Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy kell egyetemen jól...

Hogy kell egyetemen jól indulni a barátkozásban?

Figyelt kérdés

Mindig az van, hogy mivel zárkózott vagyok, kiszorulok az alakuló társaságokból és később már nem tudok becsatlakozni :(

Nem tudom, hogy kell elkezdeni barátkozni és kapcsolatokat építeni, pedig nagyon szeretnék, mert hasznos kapcsolatépítés és tanulás szempontjából is és egyébként szeretek beszélgetni, meg hülyülni, ha van hozzá társaság, csak ehhez nekem idő kell. Addigra meg már mindenkinek van kik mellé leülnie én meg el vagyok könyvelve annak, aki mindig egyedül ül.

Sok embernek ez természetes, de nekem egyáltalán nem az. Hogy kell csinálni?


2016. júl. 27. 14:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Még az elején érdemes lecsapni az emberekre,nekem gólytáborban alakult ki az állandó társaságom. Légy bàtor nem kell megnyilni csak beszélj keresd az embereket ha szimpatikusak. En lany vagyok es en sem vagyok az a nyitott ember de egy lany szimaptikus lett a bemutatkozas utan mindig kerestem es utana megkerte hogy koltozzunk ossze azota a legjobb baratnom. Hajra! :)
2016. júl. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Gólyatáborba nem szeretnék menni. Egyszer voltam, nem éreztem jól magam, mert egyesek már a vonatúton behánytak, mindenki részeg, senkit sem ismertem, nagyon rossz élmény volt az egész.
2016. júl. 27. 14:19
 3/5 anonim ***** válasza:

Alapszakon én is hasonlóan voltam és végül nem is barátkoztam össze senkivel. Nem zavart eleinte, mert voltak máshonnan barátaim, de néha azért jó lett volna.


Mesterszakon már azért jobban sikerült, de biztos az is közrejátszott, hogy ott már kisebb volt a létszám. Ha most lennék elsős, akkor - még az elején biztos - bejárnék az összes órára és valahogy megszólítanék valakit, mondjuk aki mellett nem ül senki a padban, kérdezgetném dolgokról (honnan jött, miért pont erre a szakra stb. stb.). Az elején még szerintem gyakori, hogy barátok nélkül van az ember, könnyebb dolgod van. Aztán ha sikerül kifognod egy haverkodós típust, akkor utána a többi könnyen megy. :D

2016. júl. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az egyetem nem olyan, mint a kozepsuli, ne aggodj. A kozepsuli egy abszolut mikortarsadalom, mig egy egyetemre tobbszaz fiatal jar. Lesznek klikkek, de nem fogsz kiszorulni es fogsz talalni baratokat. En a kozepsuliban pl elegge kozpinti szemelyiseg voltam es sosem volt problemam a baratkozassal. De az egyetemen egyszeruen ruhelltem a sok streber kockat es direkt kerultem az TDK-kat, meg az ilyen hasonlo dolgokat. Megis csomo baratom lett, akikkel a mai napig tartom a kapcsolatot. Ja, kb 10 eve vegeztem az egyetemet :)
2016. júl. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Sunshinedoll ***** válasza:

Ha barátkozni akarsz, menj gólyatáborba.

Nem tudom, én több szakot is végeztem, egyiken se barátkoztam kifejezetten :D

2016. júl. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!