Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » 30-as nő vagyok. Szerintetek...

30-as nő vagyok. Szerintetek "elvárható"-e egy barátnőmtől, hogy ne fogadja annak a férfinak az udvarlását, aki engem az elmúlt években teljesen kicsinált? Őszintén szólva még azt sem tudnám elviselni, ha csak barátilag beszélgetnének, ismerkednének.

Figyelt kérdés

Amikor ez a történet volt a pasival, akkor még nem ismertük egymást a barátnőmmel. Zárt szakmai közegről van szó, ahol előbb-utóbb mindenki összetalálkozik a másikkal, ez történt most a barátnő kolléganőmmel és az "exszel". A barátnőm tudja, hogy az ex mekkora fájdalmakat okozott nekem, máig nem gyógyultak be a sebek, noha olyan értelemben túl tudtam lépni, hogy lett új kapcsolatom, házasodni készülünk. De az ex máig kísért, hányingerem van, ha a nevét meglátom, és elkerülök mindet helyzetet, ahol találkozhatnék vele, annyira undorodom tőle. Csak úgy tudom begyógyítani a sebet, ha 100%-osan kizárom az életemből. Nem érdekel, milyen nőknek udvarol, de ne a barátnőmre nyomuljon!!! (A pasi nem tudja, hogy mi barátnők vagyunk.)


Önzés a részemről, ha ez zavar? Hangsúlyozom: ez nem az az eset, hogy van egy exem, akivel vége lett a kapcsolatnak, elmúlt a szerelem, nem váltunk el rossz viszonyban. Hanem tényleg egy máig fájó seb.



2016. szept. 10. 10:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem várható el. Természetesen elmondhatod a barátnődnek, hogy köztetek mi történt, és ha bármi olyan volt, amire jobb figyelnie, járjon nyitott szemmel, de felnőtt emberekről van szó, sem a barátnőd sem az exed nem a tulajdonod, ha hibáznak, az az ő felelősségük. Te pedig próbálj boldog lenni a saját kapcsolatodban.
2016. szept. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Igen, azért is tettem idézőjelbe, hogy "elvárható", mert nyilván nem várható el semmi. Egyébként jeleztem az érzéseimet a barátnőmnek, megbeszéltük, és neki nem tetszik a pasi. Csak nekem az is sz.r lenne, ha haverkodnának.


És TUDOM, hogy nem a tulajdonom a bnőm, nem "tilthatom el" az extől, de ha mégis bizalmas viszonyba lépne a pasival, valószínűleg nem tudnék többet a barátja lenni. Hiszen nekem ez egy fájó seb, ami csak úgy tud begyógyulni, ha teljesen megszakítom a kapcsolatot az exszel, és másokon keresztül sem hallok róla.


Egyébként vagyok olyan "önző", hogy elsősorban nem azért nem akarom, hogy haverkodjanak, mert a barátnőmet féltem a szemétládától, hanem mert árulásnak érezném.


Igen, lehet, hogy irracionális, de hát az érzelmek nem mindig racionálisak.

2016. szept. 10. 10:35
 3/10 anonim ***** válasza:
56%
Egy 30-as felnőtt nőhöz nem méltó ez a gyerekes hozzáállás. Én is 30-as nő vagyok, mégsem értek egyet veled. :-) Képzeld magad fordított helyzetbe, ha te lennél a barátnőd, vagy az exed.
2016. szept. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Értelek, előző. Köszönöm a véleményt. Hát ebben nem értünk egyet, de nem kell meggyőznünk egymást. Fordított helyzetbe beleképzeltem magam. Ha nem olyan fontos a barátság az illetővel, akkor ismerkednék az exével, ha nagyon közeli barátnőm, és tudom, hogy még nincs túl rajta, akkor lemondanék róla.
2016. szept. 10. 10:41
 5/10 anonim ***** válasza:
31%

Oké, hogy zavar, hogy járnak egymással az exed és a barátnőd. Emberi dolog, ilyenek az érzelmek stb. Viszont ez azt is jelenti, hogy te nem vagy túl ezen a kapcsolaton, még mindig jelent neked valamit ez a pasi, ha ilyeneket érzel miatta. Szerintem nemcsak az a bajod, hogy árulásnak érzed a barátnőd részéről, hanem attól is félsz, hogy a barátnőd és ez a pasi egy jó kapcsolatban fognak lenni, és ez frusztrál. Tipikus női undorító vonás ez, már megbocsáss.


