Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Egy barátom rombolja az...

Egy barátom rombolja az önbizalmamat, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Azt hittem, hogy jó barátok vagyunk, de mostanában akármikor vele vagyok, állandóan csak azt kell hallgatnom, hogy neki mennyire tetszik egy fiú és ő is tetszik neki és ha én beszélek a barátomról, akivel 2 hónapja jöttünk össze, állandóan terelni próbálja a témát.

Önbizalomhiányos vagyok amúgy is, a kapcsolatunk elején voltak kételyeim, amit a barátnőmmel beszéltem meg, de ő ahelyett hogy lelket öntött volna belém, olyanokat mondott, hogy "nem vagy olyan csúnya" meg hogy "ennek a fiúnak különleges az ízlése" és "meg lehet benned látni a szépet".

Tudom, hogy nem vagyok túl szép, de néha az ember legalább a barátjától számít valami kedves szóra. Mindazonáltal pedig átlagos a testalkatom (mondjuk nagy a mellem sajnos), szóval nem vagyok kövér.

Amiket a "barátnőm" mond, azoktól mindig rossz kedvem lesz. Egy kicsit olyan, mintha el lenne magától szállva. A múltkor például, amikor egy lányt látott azzal a fiúval, aki tetszik neki, közölte, hogy ő nem féltékeny, mert ő úgyis szebb attól a lánytól.


18/L



2016. nov. 25. 19:26
 1/6 anonim válasza:
Le se kell sz@rni
2016. nov. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nézd... látható, hogy a megoldást magad is ismered. Rajtad áll, hogy mennyi türelmed van ezt a kapcsolatot fenntartani, és mit vársz a meglététől.

Mielőtt magadban keresed a hibát, jusson eszedbe, hogy az ember általában azt próbálja lehúzni, akit többre/magasabbra tart önmagánál; azért teszi ezt, mert tévedésében elhiszi, hogy ettől ő többé válik, de csak azzal szembe próbálja, aki által e cél elérhető közelségbe kerül, tehát aki lehúzható.

Egy ilyen emberi kapcsolatban az elnyomott fél - ha nem elég erős - önértékelése sérül, mert irányvonalként látja a saját, érdekektől egyáltalán nem mentes, torz megítélését.

2016. nov. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
hát van ilyen. de és két pofonnal próbáltad már helyre tenni?
2016. nov. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezért ilyen veled szerintem mert féltékeny rád.Mutasd neki azt hogy meg vagy elégedve teljesen a saját életeddel.Mesélj neki arról hogy neked milyen jó meg ilyenek.(még akkor is ha nem teljesen gondolod így) Végtére is ő is ugyan ezt csinálja.Két önsajnáltatás között elmondja hogy ő milyen jó.Ha meg veled kéne kicsit foglalkozni konkrétan le vagy.. szóval érted.
2016. nov. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi, amiket írtatok. Az a baj, hogy nem tudom, miért ilyen, már régebb óta barátok vagyunk, és nem volt ő mindig ilyen. Eleinte még nem zavartak a kissé rosszmájú megjegyzései, gondolván, nem úgy gondolta, de mostanában egyre inkább úgy tűnik, hogy direkt csinálja és sajnos igen, tényleg eljutottam arra a pontra, ahol azt mondom, hogy szerintem ennek a barátságnak már nincs sok jövője.

Amit sajnálok, az az, hogy egyébként sok közös van bennünk, épp ezért lettünk barátok. Tényleg nincs még egy olyan ember, akivel ennyire sok közös vonásunk lenne és akivel ennyire megértenénk egymást. Csak a bántó megjegyzései zavarnak.

2016. nov. 25. 20:55
 6/6 anonim ***** válasza:

A 2-es válaszoló nagyon szépen és pontosan leírta.

Az ilyen barátságokat be kell fejezni. Egy igazi barát nem lehúz hanem felemel. Gyanítom, hogy ez a barátság neked fontosabb és többet jelent mint a barátnődnek. Neki nem maga a barátság a fontos, hanem ebben a felállásban az önbizalmát növeli azzal hogy a tiédet elveszi.

Persze nem könnyű egy barátságnak véget vetni, de ha nem akarsz önmagad ellensége lenni akkor meg kell tenni.

2016. nov. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!