Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Irigy vagyok a legjobb barátomra?

Irigy vagyok a legjobb barátomra?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 20 éves srác vagyok. A legjobb barátom is olyan idős mint én, és általános iskola első osztálya óta ismerem.


Viszont úgy, gondolom, hogy lehagyott és nekem nem "szólt". Mindig is én voltam a komolyabb ő pedig a bolondosabb, gyerekesebb típus. Persze engem is néha magával tudott rántani.


Másod éves egyetemisták vagyunk. Én angolt tanulok... ő pedig egy gazdasági szakot végez, nem is akár milyet. Jobb tanuló volt mindig is nálam.


Csakhogy úgy érzem megkomolyodott. Lehagyott magasságban, testalkatilag is erősebb lett. Mostanában már semmi hülyéskedés. Sőt legalább 1 éve... Suli mellett dolgozik, vett egy autót 3 millióért (gondolom szülei segítettek neki) és van 1 éve barátnője. Mellesleg az ő hobbija, hogy politikát olvas, és a gazdaságot tanulmányozza, főleg a munkaerő-hiányt és a kivándorlást. Ő is külföldön szeretne élni. Az ilyen alap dolgokat nem részletezem, hogy divatos, márkás dolgokban jár stb...


És itt vagyok én. Nincs hobbim, gépezni szoktam ha hazaérek vagy angolozok. Soha nem dolgoztam még, semmilyen formában. Se diákmunka, semmi... Azt sem tudom mi szeretnék lenni. Nincs sajnos barátnőm, se kocsim. És még divatos se vagyok. Csak olyan basic stílusom van.


Szeretnék olyan lenni mint ő. Elfogadnám az életét. Ez irigységnek számít? Hol hagyott le? Mit tegyek hogy én is felnőjek? Egy nagy szerencsétlenségnek érzem magam.



2016. okt. 19. 22:06
 1/3 anonim ***** válasza:
83%
Ha osszekapod magad es megtalalod a celod,hogy mi foglalkoztat akkor lehetsz olyan sikeres mint o.
2016. okt. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
83%
Állj fel a gép elől, menj el sportolni, kirándulni, olvass híreket, ismerkedj, és ne rekedj meg itt. Tök jól felismerted a problémát, de ne azt lesd, hogy neki minden összejött, hanem tégy úgy te is. Keress hobbit, mondom, sportolj, tanulj, olvass satöbbi.
2016. okt. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem van egy elméletem. Szerintem az emberek jelentős részének az érdektelenség, a hobbi hiánya a baja. A barátod azért olvas politikát, mert megtalálta, ami érdekli, nem azért mert úgy döntött, hogy na, felnőtt vagyok, mától politikát olvasok. Szerintem nagyon fontos, hogy az embernek legyen komoly érdeklődési köre. A komoly alatt nem azt értem, hogy olyan jelentőségű, hanem hogy fontos neked, fektetsz bele energiát, pénzt akár, vagy időt. Ez a gépezni szoktam, ahogy mondod, tipikus példa. Gépezni szoktál, vagy a gépek a szenvedélyed? Tudod, van az az ember, aki számítógépen játszik, elcseszi vele az idejét, és aztán nem érti, mi lett az életével. És van, amelyik sokat játszik, elkezdi őket gyűjteni, bármelyikről szívesen és színesen tud beszélni stb. Vagy van, aki este hazaér, bevágja magát a tévé elé, és filmet néz. Nézi, amit adnak. És van, aki vesz egy filmtörténeti könyvet, megnézi a nagy klasszikusokat, utánaolvas az aktuális sikereknek, az aktuális JÓ filmeknek, megismer olyan filmeket is, amiket nem amcsik meg angolok gyártanak, hanem teszem azt, dánok. Mindent lehet úgy csinálni, hogy érdekes legyél, de ha nem csinálod ilyen szinten, az azt jelenti (azon túl, hogy nincs időd vagy pénzed, de nálad nem ez a probléma), hogy nem is tudod, mi érdekel.
2016. okt. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!