Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A barátnőm mindenben jobb...

A barátnőm mindenben jobb akar lenni nálam. Hogyan kezeljem ezt a fajta viselkedést?

Figyelt kérdés

Igazából mindigis ilyen volt, de akkor még kicsik voltunk, alsóban olyan versengései voltak mint például hogy jobb tanuló legyen, jobb jegyet kapjon mint én. Mondjuk akkor ez is zavart, de azt hittem hogy 15 éves korunkra kinő ebből. De nem. Igaz, már nem az iskolai tanulmányokkal versenyez (vagyishát nem nagyon vettem észre), hanem az élet minden más területén. Mondok egy pont aktuális példát: ugye elkezdtem edzeni (ő is) és a minap írtam neki, hogy milyen fárasztó volt az edzés, és viccelődve mondtam neki, hogy kb. 6 szabályos guggolást tudtam megcsinálni utána kifeküdtem. Azt hittem érteni fogja a iróniát, de NEM. Írt oda XD-ket, de utána meg elkezdte írni, hogy ő már 50 szabályos guggolást is meg tud csinálni, és hogy milyen szépen formásodik a feneke meg a combja. Mondom az jó. Ilyenek szoktak lennni, mindig ír/mond/csinál valamit, amivel "lekörözhet", hogy nekem szar legyen.

Az is benne van a dologban, hogy egy ideje párkapcsolatban van (én pedig nem), és ezen a téren is olyanokkal szokott dicsekedni, amiket én még nem tehetek meg. (ebbe nem akarok belemenni, akkor érti, tudja mire gondolok..)

Hogyan kezeljem ezt a versengős viselkedését? Mit mondjak/reagáljak ezekre? Egyszerűen már semmit nem lehet nem tudok neki mondani normálisan, mindenre mond valami sokkal jobbat, minthogy írtam neki az élményeimet az egeri utazásunkról, ő meg írta rá, hogy ők még Horvátországba mennek a tengerpartra, az is milyen jó lesz...



2016. aug. 11. 12:13
 1/5 anonim ***** válasza:
74%
Hagyd a fenébe, vagy jöjjél össze valakivel, de ne érdekből, és akkor majd legalább nem kell hallgatnod hogy párkapcsolati témákkal is idegesít.
2016. aug. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
UI: Egyébként ahogy visszaolvastam amit írtam, szeretném tisztázni, hogy ebből ne az jöjjön le nektek, hogy én irigy vagyok arra amit csinál, vagy hogy ÉN akarok jobb lenni NÁLA. A problémám egyszerűen az, hogy zavar amit csinál, nem tudok neki mit csinálni. Nincs mire irigykednem, mert egy csomó ilyan versengős dologról kiderült, hogy nem is igaz, amit mondott, vagy csak félig igaz. (pl. hogy nem is mennek Horvátországba, csak valami olyan városba, ami közel van a határhoz).
2016. aug. 11. 12:18
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, erre már én is gondoltam, de ugye ahhoz még várom kell, hogy legyen komoly kapcsolatom, mert jelenleg nincs rá kijelölt, de már alig várom hogy legyen...
2016. aug. 11. 12:19
 4/5 anonim ***** válasza:
Azért te is ismerkedhetsz, nem kell várnod arra hogy legyen valaki. Korod?
2016. aug. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem szólhatnál a barátnődnek,hogy ez így nem valami jó neked,és hogy nem érzed magad jól mellette ha ezt csinálja. Ha tapintatosan közlöd (és a csaj nincs elszállva magától) akkor változtatni fog és nem hisztizni.
2016. aug. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!