Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Néha irigy vagyok a barátaimra...

Néha irigy vagyok a barátaimra. Hogy tudnám ezen túltenni magam?

Figyelt kérdés

A barátaim többsége nagyon sikeres, szinte mindent elértek az életben, amit akartak. Jó suli, jó munka, jó fizetés, utazások, nagyvárosi élet, míg az én életem nem úgy alakult, ahogy annak idején terveztem. Félbehagytam az egyetemet, mert rájöttem, hogy semmi értelme annak a szaknak, amit tanulok, helyette elvégeztem egy OKJ-s képzést. A véletlennek köszönhetően találtam is vele állást a szülővárosomban, és azóta is ott vagyok. A munka nem olyan rossz, kicsit unalmas (főként adminisztráció), de nem utálok ott dolgozni. A párommal is jól elvagyunk, egy közös kis lakást bérlünk már évek óta. Szóval alapvetően elégedett vagyok az életemmel, csak ha beszélek valamelyik sikeres barátommal, akkor fog el az irigység. Mikor fiatal voltam, együtt terveztük ezeket a dolgokat, amiket ők meg is valósítottak, én meg azóta is itt vagyok ugyanabban a városban, az unalmas munkámmal, és a középszerű életemmel. Tudom csúnya dolog az irigység, szégyellem is, de nem tehetek róla, hogy így érzek. Mit csináljak, hogy elűzzem ezeket a gondolatokat?

Ti nem szoktatok irigykedni a nálatok sikeresebb/tehetségesebb/szerencsésebb emberekre?



2016. febr. 5. 17:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem fogok sokat írni ,mert szerintem egyszerű a recept az én nézetem szerint.

-Tegyél érte! Ami nem tetszik azon változtass ,mozdulj ki a komfortzónádból és tegyél az álmaidért törekedj arra ,hogy azt csináld amit szeretsz. Egy embert nem lehet mondani ,hogy tett a sikeréért ,mert ha csak úgy az ölébe pottyan a jó élet az hol siker?

2016. febr. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ne legyél rájuk irigy, ők megdolgoztak a mostani életükért! Hiába is gondoltad úgy, hogy az a szak értelmetlen, egy diplomával sokkal előrébb lennél. Engem ha felvennének arra az egyetemre, és arra a szakra, ami a nagyon nagy álmom, akkor a világ összes pénzéért sem hagynám ott... Szerintem mostmár törekedj arra, hogy a mostani életedből próbáld kihozni a legjobbat!
2016. febr. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!