Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Az emberek ellenségesek és...

Az emberek ellenségesek és kötekedők velem és mégis úgy állítják be, mintha velem lenne a gond. Miért?

Figyelt kérdés
Van valaki aki hasonlót tapasztalt? Hogyan sikerült legyőznie az embereket? Lehet valami köze az egészhez a külsőnek, ami miatt predesztinálva van az ember erre a sorsra? Ez esetben bele kell törődni?
2016. júl. 27. 11:57
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Tudod, ha mindenki szembejön az autópályán, akkor nem biztos, hogy ők a hülyék.
2016. júl. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

1


Igen, de én nem teszek semmit, csak csendben élni szeretném az életem. Ennyi. Ennyire hülye lennék?

2016. júl. 27. 12:12
 3/8 anonim ***** válasza:

Sajnos sok a primitív ember,és igen,lehet köze a külsőhöz.Ha valaki különbözik tőlük,azt kinézik,és kapva az alkalmon belekötnek.

A te szituációidat nem ismerem pontosan.Biztos,hogy semmi olyat nem teszel,ami miatt ellenségesek lehetnek veled?

2016. júl. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

2


Nem teszek semmit, csak megyek az úton és látom, hogy idegen emberek kihívóan néznek, ha rájuk nézek, csak tovább néznek, hunyorogva, ellenségesen. Mindig nekem kell elkapnom a tekintetemet, mert ha nem akkor azt érzem balhé lesz belőle. Ha lehajtott fejjel megyek akkor talán megúszom ezeket a tapasztalatokat, de ha kihúzom magam akkor mindig ez van. Egyébként 29/F

2016. júl. 27. 12:24
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Viktimológiának nézz utána. De mondjuk biztos, hogy veled is komoly bajok vannak, minden tini átmegy ezen a "mindenki engem néz és ellenem van" korszakon, de lassan 30 évesen ebből már régesrég ki kellett volna nőni. A harmincasok már ott tartanak, hogy nem törődnek a szeretteik véleményén kívül senki mással, nem "legyőzni" akarnak vadidegeneket, akik állítólag mindig pont őt nézik. Még ha úgy lenne is, mit törődsz velük? Mibe kellene beletörődnöd? Nagyon megrekedtél az érzelmi fejlődésben. :/
2016. júl. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

5


Én mindig is csak annyit szerettem volna, hogy békén hagyjanak. Valószínűleg ezért rekedtem meg ezen a szinten, mert ez az alapvető szükséglet, ez az elsődleges és legfontosabb vágyam nem teljesült be.

Áldozatmentalitás...lehet, hogy megvan bennem, viszont nem magától "fejlődött ki", nem én fejlesztettem ki magamnak, hisz semmi hasznom nem válik belőle.

2016. júl. 27. 12:36
 7/8 anonim ***** válasza:

Kérdező, az emberek alapvetően ilyenek egymással, legalábbis kis hazánkban ilyenek. Az emberek általában bele néznek egymás arcába, amikor elmennek egymás mellett. Én nem mindig szoktam, mert iszonyat leköti a figyelmet, ha mindenkit megbámulok. Egyszerűen nehéz úgy közlekedni. Én mindig figyelem az embereket, de a környezetem egészét is. Figyelek a lábam elé, figyelek, hogy nehogy neki menjek valaminek, figyelek a kocsikra, mindig jól körülnézek, stb. Ha mindig ilyen figyelmes vagy, akkor ezek mind annyira lekötik a figyelmed, hogy már nem is érdekel, ha valaki rád néz.


Amikor én a barátaimmal mentem valahova, akkor is sokszor volt, hogy a barátom megjegyezte, hogy "nézd hogy nézett rám", vagy "nézd hogy néz ki", meg ilyenek. Én sosem voltam erre vevő. Már nem tartom velük a kapcsolatot, de nem ezért, hiszen valójában nem voltak igazán vészesek. De ezt mondjuk pont nem szerettem bennük. Igen, látom, hogy ha valaki nem olyan szép. Na és? Sok ronda ember van a világon. Ha az egyik elmegy mellettem, akkor ez van. És ha egy ember rám néz, nem csinálok belőle problémát. Belátom, tényleg eléggé eltér az arcom az átlagosétól, de nem vagyok csúnya. Valaki jobban megnéz, valaki kevésbé. Én amúgy csak akkor hunyorgok, ha belesüt a nap a szemebe. Különben meg minek. Miért hunyorogjak a szeme jövővel, nem akarok tőle semmit, akkor meg minek hunyorogjak oda mindenkinek.

2016. júl. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Vagy akkor mi lenne, ha valaki akarna is tőled valamit? Pl. én hozzám sokszor jött oda olyan ember, akiről láttam, hogy meleg. Volt, hogy valaki úgy csinált, mintha megpuszilt volna oldalról, de csak a levegőbe, amikor elment mellettem. Nem tudom miért, de tuti meleg volt, látszott rajta (természetesen nem szóltam neki vissza). A buszon is ült már mellém meleg illető, és eléggé egyértelmű jeleket adott, hogy bejövök neki. Nem problémáztam, mert nem volt tolakodó, egyszerűen nem is érdekelt. Én nem vagyok az, gondolom őneki is ezek után feltűnt.


Volt olyan is, hogy hajléktalan, vagy szakadtabb ember követett, vagy éppen részeg. Általában pénzt akartak, vagy éppen valamit kérdezni, netalántán beszélgetni. Én mindig határozott és kedves voltam velük, a volt barátaim nyíltan elküldték volna a francba. Én nem akarok konfliktust, inkább kedves leszek vele, végül is csak nem fogja azt megverni aki kedves vele. "Néz már, ez az emberkedves velem, majd jól megverem, mert nem küld el a pics@.ba." Ugye azért ilyet ritkán mondanak.

2016. júl. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!