Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A távolság megerősíti a...

A távolság megerősíti a barátságot? Van itt olyan aki a jó barátnőjétől több 100 km-re van mégis ugyanolyan jó barátnők? Hogy oldjátok meg a beszélgetést, találkozást?

Figyelt kérdés
2016. jún. 2. 16:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Az én barátaim 1000 km-re vannak tőlem és mindegyik eltávolodott. Úgyhogy ne éld bele magad. 1-2 maradt még, de ők is el fognak tűnni, valószínűleg.
2016. jún. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia én Lány vagyok

Van olyan b.nőm aki nagyon távol lakik

Mi sokat beszélgetünk skypeon

Volt olyan h az egyik hónapba 2x ő jött le

A következő hónapba én mentem hozzá

De volt olyan is h fél úton találkoztunk és elmentünk moziba shoppingolni

2016. jún. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem fiú netes barátom volt, végül összejöttünk és együtt vagyunk :)
2016. jún. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az összes legközelebbi barátnőm messze (van aki többszáz, van, aki több ezer kilométrerre) lakik évek óta, amióta külföldre költöztem. Most már ők is mind más-más országban laknak itt Európán belül.


Nálam a haverok, felszínesebb kapcsolatok mind elkoptak, de az igazi barátaim nem. Átalakult a kapcsolat, természetesen, nem beszélgetünk minden nap, de nem is ebben merül ki a barátság fogalma nálam. Általában Skype-on tartjuk a kapcsolatot, hetente, kéthetente (néha annál is ritkábban) pár órát beszélgetünk, ill. Facebookon/Whatsappon néha (heti párszor biztos, de van, hogy napi párszor) üzenünk egymásnak, küldünk egy képet, elmesélünk valami vicceset, ami épp történt. Találkozni évente 2-3x sikerül, akkor egy hétvégét együtt töltünk, ill. évente egyszer az egész csapat összegyűlik egy pár napos nyaralásra 


Szóval nincs nonstop csevegés, hasonlók, ennek ellenére bármikor, bármiben számíthatunk egymásra, ha baj van, hívhatjuk egymást. Ha nem is beszélünk hetekig, mert épp úgy alakulnak épp a dolgok, utána ugyanúgy beszélgetünk, mintha csak tegnap láttuk volna egymást. Néha még postán is küldünk viccesebb, belsős poénos ajándékot egymásnak 


De persze mindannyiunknak megvan a maga élete egymáson kívül is, így bár benne vagyunk egymás életében amennyire aktívan cask tudunk, nem akaszkodunk egymásra, nincs is ebből konfliktus.

2016. jún. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Jó, de négyesék legalább tudnak találkozni. Én és a barátaim egyáltalán nem. Ez rengeteget számít. Ha tudsz találkozni a barátaiddal, legalább néha, akkor az jó.
2016. jún. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
SűrítettLevegő - aki akar, az tud. Azért nem hiszem el, hogy évente egyszer nem tudtok rá lehetőséget keríteni, ha tényleg akarjátok mindketten.. Nálunk vannak jóval nagyobb távok is, mint 1000 km, mégis, ha más nem, évi egyszer (köztes helyen akár) megoldjuk.
2016. jún. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan kevesebb mint 100 km-re van a barátnőm, de 10 éve vagyunk szinte testvérek egymásnak. Facebook és sms vagy telefon. Egy évben egyszer egy hetet találkozunk, azon kívül néhány órát akkor, ha valamelyikünknek dolga van a másik városa felé, de van, hogy akkor sem, mert pl. a másik dolgozik. Néha hiányzik, hogy többet legyünk együtt, máskor hetek, sőt volt, hogy 2-3 hónap is eltelt, hogy nem szóltunk egymáshoz és mégsem szakadt meg a barátság.

Nem ismerem az életkörülményeiteket, de általában egy-egy hosszú hétvégére le lehet menni a másikhoz vagy a nyárból egy hetet együtt tölteni. Messengeren beszélni, sms-ezni. Jóval nehezebb, mint amikor csak átszaladtatok egymáshoz, de ha meg akarjátok oldani akkor biztos megtaláljátok a módját :)

2016. jún. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Hat nemtudom szerintem ez emberfuggo. En talalkoztam mar azzal is hogy eltavolodtak es azzal is hogy erosebbe tette.


1. Eltavolodas

Miota leerettsegiztem, azota nem talalkoztam a sulibol ismert barataimmal. Kb. Olyan szinten eltavolodtunk egymastol hogy meg neten keresztul se beszelunk. Max ha en hajlando vagyok irni akkor valaszolnak de amugy nem.


2. Szorosabb baratsag

Altalanosban volt egy osztalytarsam akivel alapvetoen joban voltunk de nem ereztem tul szoros baratsagot. Aztan mikor elballagtunk, o masik suliba ment es raadasul mashol is lakott szoval megszakadt a kapcsolat. Aztan kb. 3 ev mulva talalkoztunk megint veletlenul a varosba es azota minden nap orakat beszelgetunk (ugyan csak neten mert nehez megoldani hogy talalkozzunk) de olyan dolgokat is megosztunk egymassal amirol szinte senki mas nem tud.


Bocsi az ekezetert, telefonrol irtam

2016. aug. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!