Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Rosszul tettem, hogy megszakít...

Rosszul tettem, hogy megszakítottam a barátságot a lánnyal? 30/F

Figyelt kérdés

Egy lánnyal barátok voltunk a gimnázium után. Tartottuk a kapcsolatot, mivel haverkodni akartam vele. Azért mert tetszett... 21 éves korunkban szerelmet vallottam neki. természetesen elutasított. Aztán megszakítottam vele a kapcsolatot. Főleg azért mert folyton az orromra kötötte, hogy töketlen hapsi vagyok, illetve az addigi barátságba én raktam bele a kapcsolat 90%-át, vagyis én törődtem vele, hogy ő mindig jól érezze magát. Legalábbis én így érzem. A barátságot én szakítottam meg vele végleg, mert nem láttam értelmét tovább folytatni. Úgy éreztem, csak lelki szemetesnek kellek neki. Nem tudom miért, mostanában annyira hiányzik. A barátság megszakítása után, vagyis miután nem válaszoltam az e-mailjére, találkoztunk az utcán, és nem köszönt vissza.

Mindegy, a végén már azt is éreztem, hogy lenéz. Nem értem miért hiányzik.



2016. júl. 4. 01:45
 1/6 TR75 ***** válasza:
87%

Szerintem nem tetted rosszul.

Itt azért két dolog van: az egyik a barátság, ami nálad szerelembe fordult. Ezt nem mindenki tudja egyszerűen kezelni, és én is azt mondom, hogy ha egy barátnak/barátlánynak szerelmet vall a másik fél, akkor onnan kezdve nagyon nehéz az eredeti állapotot visszaállítani. Mert te mást érzel, ő meg tudja ezt, és bármit csinálsz, ennek fényében fogja átgondolni.

A másik, hogy úgy érzed, a barátságot 90%-ban te építetted. Ha ez így van, és nem kevered ebbe az "építésbe" a szerelmet is (tehát magát a barátságot építetted fel és tartottad fenn már azelőtt, hogy megváltozott az érzelmed), akkor ez elég egyoldalú dolog, aminek szerintem nem sok értelme van. Kvázi hagyod magad lábtörlőnek/lelki szemetesládának használni. Ennek nincs sok értelme (pláne, ha még becsmérelt is).

De én azt veszem ki a szavaidból, hogy eleve azért "haverkodtál" vele, mert tetszett neked. Akkor ez nem barátság.

Igen, lehet, hogy lenéz. Valahol érthető, hisz másnak mutattad magad, ha úgy tetszik: eltitkoltad, amit éreztél. Mondhatni, érdekből barátkoztál vele. Az ő szempontjából egy számító alak vagy.

Jártam én is így, hibáztam, ma már nem mennék bele ilyesmibe (ott viszont a nő szakított meg velem minden kapcsolatot. Ma már nem bánom. Megtette, amire nekem nem lett volna erőm).

Azért őszintén: asszisztálnál ahhoz, hogy párt talál magának, és elvan vele, te meg csak vágyódsz utána?

Azt nem írtad, hogy ez az egész történet mennyi időt ölel át, most 30 vagy, 9 éve álltál elő a farbával, de mikor szakítottad meg vele a kapcsolatot?

2016. júl. 4. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
a szerelmet vallás után 2 hónappal szakítottam meg a kapcsolatot
2016. júl. 4. 02:41
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

De ez már 9 éve volt.

Lehet meg sem ismer(t).

2016. júl. 4. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 TR75 ***** válasza:
Olyan nincs, hogy nem ismerte meg. Hacsak nem változott meg a kérdező nagyon. De a kérdés szerint a "nem köszönés" nem sokkal azután volt, hogy a barátság megszakadt.
2016. júl. 4. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
igen, a haverság megszakadása után. nemhogy nem köszönt vissza, de olyan képet vágott, mintha készen állna rá, hogy megöljön. Azon kiakadt, hogy egy-két volt osztálytársamnak, vagyis barátaimnak elmondtam, hogy szerelmes vagyok a lányba. és ezen a csaj nagyon kiakadt. Hogy mások tudják, hogy belé vagyok zúgva.
2016. júl. 4. 02:54
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát, kérdező, 30 éves korodban abban a szerencsés helyzetben vagy, hogy 15-öt nyugodtan letagadhatnál.
2016. júl. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!