Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ezt szabad? Rosszat teszek...

Kisribizli kérdése:

Ezt szabad? Rosszat teszek ezzel bárkinek?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Azzal a problémával fordulok hozzátok, hogy nem érzem magam úgy, mintha számítanék valamit.


Van egy 19 éves barátnőm, és egy 12 éves barátnőm. Én 13 éves vagyok, mindannyian lányok vagyunk.

Van a 19 évesnek, a 12 évesnek és nekem lovunk.

A barátnőméknek be van lovagolva, és szépen mennek más ló társaságába.


Nekem egy "tanulatlan" (ez alatt azt értem, hogy még nincs belovagolva, de szoktam rajta ülni, és megtűr) pónim, aki sosem volt más ló közelében.


A barátaim arra kérnek, hogy menjek velük "lovagolni. Mondtam nekik, hogy még nem tűrne meg hosszabb távba a lovam. Nem baj, menjek gyalog!


Jó. Elmentem velük. Gyalog... Őnekik könnyű, lóháton bírnak menni. Én megyek utánuk (összesen 5 km-ert gyalogoltam, míg ők lovagoltak) és cipelem a 2 pulcsit, 1 kobakot kamerával és 1 flakon vizet. 50 fokban odakint.


Anyukám nem engedi, hogy más lovára üljek, de nem szeretném őket se megbántani.


A sztori másik rossz oldala, hogy épp az imént mentek el a házunk előtt, én kiszaladtam hozzájuk. Azt mondták, hogy miért nem megyek velük sétálni. (Persze, majd cipekedjek megint) A sírás kerülget még azóta is, hogy ők szervezgetik a programokat, mikor mennek lovagolni, ráadásul betettek facebookon egy csoportba, ahol ők 2-en szervezik a lovas túráikat. Van a szomszédban egy belovagolt póni. Azt mondták elvihetem, és hogy lovagolhatok rajta. Erre fel elmentek itthonról, és azt mondták a portáról ki nem kerülhet a lovuk.


Úgy érzem nem vagyok fontos senkinek sem. A szomszéd nem meri rám bízni a lovukat, a barátaim cipeltetnek velem cuccokat, ráadásul mindig ezzel jönnek, hogy majd ha én is megyek lovagolni a sajátommal de jó lesz! Persze, jó lesz, de akkor legalább ne most mondókáljanak róla, ha tudják, hogy rosszul esik, hogy más mehet lovagolni, én meg nem.


A harmadik sztori az, hogy az baj, ha inkább a tanulásba, rendrakásba menekülök, mert ha csak rájuk gondolok, elkap a sírás, hogy én csak akkor vagyok nekik jó, amikor sok cuccuk van, és tudja valaki cipelni.

Ilyet szabad? Szabad elmenekülni ez elől?


Értelmes válaszokat kérek.

Köszönöm!

13/L



2016. aug. 26. 18:27
 1/8 anonim válasza:
100%
sztem mond meg nekik hogy mit gondolsz... valószinű veszekedni fogtok de utána jó lesz, vagy kibékültök vagy nem kell őket "elviselned"... ahelyett hogy velük sétálnál, foglalkozz a póniddal és jobban barátkozz össze veled, mennyi idős a pónid? egy hozzáértő nem tudná belovagolni?
2016. aug. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szabad, sőt, kell. Fiatal vagy még nagyon, gondolom téged komolyan megvisel ez a helyzet, de hidd el, én közel 3x annyi idősen egy nagyon általános dolgot látok a problémádban (ami talán nem is a tiéd, hanem az övék, de neked esik rosszul).

Röviden: te most kicsit nyűg vagy nekik. Egy hasznos (csúnyábban: használható) nyűg. Fogas-szerepben jó vagy, de amúgy gond nélkül tudnak nélkülözni.

Figyelj! Ez nem a te hibád, vagy talán senkié se. Vannak leágazó utak arról, amin haladunk. Erről olykor mi, olykor a mellettünk állók térnek le. Te nagyon jól látod, érdemesebb hagyni őket és a saját dolgaiddal törődni, a tanulás az egyik legfontosabb ilyen. Türelem és kitartás! Ha pedig visszatérnek melléd, már nem fognak "fogasnak" használni, hidd el. Ha nem térnek, hát sebaj, nyertél velük emlékeket, és ami fontos, tapasztalatot. Törődj most magaddal!

