Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mi a baj a legjobb barátnőmmel?

Mi a baj a legjobb barátnőmmel?

Figyelt kérdés
A barátnőm 12 éves és én 13. Az a helyzet, hogy a barátnőm és a családja külföldre költöztek, facebookon, skypon tartsuk a kapcsolatot. A barátnőmnek mindene megvan ( bár énsem szenvedek hiányt semmiben) de ő nem boldog. Nem látja semmiben az jót. 5-ös tanuló, de mikor fiukról beszélünk vagy akármiről ő azt mondja neki ugysem sikerül. Linkeltem neki egy oldalt, ahól 30 tipp a pozitív gondolkodásról, válasz: nekem ugysem megy. Próbáltam magyarázni, hogy az a baj, hogy negativan gondolkodik és evel csak rossz lesz. Azt még hozátenném, hogy szerintem anorexia "nagyon lány hulláma" is kerülgeti, mert csont és bőr szegény, de ő hizni szeretne nem érzi jól magát a bőrében. A nyáron hazajöttek és nálik aludtam reggeliztünk normálisan és csak ugy kihányta az egészet, de csak ugy ő nem is akarta. Azt mondja, hogy egy nagy sz@r az élete. Hogyan tudnék pozitivan hatni rá? Hogy változzon a gondolkodása. Ma megnézettem vele A Titok cìmū filmet bár szerintem sok nem jött le neki belőle.

2016. szept. 2. 21:46
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Vedd ra hogy beszelje meg a szuleivel.
2016. szept. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
30%
Én is ennyi idős vagyok, másfél éve élek külföldön és nagyon megváltozott az életem. Az én barátaim teljesen lemondtak rólam és beilleszkedni nagyon nehéz. Szerintem minkenki máshogy éli meg a stresszt fogyással vagy hízással. Az osztálytársaim nagyon kirekesztenek mert nem perfekt a nyelvtudásom.Lehet hogy ezért kezeli a dolgokat ilyen ingerülten a barátnőd. Ja és azért ilyen negatív mert nincs elég önbizalma. Dicsérni kell. Ha a végén nem jön be a dicséret akkor ő az a típus aki olyan negatív hogy ,, a másikat is magával rántja a mélybe" El kell magyarázni hogy vannak olyan gyerekek akiknek sokkal rosszabb az eleteük: pl éheznek vagy gyárban dolgoznak
2016. szept. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
58%
Öcsém, ez milyen tanács már, amit a 2. válaszoló adott :D Most komolyan, ki az az ember, aki felvidul attól, ha egy rosszabb időszakában beoltja valaki, hogy ne szomorkodjon már, mikor vannak nála rosszabb sorsú emberek is? xD
2016. szept. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
3-as válaszoló, nem felvidul, hanem nem érzi egy nagy szarnak az életét, mert megtudja, hogy vannak nála rosszab sorsuak.
2016. szept. 3. 09:20
 5/10 anonim ***** válasza:

Miért, eddig elzárva tartották valahol, távol a hirektől? Szerinted úgy élt le 12 évet, hogy még nem hallott afrikai éhezőkről, vagy más hasonlóan sanyarú sorsú emberekről?

Na mindegy, majd ha legközelebb rossz kedve lesz, mondd ezt neki és utána ird le, hogy reagált ^^

2016. szept. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha kihányta az ételt úgy hogy nem is akarta akkor nem lehet valami betegsége?
2016. szept. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
De éppen ez , enyhén szólva össze van száradva, és alig eszik, de ő mindig ilyen volt.
2016. szept. 4. 21:37
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem minél előbb orvoshoz és pcihológushoz kène mennie, mielőtt még a kórházba kerülne.
2016. szept. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

szerintem könnyen lehet, hogy a külföldre költözés ártott meg neki.

ilyen korban a lányoknál nagyon fontos a bandázás, a barátnők, a közösség.

valószínű az a kulcs, amit mondott, hogy nem jó nyelvtudása miatt kirekesztve érzi magát.

sajnálom szegényt, a szülei lehet, hogy nem gondoltak erre a lehetőségre, hogy mennyire megviseli a költözés.

Azt lehetne tanácsolni neki, hogy hajtson rá a nyelvtanulásra, hátha így könnyebben lesznek barátai. menjel el külön nyelvtanfolyamokra, esetleg külön iskolán kívüli programokra, ahol gyakorolhatja a nyelvet. esetleg osztályt ismételhete, hogy felhozza a nyelvtudását.

Sajnálom szegény lányt, nagyon nehéz lehet neki az új környezetben. én sokkal idősebb fejjel mentem külföldre, én is nagyon megszenvedtem az elejét.

Szerintem te nagyjából annyit tudz csinálni, hogy tartod benne a lelket.

2016. szept. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A nyelvel nincs gond. Mert Erdélyben eltünk és ők Magyarországra költöztek ki.
2016. szept. 12. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!