Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szoros barátságból közöny....

Szoros barátságból közöny. Jogos szóvátenni?

Figyelt kérdés

Sajnos mindenféle feminin túlérzékeny, mindent eltúlzó és felfújónak lettem beállítva.


Sajnos próbálom próbálom elengedni, de nagyon nehezen megy, szinte semennyire.


Két éve februárban jött egy 15 évvel fiatalabb srác a céghez, az akkori munkahelyemhez. (Akkor én 41, ő 26) A kis új kolléga nekem olyan se hideg se meleg nem volt, nem igazán foglalkoztam vele, de szimpi volt. Pár hétig voltunk kollégák, aztán elkerültem onnan. Ekkor nyitott felém privát üzenetekkel messengeren. Először cipőt venni hívott, majd bulizni, edzeni stb. Nagyon hamar igen jó barátok lettünk (egy idő után már úgy éreztem, hogy ő a "társam" - mint a rendőrfilmekben fogalmazzák így). Heti 3-4 közös edzés, heti több buli, kajálások, napi néha többtíz üzenet, szóval olyan közel kerültünk egymáshoz, hogy a lelkisége a dolognak szinte már-már megközelítette egy párkapcsolatét. (Heterók vagyunk, csajoztunk is közben, mielőtt valaki félreértené.) Aztán két év nagyon intenzív szoros barátság (tavaly még nyaraltunk is) után idén január februárban elfordult tőlem. Ha ráírtam, közönyös volt, ha kifejezetten bekérdeztem, hogy miért érzek kegyvesztettséget, akkor az írta: "azt hittem csajozol". Ez azért baromság amúgy, mert ugyan lett barátnőm tavaly decemberben, (mely kapcsolat márciusig tartott), de kifejezetten mondtam és úgy is viselkedtem, hogy a mi barátságunk nem vesztett semmit a fontosságából. De csak került, csak került, aztán feladtam. Ő korábban bevont a régebbi baráti körébe, velük most is fa-szául elvan :( (Nekem meg az a jelmondatom, hogyha "valaki kerül, akkor meg ne zavard benne")

Persze hogy eluntam a dolgot és próbáltam más ismerősöket magam köré gyűjteni. Láttam a facen hogy tök jól elvan a közös ismikkel de engem szisztematikusan kihagynak. Még azt is képesek megcsinálni, hogy a lakóhelyemtől pár száz méterre jönnek kajálni, de b...nak szólni. Igyekszem úgy tenni, mintha leszarnám, már nem vonom kérdőre, mert nem tud mást tenni, mint kitérő válaszokkal terelni, hárítani, és engem tartani túlérzékenynek.

Holott ha két év szoros barátság egyik napról a másikra elmúlik, és én ezt észreveszem, nem hiszem, hogy én ülök rossz lovon.

Belül nagyon bánt, mert soha nem tettem a srác ellen semmit, de valahogy kegyvesztett kiközösítettségnek érzem.

Egy hónapja, több havi mosolyszünet után ő nyitott felém. Találkoztunk, még munkát is ajánlott, igaz beugrósan, de kollégák lettünk újra. Totál azt hittem, hogy minden ok, újra működni fog. De nem. Ha felhozom, hogy rég buliztunk együtt, akkor úgy hajlik rá, de persze felhoztam, hogy már ha nem leszek kiközösítve. Akkor meg ő jön azzal, hogy dehát én is mennyit bulizok másokkal. Mondtam neki, hogy csak azért tettem, mert vártam rá, és a kegyvesztett játszma miatt azért ne várja senki, hogy itthon üljek.

Aztán képes volt megtenni velem azt, hogy egész héten mondogatta, hogy hétvégén menjünk strandra, majd amikor ráírtam, akkor hirtelen egy másik haverja lett ezerszer fontosabb. Hívtam telón és KÉPES VOLT NEM VISSZAHÍVNI 3 NAPIG!!! Amikor megmondtam, hogy visszahívhatott volna, akkor meg vágott egy értetlen fejet, mint aki a Marsról jött. KB.

