Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Lányok, Illik így csinálni...

Lányok, Illik így csinálni vagy nem?

Figyelt kérdés
A lényeg hogy egy bizonyos dolgot meg akartam hálálni egy bizonyos dologgal az osztálytársnőmnek, de ő nem akarta elfogadni és hát nem tudom kit kire tanítottak kiskorában, engem arra, hogy ha már egyszer ajándékot akarsz adni, akkor már nem fogom azt mondani, hogy "jó akkor nem adom oda" hanem kiálltam és mondtam hogy "de fogadd el kérlek" meg hasonlókat és úgy kb 10x eljátszottuk ezt a "de nem-de igen" játékot és elfogatta. Tudom hogy van fent egy hasonló kérdés, mert keresgettem már a témában, de azon nem pont arra volt válasz ami engem érdekel, hogy ebben az esetben illik így makacskodni hogy "de akkoris odaadom" vagy nem? És bár néha beszélgetünk, de nem tudom hogy most ilyen önfejű bunkónak tart, vagy rendesnek, főleg azért érdekel mert tetszik ez a lány

2016. nov. 22. 23:27
 1/10 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy zajlott a "de igen-de nem" párbeszéd. Ilyenkor jobb kedvesen, mint határozottan próbálkozni, pl. "nagy örömet szereznél nekem, ha elfogadnád" vagy valami hasonló. Ha erőszakosan zajlott, akkor nem szereztél vele jó pontot, de még helyrehozhatod. Elnézést kérhetsz, és elmondhatod, hogy kifejezetten neki szántad az ajándékot, nagyon örültél, hogy elfogadta, és reméled, hogy tetszik neki.
2016. nov. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy épp azért nem akarta elfogadni, mert érezte, hogy tetszik neked, és nem akarta azt érezni, hogy "megveszed kilóra" (hidd el, förtelmes érzés).

Mondd el neki, hogy sajnálod, ha kellemetlen helyzetbe hoztad, de úgy érezted, kell valamit adnod cserébe a segítségéért. Ez így teljesen tiszta, egyértelmű és korrekt.

És legközelebb, ha ilyen van, jobb félrehívni az illetőt, és nem mindenki előtt hálálkodni az ajándékkal :)

2016. nov. 23. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A beszéd kb annyi volt hogy "kérlek fogadd el" "nem-nem" "de hisz miért? Tessék itt van" "nem,edd csak meg" "dehogy eszem, akkor ide leteszem nvaed" *itt volt 3x 4x kérlek aztán nagynehezen elfogata
2016. nov. 23. 07:03
 4/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat,nem hinném, hogy tudja, hogy tetszik,nem adok jeleket neki
2016. nov. 23. 07:27
 5/10 anonim ***** válasza:
54%
Ha már egyszer nemet mondtam valamire, akkor nagyon kellemetlen ha tovább erőltetik. Ha többször nemet mondtam és annak ellenére tukmálják rám... hát azzal csak felidegesítenek, vagy szégyenbe hoznak a többiek előtt. Én megutálnám, aki ilyet tesz velem. Miért nem lehet felfogni, hogy "nem kérem" azt jelenti, hogy NEM KÉREM?!
2016. nov. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ésszerű-e. Illem sokszor ésszerűtlen.
2016. nov. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Te vagy a nyomtatós fiú? Szerintem ne rágódj ezen ennyit. Ami történt, megtörtént, változtatni ezen már nem tudsz, inkább lépj túl ezen, és ne fújd fel ennyire. (Valószínűleg a lánynak nem vésődött ennyire az emlékezetébe, nem foglalkozik ennyire ezzel. Ha önfejű bunkónak tartana, hidd el nem beszélgetne veled.)
2016. nov. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%
Én úgy tudom, hogy ha adni akarnak nekünk valamit, akkor azt illik elfogadni akkor is ha nincs rá szükségünk. Szóval szerintem nem volt gond veled.
2016. nov. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
7es, nem én vagyok a nyomtatós fiú
2016. nov. 23. 18:51
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a 2. váltás után már nem kellett volna erőltetni, én is makacsnak és tolakodónak tartanálak.
2017. máj. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!