2016. aug. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igazából az a helyzet, hogy én nagyon szeretem őket, és ha "elhagynak" nem lesz senkim, ugyanis 2 év után megtaláltam őket, és rajtuk kívül nincs más barátom.

És nem szeretném megbántani őket.

1. Válaszoló:

4 éves a pónim, és majd jön hozzá szakértő.

Amúgy meg nem lesz más senki akivel tudnék a jövőben lovagolni.

Ilyenkor konkrétan mi a helyes döntés? Most ebben a helyzetben mit kéne csinálnom?

Köszönöm...

2016. aug. 26. 19:58
 4/8 A kérdező kommentje:

Ja és nagyon nehezen találtam rájuk, korábban mindenhol mindenki kiközösített, és ők voltak az egyetlenek akik elfogadtak amilyen vagyok.

Tiszta depi lennék nélkülük, de ez is rossz, hogy csak rángatnak.

Korábban ugyanígy, vagy hasonló képpen értek véget a barátságaim.

Bennem lenne a hiba?

Túl nagyok az elvárásaim?

2016. aug. 26. 20:06
 5/8 anonim ***** válasza:

Póni kérdésben nem vagyok otthon, de egész gyerekkoromban kiközösítettek. És bizony kényszerültem olyan barátságokra, amiket annyira nem szerettem, csak, hogy ne legyek egyedül.

Nem azt mondom, hogy ez rossz dolog, de gondold végig. Szenvedsz, mert magányos vagy. De azért is szenvedsz, mert fogasnak használnak, nem vagytok ugyanolyanok. Melyik a rosszabb? Ha erre tudod a választ, kb meg is kaptad a feltett kérdésedre is a választ.

16/L

2016. aug. 28. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

szia! az első válaszoló vagyok! engem is használtak már ki, sajnos sok érdekbarátságba kerültem... én is utálok magányosan lenni, sőt borzasztóan frusztrál, de ÉN, mint kívülálló úgy látom hogy jobb lenne ha mondjuk csak az egyikkel vagy jóba... de tényleg én a helyedben megbeszélném a dolgokat (mondom ezt úgy hogy én mindig vitázok ink mint hogy megbeszéljük) és lehet, hogy észre sem vették. És a szüleiddel is próbálj meg beszélni, mert ha a tulaj megengedi hogy felülj a lóra, akkor valszínű megbíz benned. mondd azt anyukádnak hogy ezzel jót teszel, mert lemozgatod azt a lovat, és még közben te is lovagolhatsz <3

13/L

2016. aug. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igazából a lónak a tulajdonosa nem engedi, hogy lovagoljak a lovukon, pedig mondtam neki, hogy a pacinak is jobb lenne.

Na most...

Nagyon jót tett hogy leírhattam ami bánt, de még jobb volt, hogy kaptam rá választ is.

Megfogadtam a tanácsaitokat, és már sokkal többet foglalkozok a pónimmal és tegnap este már mind a ketten kimentünk lovagolni, (én és a pónim) és biztonságosan éreztük magunkat egymással. És nem is volt makacs, és ami a legfurcsább, hogy együttérzett velem a pónim. Neki is rossz, ha kiközösíti a 2 kanca. Mind a ketten szomorúak lettünk, de aztán belevágtunk, és élvezettel sietett alattam. (Mivel nem szeret lassan menni, és én is jobban szeretem a száguldozást)

Köszönöm a válaszokat, és lemondtam a volt barátnőimről, inkább foglalkozok a pacimmal.

Ködzönök mindent! 💗💗💗

2016. aug. 28. 12:34
 8/8 anonim válasza:

Dejoo

Remelem teljesen egymasra hangolodtok, de azert meg vigyazz vele lovaglas kozben, de ahogy erzem o egy jo indulatunponi😀

2016. aug. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!