Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek ez ellen? Bővebben...

Mit tegyek ez ellen? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Van egy barátnőm, akivel ugyanazok a hobbijaink. Mindketten imádunk rajzolni, de ő sokkal jobb nálam. Mindenki őt dicséri, az én rajzaimra nem mondanak semmit, pedig szerintem én se vagyok olyan rossz. Ilyenkor mindig valahogy irigy vagyok rá, viszont bűntudatom is van, hogy miért pont a legjobb barátnőmre irigykedek. Végül is mindenben jobb nálam, és mindenki őt dicséri. 8 éve tart a barátságunk, de csak 2 éve vettem ezt észre. Sokkal szebb nálam, jobb az alakja is, gyönyörűen rajzol és sokkal jobb szinten beszéli az angolt is, mint kb. az egész osztály. Úgy érzem, mintha ő lenne a "nagyobbik tesóm" (nem tudom máshogy kifejezni), akihez mindenki viszonyít. Az is olyan rossz, mikor a saját szüleim őt jobban dicsérik, mint engem. "Ő sokkal jobban rajzol nálad", "Ő idősebbnek néz ki, mint te" stb. Én megértem, mert tényleg jobb nálam, de kezdem úgy érezni, mintha engem elhanyagolnának és mindig ő van a középpontban. De viszont bűntudatom is van, hogy irigy vagyok rá, mert nem mondhatom el neki, ráadásul mindig kiállunk egymás mellett, és azt se tudnám megtenni soha, hogy cserbenhagyjam. Mit tegyek ez ellen az irigység ellen? Nem akarom ezt érezni tovább, mert azt nem bocsájtanám meg magamnak, ha miattam menne tönkre a barátságunk. Lehet, hogy nem teljesen érthető, sajnálom.
2016. okt. 11. 20:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Érthető volt, nyugi :)

Nem is annyira te vagy ebben a hibás, sokkal inkább a környezeted. Mivel látod, mi a probléma, így fel is tudod dolgozni.

2016. okt. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Teljesen érthető hogy rosszul érzed magad ez senkinek sem esne jól ha észrevenné, viszont ne foglalkozz vele hanem fejlődj mindenben legyél jobb ha úgy érzed hogy szeretnél jobb lenni, legyen önbizalmad, viszont arra vigyázz hogy ne azért csináld hogy őt legyőzd. Magadnak akarj megfelelni és úgy minden oké lesz :)
2016. okt. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!