Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Angliai vagy egyéb helyen élő...

Angliai vagy egyéb helyen élő külföldi magyarok! Ti hogy lettetek úrrá a magányon az első időszakban?

Figyelt kérdés
Átlagos, de a magasröptű beszélgetésekhez semmiképp nem elegendő nyelvtudással, egyedül egy kisvárosban mit lehet tenni?

2016. okt. 24. 11:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%
Sehogy, visszajöttem. Mélyebb kapcsolatot nem lehetett kialakítani, csak felületeseket. Itthon van a család, barátok, emlékek. Inkább kevesebbet keressek, de kiegyensúlyozottabb vagyok és nem magányos.
2016. okt. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
78%
Alapvetően soha nem voltam magànyos. Napi szinten kapcsolatban voltam a szülőkkel. Honvàgyam nem nagyon volt/van. Èn jönni akartam, nem kènyszerből vagyok itt, hanem mert ezt akartam.
2016. okt. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
66%

Probald meg a meetup.com-ot. Ez nem tarskereso, hanem kulonbozo csoportok vannak rajta mindenfele erdeklodesi korrel es talalkozokat szerveznek. Kulfoldon ez jol mukodik, en is igy gyakorlom a nemetet, h nemetes csoportoknak a tagja vagyok :) Szerintem jo ismerkedesi lehetoseg. Vagy nezegess Facebook-on csoportokat.

En is kulfoldon elek, de mondjuk en magyarokkal csak szivtam, ugyh kerulom oket, mint a pestist. 1-2 magyar baratom van csak, a tobbi kulfoldi. Hal`istennek, nekem jo az angolom, ugyh nem gond az ismerkedes. Vannak maganyos pillanataim, de neha jo az is.

Egyebkent, ha nem is annyira jo az angolod, probalkozzal, m csak igy tanulsz :)

2016. okt. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
63%

Én soha sem fogom megérteni, hogy mi a frásznak megy ki ennyi ember olyan országba, ahol a nyelvet alig beszélik és aztán csak siránkoznak, hogy jajj de magányosak mert senkivel sem tudnak társalogni. Magyarázza már valaki nekem ezt el. És nem a mert ott többet keresek és jobb a megélhetés, mert arra pofon egyszerű a megoldás. Otthon 2-3 évig jársz nyelviskolába és szorgalmasan tanulsz és utána mehetsz isten hírével. De így??? Kényszerít valaki, hogy de igenis utazz külföldre? Nem. Akkor mit sajnáltatjátok magatokat állandóan.


Mielőtt valaki mondana valamit. Én is külföldön élek, de nem nyafogok mint egy óvodás, mert ez az én döntésem volt. Ha meg magányos lennék és képtelen lennék emberekkel beszélni mennék haza. Ennyi.

2016. okt. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
63%

Utolsó a nyelvtudással kapcsolatban nincs igazad. Járhat valaki évtizedekig nyelviskolába Magyarországon, a normális, beszélt nyelvet csak anyanyelvi környezetben fogja tudni magára szedni. Ez logikusan azt jelenti, hogy amikor kimegy, még szinte biztos, hogy nem fog ezzel a tudással rendelkezni, ergo baromi nehéz lesz neki az elején.

Én már egy éve kint vagyok, mondjuk családdal jöttem, tehát nem vagyok egyedül, de azért a tágabb emberi kapcsolatok nagyon hiányoztak. Iratkozz be nyelvtanfolyamra, ingyenesek is vannak mindenhol, persze ha megengedheted magadnak, a fizetős magasabb színvonalú. Keress az érdeklődési körödnek megfelelő klubot, akármit, van rengeteg, itt ráérnek az ilyesmire. Keress rá a FB-on a közeledben élő magyarokra.

Nem tudom, mennyi ideje vagy kint, nekem fél év után múlt el a kínzó, fizikai tüneteket okozó honvágy, és újabb fél év kellett ahhoz, hogy jól érezzem magam itt. Bár mi is haza tervezünk menni néhány éven belül, így is állunk hozzá, de most már örülök, hogy itt vagyunk.

Ha van kedved, írj privátot.

2016. okt. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
89%
#4-es, 3-as vagyok es nem ertunk ebben egyet. En 8 eves koromtol tanultam angolul, tettem kozepfoku nyelvvizsgat is. 23 evesen mentem ki eloszor kulfoldre 1 evre es ott jottem ra, h sz@rt se tudok. Addig nem beszelsz normalisan egy nyelvet, amig nem tapasztalod meg az adott orszagban, ahol ezt a nyelvet beszelik. 1 evet eltem kint 23 evesen, majd utana 28 evesen mentem ki megint es akkor is kellett par honap, amig belerazodtam a nyelvbe. A parom kulfoldi es az elso talalkozaskor alig ertettem, h mit beszel, m akkor erkeztem csak ki. Nem attol leszel jo egy nyelvbol, ha Mo-on magyar tanarok elott nyelvvizsgat teszel, hanem ha kimesz az adott orszagba.
2016. okt. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Igen, pont ez az. Kb. középfokú nyelvtudással próbaképpen beszélgettem már angolokkal, amerikaiakkal, de ez a szint kb. csak az ügyintézésre, hasonló kommunikációra elég. Ahhoz, hogy valakivel normálisan elbeszélgessen az ember, úgy mint magyarul tenné, szerintem minimum felsőfokú kéne, és az is ösztönből kell hogy jöjjön, ami nem tudom mennyi idő alatt alakul ki. Mélyebb beszélgetéseket nem lehet magunkban fordítgatva és szavakat meg kifejezéseket keresgélve lefolytatni.
2016. okt. 24. 12:08
 8/18 anonim ***** válasza:
Teljsen félreértettétek amit írtam. Az teljesen normális, hogy tanulhatsz te egy nyelvet éveken át és amikor ténylegesen kijutsz abba az országba problémáid vannak a nyelv megértésével és használatával, de idővel mindenki belejön. Én nem is ezekre az emberekre gondoltam. Én azokról beszélek, akik egy pohár vizet sem tudnának kérni mert egyszerűen nulla a nyelvtudásuk és úgy mennek ki és majd siránkoznak, hogy mennyire rossz mert semmit sem tudnak ott csinálni. Nem egy emberrel találkoztam már itt, hogy annyit tudtak mondani, hogy hello és hogy vagy és így jön ki rengeteg ember!! EZT nem értem.
2016. okt. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
De akkor miért ide írtad? Én nem ebbe a kategóriába tartozom. Ennyi erővel a vallás topikba is írhattad volna.
2016. okt. 24. 12:20
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

"Átlagos, de a magasröptű beszélgetésekhez semmiképp nem elegendő nyelvtudással" ezért. Egy normális beszélgetéshez szükséges szint B1-2. Ez alatt van az amikor habár el tudsz intézni pár dolgot, de a nyelv egyszerűen nem megy. Ha B2es szint nem probléma, akkor tudnál emberekkel beszélni, ha nem tudsz akkor bőven ez alatt vagy. Vagyis akkor teljes mértékben igaz amit írtam az előbb... Ha meg ezen a szinten vagy csak nem akarsz beszélni, akkor az szintén a te egyéni problémád és nem a nyelvvel van a gond.


Ha magányos vagy tessék használd a nyelvet és társalogj, esetleg iratkozz be egy nyelviskolába.

Ha ezt te nem akarod csinálni akkor menj haza.

2016. okt. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!