Azt nem értem, hogy ha egyszer szakítottál valakivel, akkor azt miért nem lehet lezárni. Azt írod, hogy ott az új pasid, akkor foglalkozz azzal, nem értem, miért kell elmúlt dolgokon rinyálni, és mást is belevonni ebbe, akinek ehhez semmi köze (a barátnődet). Ha felnőttként viselkednél, akkor nem szólnál senkinek semmit és kész. Semmi közöd ahhoz a világon, hogy rajtad kívül más emberek mit csinálnak, te legyél a mostani pasiddal, és hogy az ex meg a barátnőd mit csinálnak, az ő dolguk. Oké, essen rosszul, irigykedjél stb., csak nem értem, minek kell ebbe beavatni a barátnődet, ez tényleg olyan 14 éves viselkedés, ami nevetséges, és szánalmas. Főleg, hogy ha a barátnőd ezt elmondja az exednek, akkor számára is kiderül, hogy még sírsz utána. Ez a szánalom netovábbja. Nem tudom, mit csinált veled ez a pasi, de így ráteszel még egy lapáttal az egójára, hiszen tényleg ő győzött, akármit volt köztetek... Mert te még mindig miatta sírsz.


Na, ezért kell felnőttesen viselkedni, és ami volt, lezárni, és az új pasira koncentrálni, mások dolgába pedig nem beavatkozni. Ez a legtöbb nőnek nehezére esik (mindegyik, amit felsoroltam).

2016. szept. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
29%

Előző ezt honnan olvasta ki? Belemesélt valami undormányt, aztán leundorítózta, amit elképzel.


Kérdező, attól függ, hogy milyen a barátságotok. Mi a barátnőimmel most estünk át egy olyanon, hogy az egyikünknek egy bántalmazó kapcsolata volt kialakulóban, és mindenki látta, csak ő nem. Ilyenkor nagyon nehéz úgy tanácsot adni, hogy megértse a másik, hogy félted.


Mert ha kicsit önérzetes, mint az előző válaszoló, akkor valami brazil szappanoperát képzel bele, és többé nem akar majd róla beszélni, ha meg nem mondasz semmit, akkor a végén te leszel a hibás.

2016. szept. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Utolsó, neked is köszönöm a véleményt. Nem szakítottam a pasival, ő használt ki ocsmány módon. Vált ki belőlem érzelmeket, pl. elhányom magam tőle. Ennek semmi köze a jelenlegi kapcsolatomhoz.


Mindegy, nem magyarázom többet. Kívánom, hogy egyiktek se kerüljön ilyen helyzetbe. Megkoszonom továbbá, ha a velemyeket ítélkezés es minositgetes nélkül fogalmazzatok meg, kerülve az olyan általánosításokat, mint pl. "tipikus undorító női viselkedés".


Nem kell velem egyetérteni, de az ellenvéleményt is meg lehet ám úgy fogalmazni, h. ne legyen bántó.

2016. szept. 10. 13:10
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

egyrészt magaddal kéne tisztáznod, hogy ez mennyire csak féltékenység, vagy önzés a részedről, ami miatt nem akarod, hogy jóban legyenek, mert azért ez is előfordulhat.


ha a barátnődet is félted tőle, hogy úgy jár a pasival, mint te, arról nyilván nem árt őt figyelmeztetned.


ha pedig azért nem akarod, hogy ők jobb viszonyban legyenek, mert ezzel akár közvetlenül, akár közveteve ti is újra kapcsolatba kerülnétek és ezt te magad és a pasi miatt nem tudnád elviselni, ezt meg nyugodtan elmondhatod a barátnődnek szerintem.


azt mondod, hogy a barátnődnek egyébként sem jön be a pasi. ha igazán jóban vagytok, akkor szerintem ezt nyugodtan megbeszélheted vele és ha értelmesen, nem erőszakosan, nem követelőzve adod elő, akkor magától is arra fog jutni, hogy inkább nem keresi a pasi társaságát, mert se ő nem akar sérülni, se téged nem akar ezzel megbántani - vagy ha mégis ápol vele valamennyi kapcsolatot, akkor legalább lesz veled annyira tapintatos, hogy nem közli veled.

2016. szept. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Tájékoztatásul írom, higy ez a pasi érzelmileg kizsarolta belőlem a szexet, tudta, hogy szűz vagyok (igen, huszonévesen az voltam), mégis dzrva vokt, rám kiabált közben, szinte felért egy erőszakkal, aztán ott sem alhattam nála, nem kísért haza, hónapokon keresztül ment a kínlódás, ja, mert az elején elhitette velem, hogy komoly szándékai vannak.


Aztán még szakmailag is megszívatott.


De igen, bizonyára én vagyok az undirító önző, hogy kifordul a belem ettől a pasitól, és gyerekes vgyok, amiért nem akarom, hogy a barátnőm spanoljon vele.


Az utolsó, normális válaszokónak köszönöm. Így jártam el, jeleztem az érzéseimet a barátnőmnek, ő meg úgy jár majd el, ahogy akar, amúgy tényleg nem tetszik neki egyébként sem.

2016. szept. 11. 08:37
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha nem tetszik neki, akkor kár aggódnod, max. ha a pasi nagyon erőlteti, egy menetre jó lesz, de hidd el, nem fogja hagyni magát a nő, hogy sakkban tartsák. Azt csak azzal lehet megcsinálni, aki érzelmileg kötődik, de ahhoz kellene, hogy tetsszen neki. :-)
2016. szept. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!