Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Csak piálva lehet barátokat...

Csak piálva lehet barátokat szerezni?

Figyelt kérdés

Valamiért azt tapasztalom, igazi barátságok csak akkor születnek ha beb*szik valaki. 25 vagyok, és nemrég lettem szó szerint kiközösítve egy körből, mert nem járok minden héten benyomni. Nem vagyok anyámasszony katonája, de a heti lerészegedést túlzásnak tartom. Megadom a módját, persze nem Zaher gábor szintig, de a hangsúly az alkalmanként szavon van. Szilveszter, szülinap vagy pár havonta egy házibuli, simán jöhet. Most azért, mert összefutottunk páran, nem érzem azt, hogy le kéne részegednem, vagy éjszakáznom kellene emiatt (van, amikor hétköznap). Mostani körömben is ez volt. Vagy piáltak, vagy mást csináltak közösen és amikor becsatlakoztam, a piálós sztorikat mesélték, hogy ki milyen idióta dolgot csinált benyomva, meg megy facebookra a piás üvegek posztolása. És ezek a nagy élmények, a nagy barátságok.


Mivel nem iszom állandóan, ezért sosem hívtak el. Pedig engem nem zavar, pia nélkül sem vagyok százas, max röhögök rajtuk. Volt legjobb haverom is, akárhányszor összefutottunk, ő be akart b*szni, mert neki mennyire sz*r az élete és egész végig nyávogott, hogy igyunk már valamit (szinte minden találkozásnál). Sokszor le is húzott magával sajnos. Nem tudom, miért olyan nagy dolog, ha nem akarok néha mást, csak kiülni valahová, és csak simán dumálni, röhögni? Miért kell állandóan vagy éjszakázni, bulikázni, meg jól berúgni, csomó pénzt elverni erre szinte heti szinten (mondom, ha van rá indok, benne vagyok, de a semmiért csak úgy, nem)?


Nem tudom, azért jó lenne szorosabb barátságokat ápolni, nem pedig csak lerészegedni. Szerintem nevetséges több éves barátságot tönkretenni és mást kiközösíteni ezért, eléggé megalázva érzem magam. Van itt olyan, akivel elfordult ez? Vagy csak én voltam rossz társasági körben? Most én érzem magam rosszul, hogy velem van a baj...



2016. júl. 23. 14:24
 1/9 anonim ***** válasza:
74%

Nagyon nagyon sajnállak.

Természetesen nem, sőt úgy szinte lehetetlen.

2016. júl. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem neked való embereknél próbálkozol. A piálás általában sosem a bulizás célja hanem a feszültség oldására szolgál egy bizonyos szintig. Ha ezek az egyének nem ismerik ezt a szintet, neked meg ez nem szimpatikus, akkor mit akarsz tőlük?


Találj meg olyan klubokat, ahol a tiéddel azonos érdeklődési kör köré tömörülnek emberek fórumozni. Számtalan ilyen facebook csoport van például.


Én pl. Beléptem az autóm márkaklubjába és csodálatos embereket ismertem meg először online, azóta pedig összejárunk klubtalálkozóra, étterembe, gokartozni élőben is, és nem nyomunk be, csak jól érezzük magunkat.

2016. júl. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Tévedsz. Azok, akik így ismerkednek, nem igazi barátok. Annak idején ifjú koromban én is rosszul éreztem magam, ha nem tartozhatok valamilyen társasághoz. Félénk voltam, és ezek a haverok azt ígérték minden alkalommal, hogy elvisznek engem csajozni. De mindig csak a kocsmákban kötöttünk ki. Le kellett részegedni mindig a sárga földig. Egy alkalommal még össze is sz*rtam magam. Ezek a haverok szerencsére hazáig elhúztak, és letettek az ajtóban. Becsengettek, anyám úgy talált rám. Na, eltelt néhány év, és ezeknek nem tudom, mi lett a sorsa. Az igazi barátságok nem a kocsmában köttetnek, csak az olyan ritka, mint a fehér holló. Most nem tudom, tanulsz, vagy dolgozol, de vannak olyan munkahelyek, ahol csak ilyen piálós banda tud összejönni.
2016. júl. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem, nem csak piával lehet. Lehet máshogyan is, pl. ha eljársz valamilyen sportkörbe vagy hobbitársaságba stb. Az viszont igaz, hogy a piától egy bizonyos szintig oldottabb és közvetlenebb leszel, de aztán meg jön a fekvehányás, ami viszont pokolian rossz tud lenni...
2016. júl. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem neked aló emberekkel ismerkedsz. Velem is ez volt mire találtam egy hobbit és egy jó érdeklődési kört akkor megismertem olyan embereket akiknek nem csak a folytonos ivászat és bulizás a fontos hanem más egyéb is. Nekem a gyerekkori legjobb barátom is lezüllött erre a bulizós, ivásos dologra amivel nem lenne probléma csak ő is már túlzásba vitte a dolgot és nem lett egy jó ember mert nem lehet rá számítani pedig régen lehetett.
2016. júl. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez baromság. Egyik barátomat sem bebaszva szereztem.

Igen, lehet egy módja a barátszerzésben, de sok más módja is van.

2016. júl. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Azert nem ennyire drasztikus a pialas, de soknak tartom.
2016. júl. 24. 17:58
 8/9 anonim ***** válasza:
A sok piálás valóban nem jó, ezzel teljesen egyetértek. Annyi még belefér szerintem, amitől jól fogod érezni magad, de lerészegedni nincs sok értelme, mert az tulajdonképpen már egyfajta mérgezési tünet.
2016. júl. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
MO-n sok az alkoholista, nem volt olyan munkahelyem ahol az emberek 30%a ne ivott volna sűrűbben a kelleténél:/
2016. júl. 27. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!