Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Barátkozás az egyetemen...

Barátkozás az egyetemen zárkózott alkatként?

Figyelt kérdés
Sokaknak butaság lehet, de elsős vagyok és nem igen sikerült szocializálódnom az elmúlt félévben. Van egy-két ember, akikkel kijövök, órákon beszélgetünk, de nem mindig ülünk egymás mellett és sulin kívül nem nagyon jönnek más dolgok szóba. Zárkózott vagyok, nem szeretek bulizni, inni, eljárni, inkább otthon ülő típus vagyok. Nem tudom hogyan találhatnék magamhoz hasonló embereket, akiknek azonos/hasonló az érdeklődési köre és szintén nem szeretnek eljárni. Hogyan szerezhetnék így barátokat?

2016. jan. 30. 19:19
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%

Mi az érdeklődési köröd?


Sport, zene tanulás, külön nyelvek, rajz, festés stb stb?

2016. jan. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
filmek, szinte bármiféle zene, könyvek, sorozatok (igazából itt is bármi, krimi sorozatok, trónok harca, skins stb.), különböző kultúrák, ázsiai dolgokban főleg koreai zene és sorozatok, anime, manga, rajzolás is, igen... Elég mindenevő vagyok.
2016. jan. 30. 19:34
 3/14 anonim ***** válasza:
56%

Úgy tűnik, te nemcsak zárkózott vagy, hanem a klasszikusan introvertált, nagyon művelt és értelmes ember. Nem csoda, ha a bulik nem neked valóak.


Ha nem vagy koleszos, akkor nehéz.

Koncertekre kell járni (klasszikus), színházba, moziba, művészeti előadásokra, kerekasztal-klubokba, múzeumba, könyvtárba, olvasóterembe.


Ne sok barátra számíts, mert az introvertáltak kevesen vannak - de igazi barátaid neked lesznek, nem a bulizós-ivós pajtikáknak.

2016. jan. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Igen, tényleg elég introvertált vagyok.


Bejutottam kollégiumba szerencsére, és a szobatársaimmal nagyon jól kijövök, de igen, szeretnék a saját szakomról is barátokat. :/


Utána nézek akkor ezeknek a dolgoknak bővebben, köszönöm! :)


Nem is szeretnék sok barátot, soha nem is volt, a kevés, de jó barátokat többre értékelem. ^^

2016. jan. 30. 20:12
 5/14 anonim ***** válasza:
69%

"filmek, bármilyen zene, könyvek, koreai sorozatok" ... hát nekem valahogy nem itt kezdődik a klasszikusan értelmes, művelt ember.


nyugodtan pontozzon le mindenki!

2016. jan. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Ezek a dolgok tényleg nem feltétlenül egy klasszikusan értelmes vagy éppen művelt ember ismérvei, de nem is baj. Mindegyik csak egy hétköznapi hobbi, amivel szeretem eltölteni az időmet. Nem tartom magam kimondottan műveletlennek, addig pedig szerintem minden oké. :D


De a kérdés még mindig fenn áll, szerintetek hogyan szerezhetnék barátokat úgy, ha nem bulizom? Mert egyelőre tényleg úgy tűnik, hogy a szaktársaim mind így ismerkednek, és az ilyen típusú emberekkel, már akikkel beszéltem is, nem találtam annyi közös pontot.

2016. jan. 31. 22:26
 7/14 anonim ***** válasza:
38%

Elnézést, kedves kérdező, én nem ellened beszéltem, hanem az ominózus kommentelő mondatával nem tudtam azonosulni.

Egyébként, javaslom, hogy merülj el a koreai történelemben, művészetben, tanulgasd az írást - ugyanis ez a különleges, a két keleti nagyhatalom közt csendben megbúvó, és rohamosan fejlődő ország bizony sokkal többet jelent az idétlenül ugrabugráló és virnyogó fiúbandáknál!!

2016. jan. 31. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
65%
#7: Pontosan, hiszen lánybandák is vannak.
2016. jan. 31. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

7) Tudom, csak gondoltam leírom, hogy igazából nem baj az sem, amit ő írt, meg az sem, amit te. :) Úgy gondoltam, mindkettőtöknek igaza van. Ezektől a dolgoktól nem lesz egy ember műveltebb, vagy műveletlenebb. A sok különféle hobbi mindenesetre talán ad a személyiséghez és tudáshoz változó mértékben.

Tény, hogy magát az országot, a kultúrát és a művészetét is kedvelem (bár, még csak ismerkedem ezekkel), nem csak a szórakoztató ipart, és igen, azokból sem csak a fiú/lány bandákat. Nagyon sokféle igényes (koreai) zene van, amit érdemes meghallgatni, nem csak soktagú bandákból álló popegyütteseké. Mindegyiknek meg van a maga varázsa. :)

2016. febr. 1. 02:10
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Csak a szaktársaid közül szeretnél barátokat? Mert én hasonló cipőben járok, és ugyanezek érdekelnek. Szintén egyetemista vagyok, elég nagy egyetemen, ahol esélyes, hogy elsétáltam már száz hozzám hasonló ember mellett, köztük lehet, hogy melletted is :D Bár én jóban vagyok a szaktársaimmal, de a hobbijaimat egyfajta furcsa fenntartással kezelik, ami érthető. Ha internetes barátkozásra is nyitott vagy, írj privátot :)
2016. febr. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!