Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan kell barátokat szerezni...

Hogyan kell barátokat szerezni illetve beszélgetést kezdeményezni?

Figyelt kérdés

Az előző iskolámban (általános) nem igazán tudtam jól kibontakozni. Nincs sok barátom ,csak egy-kettő,de őket sem mondanám igazi barátoknak,mert ők -úgy tűnik- képesek megnyílni felém, de én viszont nem. Nagyon zárkózott, szégyenlős vagyok és nem bízom az emberekben valamint, be kell vallanom, hogy talán félek is tőlük.


Valójában így utolsó évben tűnt fel hogy alig van pár ember akivel el tudok lenni, a többi osztálytársamhoz meg hozzá sem tudok szólni még akkor se ha csak azt kell megkérdezni hogy mi volt a házi. Egyszerűen rosszul érzem magam az osztályban, és ez nagyon bánt, olyan szívesen barátkoznék másokkal meg beszélgetnék fiúkkal csak egyszerűen nem megy, nem tudom megtenni az első lépést hogy odamegyek és megszólalok.


Nem szoktam, vagy inkább nem szeretek beszélgetni, beszélgetést kezdeményezni, mert nem merek. Állandóan zabarban vagyok más emberek között és ha meg is szólalok biztos hogy hülyeséget fogok mondani szóval inkább nem is mondok semmit.

Ez eddig sohasem zavart, idáig.


Szeptembertől új iskola, én meg egyszerűen olyan szerencsétlennek érzem magam.


14/L



2016. júl. 5. 09:47
 1/1 anonim ***** válasza:

Én is hasonló helyzetben voltam/vagyok, de igazából két lehetőséged van..

Vagy erőt veszel magadon és próbálsz legalább minimálisan közeledni mások felé (ebben mi nem tudunk segíteni, max, ha elmész egy szakemberhez), vagy azt teszed amit én.. Elfogadod a tényt, hogy a szociális élet nem neked való és minimális mennyiségű (nem 0!) baráttal is beéred és jól érzed magad ettől függetlenül.

16/F


Esetleg ismerkedj neten, itt már biztos kaptál egy rakat privát üzenetet fiúktól..

2016. júl. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!