnap este aludni szerettem volna, rászóltam hogy azért halkabban beszéljen TS-en mert minden szavát hallom, aludnék és úgy letámadott mint a (csúnyaszó).

Veszekedtünk stb. stb.


Mondtam ha nem kér bocsánatot örökre felejtsen el, kijelentette hogy arra várhatok.


Másnap reggel áthív, beszéljük át a dolgokat, hogy legyen ha költözni kell stb., valahogy oldjuk meg.

Közben előtte a laptop és beszélgetett egyik jó (Internetes) haverjával erről a vitáról, ő mondta hogy kompromisszum, felesbe vállaljuk át a hibát.

Ebbe nem mentem bele mert múltra hivatkozva nagyon nagyon nagyon sok mindent nyeltem le neki hogy a barátságunkat megmentsem, én ezt most vártam el tőle.


Utána nagynehezen bocsánatot kért, de mondtam neki hogy én is hibáztam, de szerintem ő a hunyó ebben most.


A vitában arról is volt szó hogy azt vette észre hogy én még mindig akarok valamit, tagadtam (szerelmes vagyok belé, de eszemmel gondolkodom, nem akarok semmit)

Mondta hogy felvázolta nagyvonalakban ismerősének (Internetes) akit kb 2 hónapja ha ismer hogy szerinte is akarok valamit.


Kijeletette hogy ez az ágyban alvás vele az egyik példa és hogy értsem meg, velem nem akar aludni.

Kérdeztem miért? Mondtam neki semmi bajom nem lenne vele, de MINDENKI MÁSSAL simán, még idegen, sohanemlátott ismerőseivel is..., nem tudok okot.


Ja és szokott kötekedni a kinézetem miatt, hogy dagadt vagyok (185cm, 80kg) meg hájjal teli meg csúnya vagyok stb. Úgy gondolom barátra ilyet azért ne, én se jegyeztem meg neki dolgokat pedig ő se egy modell...


Na a lényeg, mindig azzal érvelt hogy nézzem meg nyugodtan a chateléseit, nem fogok találni semmit, akkor mindig nemet mondtam, most azt mondtam hogy na mutasd akkor, visszakozott egyből.


Tudom, a legrosszabb dolgot tettem, feltörtem a FB-t és a többit, visszanéztem az üzeneteket és nagyon sok vitámat leírt, az ő javára fordítva, sokszor szidott is embereknek meg ilyenek.


Írtam ezt a vitát hogy mással bezzeg mindig elmegy kettesbe játszani, aznap este sírt az a srác neki akit alig ismer neten 2 hónapja (neki is szidott fb-n) hogy "látom játszol", erre lakótársam "nehari <3", srác: "nem kell velem játszanod :v",

Lakótársam: "Veled szeretnék csak akkor babyrage lenne, kérlek szépen, pont azon vesztünk össze hogy nem akartam vele kettesben menni, mással meg tudnék, ne csináld kérlek."


Még van de ezzel arra utalt hogy ne csinálja a srác vele, én is panaszkodtam, most ő panaszkodik.


Azaz lakótársam sírt hogy nem akar vele kettesben játszani meg ilyenek.


Szóval mit kellene tennem azon kívül hogy eszméletlen nagy hibát követtem el azzal hogy ezeket az üzeneteket megnéztem? :(



2016. jún. 16. 15:43
 1/9 anonim ***** válasza:

Tényleg röviden vázoltad.:)


Mintha nem is 20 évesek lennétek, hanem 15. Semmi érettség nincs bennetek, ezért nem tudjátok a vitáitokat sem kezelni.


Költözzetek külön és felejtsétek el az egymásra mutogatást.

2016. jún. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Bocsi, tényleg nem rövid.

Igen, a vitakezeléssel mindkettőnknek gondja van.


Csak azzal érvelt mindig hogy ő amióta ismer sose hazudott nekem, meg egy rossz szót nem mondott rólam sose, hát úgy néz ki mégis :P, és ez zavar.


Ezt felvázolni meg nem lehet, megkérdezi honnan tudom, csak nem mondom hogy olvastam FB-t meg stb.

2016. jún. 16. 15:57
 3/9 anonim ***** válasza:

Facebookot nem kellett volna feltörnöd.

Szüleidtől kértél tanácsot.

És?

Kitől,ha nem tőlük?

Tényleg költözzetek külön, mert addig mérgesedik a helyzet, amíg örökre össze nem vesztek...

2016. jún. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Engem az érdekel, hogy sikerült feltörni a FB-ját?

Úgy érted, hogy bejelentkezve maradt? :D


Amúgy meg nem hazudik sztem, egyszerűen máshogy látja a dolgokat, más szemszögből, mint te.

De ez így tényleg rohadt gyerekes, ahogy viselkedtek.

A válasz meg egyébként roppant egyszerű: gondolom tudja vagy legalábbis sejti, hogy te többet érzel iránta, mint barát, és nyilván ezért nem díjazza a kettesben alvást, meg a kettesben történő tevékenységeket veled.

2016. jún. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez tényleg nagyon gyerekes.Az egész úgy ahogy van.Fölösleges dolgokon vitáztok.Nem kell külön költözni,elég ha nem foglalkozol vele annyit és nem veszel minden vitát ilyen véresen komolyan.
2016. jún. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Hátő keyloggert tettem a gépépre, de ennyi, ne menjünk bele.


Jó, de ha sose mehetünk kettesbe sehová emiatt, más haverjával meg igen akkor úgy érzem mintha engem "lenézne" vagy ilyesmi.


Tanácsokat tudtok esetleg adni, mit csináljak, mit tanácsoljak neki, min változtassak, mire próbáljam rásarkalni stb.

2016. jún. 16. 17:12
 7/9 anonim ***** válasza:

Tanuljatok meg vitázni veszekedés helyett.

Tudatnod kell vele, nem szeretnél tőle komolyat.

2016. jún. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

De már annyiszor kitértem rá ha belebonyolódott, ezerszer mondtam neki.

Erre, az anyjának kb az 5%-át mondta el mégis azt hiszi hogy akarok valamit.


Eléggé ideges szoktam e miatt lenni ha ilyeneket mond, de szerintetek negatív hatása lett annak hogy én akartam tőle valamit annó?


Azért fél tőlem? Azért szeret rajtam kívül másokkal kettesben csinálni dolgokat? Bár ezt kizártam mivel nem megy túl a barátságon, ha másokkal nem akkor velem sem...

2016. jún. 16. 17:29
 9/9 anonim válasza:
Kicsit sem volt kedvem elolvasni, amit feltoltal, de biztosan ő a hibás nem te
2016. jún. 17. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!