Sokak szerint incselkedik velem hogy örökké telefossa a facet, hogy milyen jól elvan MÁSOKKAL. De én nem vagyok ilyen játszmázós. Őszinte, kiismerhető, egyenes ember vagyok. Úgyhogy nem tudom mi lesz. Könyörögni, megalázkodni nem fogok, az eszem és mások is azt mondják, hogy szaarjam le. Látszólag ezt teszem, kifelé a ķülvilágnak, azaz pl már nem is próbálkozom vele. De közben belül nagyon fáj. Amikor két évig olyanok voltunk mint két elválaszthatatlan ikertesó, mindent együtt beszéltünk meg és akkor ő kiközösít egyik napról a másikra és ez nekem fáj, nem hiszem, hogy én ülök fordítva a lovon.


Oltogató, visszájárafordító trollkodást, ha kérhetem, nem szeretnék, de építő észrevételeket szívesen veszek illetve állásfoglalásokat. Köszönöm.



2016. júl. 14. 17:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Én is jártam már hasonlóképpen. A barátságot nem lehet kikényszeríteni, szerintem legjobban azt teszed, ha nem keresed ezentúl. Ha kíváncsi rád, felkeres, ha pedig nem, megette a fene az egészet.
2016. júl. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ezt már megkérdezted elég régen.
2016. júl. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1. köszi, sajna

2. sajna azóta sem változott semmi :(

2016. júl. 14. 19:51
 4/7 anonim ***** válasza:
Gondolom leültetted már, hogy legalább mondja el, mi változott benne irányodban. Ezt vagy megtette vagy nem, de láthatóan olyan busz után futsz, ami már ott hagyott. Engedd el.
2016. júl. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igen, igazad van. Sajnos az elengedés nem, maximum a rá irányuló szándék az, ami döntés kérdése. Persze élem az életemet, nyitok új kapcsolatokra és vannak is, találok is, sőt sokkal komolyabb, jobb, őszintébb emberek tartanak igényt a társaságomra, mint amilyen ember ő. Az eszemmel tudom, hogy ezt kell tennem és ezt is teszem. A lelkemben viszont sajnos egy darab fájdalmat cipelek, amitől az összes technika ellenére sem sikerült <még> megszabadulnom. Dolgozom rajta és remélem sikerül is egyszer.


Ami amúgy megvisel, ez mindig is megviselt az életben, amikor méltatlan, igazságtalan helyzetbe kerülök és még magyarázatot sem kapok/találok rá.

2016. júl. 14. 21:22
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Én jóval fiatalabb vagyok nálad, de szerintem a legjobb barátokat sem muszáj ennyire közel engedni magunkhoz az életben. Ráadásul igaz barátból, ha annyi van, akit egy kezeden meg tudsz számolni egész életedben, az már sok!

Az igaz barátok is az élethelyzetüknél fogva hol többet, hol kevesebbet tudnak egymással foglalkozni (pl. megnősül, gyereke születik, nagyszülő lesz, stb...).


Nem egy korosztály vagytok, ezért nem is lehettek szinkronban! Pl. neki most jöhetett el a komoly párkapcsolat, vagy az első gyerek, neked pedig ez már megvan és más dolgok kötik le az életedet.


Szerintem túl közel engedted magadhoz, aztán túl sokat vártatok ettől a barátságtól, ha igaz barát volt, idővel, majd keres, ha csak cimbora, haver, akkor nem, de akkor se kell megharagudni, úgy gondolom.

2016. aug. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A barátság, csakúgy mint a szerelem, egy nagyon erős érzelmi kötelék. És csakúgy, mint a szerelem esetében, itt sem garantálja semmi, hogy nem múlhat el. Nem tehet róla ő sem, te sem. Nehéz túlélni, de ki kell bírni.
2016. aug. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!