Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ténylegesen szükség van...

Ténylegesen szükség van barátokra?

Figyelt kérdés
Barátok nélkül is lehet teljes életet élni?

2016. jún. 29. 15:25
 1/10 anonim ***** válasza:

biztosan lehet, de nem biztos, hogy érdemes is. illetve azt tudományos kutatások is igazolni látszanak, hogy mivel az ember társas lény, így a közösség, barátok és egyéb társas kapcsolatok szükségesek az élethez, így aki teljesen elszigetelt, az rövidebb ideig él, betegesebb, lehangoltabb, stb.


hogy kinek milyen mértékben van szüksége társaságra, mennyire van jól el egyedül, vagy kifejezetten igényli is a magányt, az egyénileg változó, de a totális egyedüllét senkinek sem használ.


vannak olyanok is, akik az igazi, őszinte barátságokat üzleti és érdekbarátságokkal váltják ki, vagy akár megvásárolják mások társaságát, szeretetét. ezek ideig-óráig és egy bizonyos szinten működhetnek is, de hosszú távon általában ugyanúgy hiányérzetet okoznak, mintha senkid nem lenne...

2016. jún. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%

Attól függ mihez.

Igen.

2016. jún. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nincs.
2016. jún. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Van házastársam, van 2 gyerekem,de ezen kívül semmi. Volt legjobb barátom- legalábbis azt hittem,h az- ő is eltűnt,szó nélkül,utoljára decemberben közölte h x napon eljön, nem jött ,azóta se kép ,se hang, nem válaszol semmilyen megkeresésre. Nem tudom,mit tegyek ezzel az úttal,ahova kifutott az életem...
2016. jún. 29. 15:40
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mint minden kapcsolatért, ezért is tenni kell. Bizonyos kor után, egyre nehezebb barátságokat fenntartani, mert mindenki kezd családot alapítani, vagy tartós kapcsolata van, és nem szakít időt a barátokra, illetve nehezebb megszervezni. Nálam is az a helyzet, hogy minden barátom csak max. hétköznap ér rá néhány órára, és előtte hetekig egyeztetjük az időpontot. Van olyan barátom is, aki vagy mindenhová hozza magával a párját, vagy ha nem, a párja folytan írogat neki, hogy mikor ér haza. Egyedülálló vagyok, és legtöbbször én hívogatom a többieket, hogy találkozzunk.Volt már hogy azt gondoltam, nem keresem őket, lássuk mikor kezdeményeznek ők, de utólag beláttam, hogy meg lehet érteni az ő helyzetüket is.Neked persze család mellet eleve nehéz barátokat szerezni, vagy kapcsolatot fenntartani, de szerintem beszűkül a világod, ha csak a családoddal tudsz időt tölteni.
2016. jún. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Azt hiszen,én mindent megtettem... kevés volt..
2016. jún. 29. 16:23
 7/10 anonim ***** válasza:

Helló,


Nekem van párom, de nekem is van igényem a barátságokra. Külföldön élek, és ciki vagy nem, felregisztráltam egy barátságkereső oldalra (csak nők vannak fenn). Arra azért figyelek, hogy kisgyerekes nőkkel ne ismerkedjek, mert velük nem lehet jó barátságot kialakítani, sőt, sokmindent kezdeni se.

Egy pszichológus mondta, hogy teljesen normális manapság, ha egy nő keresi más nők barátságát és nem egyetlen embertől, azaz a férjtől, akar függeni, csak ővele beszélgetni stb. Gondolom a férfiakra is igaz ez. Társas lények vagyunk :)

2016. jún. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem is eltünedeztek a barátaim az évek során.

Van még 1-2, de ők nagyon messze laknak tőlem, így többnyire csak neten beszélünk.

Lehet barátok nélkül is teljes életet élni, én is megvagyok nélkülük.

2016. jún. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Barátokra mindenkinek szüksége van, hidd el.
2016. jún. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha kiszolgáltatottá akarod magad tenni egy embernek, aki akár pofára is ejthet, akkor igen. Én max. ismerősi, haveri szintig megyek másoknál. Rengeteg rossz tapasztalatom volt az emberiség pofátlanságának színes palettájáról, nekem nem hiányzik még egy.
2016. júl. 1. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!