Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért vagyok irigy? Miért...

Miért vagyok irigy? Miért versengek vele?

Figyelt kérdés
Szóval. Van egy barátnőm akire minden pozitív leírás megegyezik, nagyon szép, vékony, okos, határozott lányról van szó. Bevallom kicsit irigy vagyok, szánalmasnak is tartom ezt magamban. Utálja ha ő van a középpontban, próbál eltűnni, nagyon "kevésnek" gondolja magát. Visszafogott ruhákban jár (ami nem baj). És állandóan ócsárolja az alakját nekem.Pedig nagyon jó alakja van , és tudja hogy én nem éppen vagyok magammal megbékélve. És csak igazából zavar, hogy úgy mondja a dolgokat mintha utálná magát , aztán később teljes vállszélességgel tesz valami olyat ami nem éppen ezt mutatja. Illegeti-billegeti magát a fiúk előtt meg stb. Most láttam egy képet róla a barátnőivel amin fürdőruhában van, és olyan jó alakja van hogy majdnem elástam magam. És olyanokat mond hogy hányingere van magától meg hasonlók. Miért vagyok féltékeny? Sok kérdés kavarog igazából bennem ezzel kapcsolatban. Sokszor versengek vele tudat alatt és ezt is utálom. A segítséget, válaszokat előre is köszönöm.

2016. aug. 4. 22:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Minden ember irigykedik valamire ne izgulj (jobb jegyei vannak suliban, ő gazdagabb mint én, neki van pasija, ő vékonyabb szóval tényleg sok minden tud okot adni a irigykedésre). Nincs veled semmi gond, a lényeg, hogy ne legyél vele emiatt gonosz.
2016. aug. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

köszi a gyors válaszod.^^

Nagyon fájdalmas érzés.De ha nem lehet ez ellen tenni, akkor ki kell bírni

2016. aug. 4. 22:34
 3/7 anonim ***** válasza:
Ahogy mondani szokták a szomszéd kertje mindig zöldebb. Az is lehet ő sokmindenben jobb nálad, de biztos van olyan dolog, amiben Te jobb vagy, mint ő, ne becsül alá, hanem fogadd el és szeresd magad :)
2016. aug. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
94%

Akármilyen témát mondasz, mindből rengetegen jobbak nálad. Sőt, akadnak akik kb mindenben jobbak nálad első ránézésre! És?

Egyrészt idővel megszokod a gondolatot, másrészt motivál. Rájössz majd, hogy azok a dolgok, amiket igazán értékel az ember az életben mind olyanok, amiért meg kellett küzdeni. Így vagyunk összerakva.


Igen, a barátnődnek lehet könnyebb sok dologba. Ettől még ahhoz, hogy elégedett legyen az életével, ugyanúgy küzdenie kell, le kell győznie a saját akadályait.

Végső soron az jut előre, aki a küzdelmeit megvívja és nem bújik el előlük. Az, hogy versengesz, hasonlíthatod magad, egy darabig egészséges. Keresed, hogy milyenné szeretnél válni. Rengeteg eszközöd van az önfejlesztésre, élj ezekkel, és büszkeség tölt majd el.

2016. aug. 5. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az evolúció lényege a túlélés amihez pedig fejlődnöd kell. Ezért van bennünk hogy mindig a legjobbak akarunk lenni. Azonban a mai társadalom próbálja ezt kiölni belőlünk olyan hülyeségekkel hogy fogadd el a hibáidat és élj velük. Ha valakinél jobb akarsz lenni vagy valamit jobban akarsz csinálni akkor fejleszd magad. Ilyen egyszerű.
2016. aug. 5. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, elgondolkodtam a dolgon. Tudom hogy ő ő, én pedig én vagyok. Tehát nem lehetek rá irigy, önmagamat kell adnom mert mindenki mást már kitaláltak.

Fejleszteni fogom magam, viselkedésem, kisugárzásom, mindenemet :D. Örülök hogy valamiképp versengek vele, mivel ez tényleg csak húz előre és segít hogy jobb legyek. Ezért örülök hogy nagyon jó barátnők vagyunk, és örülök a sikereinek.:) Sosem áll szándékomban rossz indulatoskodni vele:) Szóval köszönöm a válaszokat, megnyugodtam ezen a téren. Mentek a zöld kezek!^^

2016. aug. 5. 11:38
 7/7 anonim válasza:
92%
Szerintem azért mondja előtted, hogy rondának tartja magát, mert jó ember, és nem akar neked azzal fájdalmat okozni, hogy előtted mutatja, hogy milyen elégedett, milyen szépnek találja magát, hiszen ha így lenne, akkor meg azért utálnád őt, mert beképzeltnek tartanád. Ehelyett inkább úgy tesz, mintha nem lenne elégedett a külsejével, ezzel téged óv meg, akiről ő is tudja, hogy kevésbé dekoratív, mint ő. Ezért nem szabad rá haragudnod, inkább örülj neki, ez egy kegyes hazugság, azért, hogy te ne érezd rosszul magad a bőrödben.
2016. aug. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!