Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Egy lány barátnőm az én...

Rebekacsa kérdése:

Egy lány barátnőm az én legjobb barátnőm, de ő nem tart engem annak. Mondja h neki nem én vagyok a legjobb barátnője. Mit tegyek azért, hogy az legyek? Egyáltalán érdekeljen h én őt tartom de ő nem engem? Baj h ez nekem fáj? Ez kihasználásnak számít?

Figyelt kérdés

2016. dec. 17. 12:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Csak az számít kihasználásnak, ha olyan dolgokat tesz, amivel kihasznál. Az, hogy te milyen szintre sorolod őt, tőle teljesen független. Megmondta, hogy ezt nem tudja viszonozni, tehát korrekt.

Nem baj, hogy neked fáj, ez ezzel jár. Nem szeret annyira nyilván, mint te őt, de ez nem felróható, viszont nem is kellemes dolog.

Nem azért kell tenned valamit, hogy a legjobb barátjává válj, hanem azért, hogy ő ne legyen tovább a legjobb barátod. Fektess ebbe az egészbe kicsit kevesebb energiát, hogy lazíts ezen az egyoldalú barátságon.

2016. dec. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Akkor használ ki, ha tőled elvárja a segítséget, de ha te kéred akkor nem ad.
2016. dec. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
63%

Én pont a fordított helyzetben vagyok, többen is neveztek már legjobb barátnak, akiknek ezt nem tudom viszonozni, mert vannak saját legjobb barátaim. Én ezt általában vagy közöltem velük, vagy direkt úgy alakítottam a beszélgetést, hogy megemlítettem a saját legjobb barátaimat. A kihasználásról azt gondolom, amit az előttem szólók, és sokat nem tudsz ezért tenni. Idegesítő lehet az illetőnek. Én is voltam már így régebben másokkal, és összebarátkoztunk, de legjobb barátok nem lettünk, egyszerűen nem így működik.


Azon kívül szerintem ez nem is annyira megtisztelő. Mindkét lány, aki azt mondta, hogy én vagyok a legjobb barátja olyan, akiről tudom, hogy kábé egyetlen barátja vagyok, vagy végig utálta a gimit pl., és most az egyetlen barátjára gyorsan ráakaszkodott. Nem akarok senkit megbántani, értem én a helyzetét, de szerintem nem vagyok igazán a legjobb barátja egyiknek se, csak nem ismerik a fogalmat igazán. A legjobb barátnő nem egyenlő a legkevésbé rosszal. Meg az egyetlen baráttal sem. Egyik lányról sem tudom elmondani, hogy sokat tudnának rólam. Az egyiket én csak havernak tekintem, a másikat is kábé annak, csak kicsit jobban. De amikor legjobb barátjuknak hívtak, szerintem nem is tudtak rólam sokat, szerintem egyik se tudná megmondani, mit csinálok szabadidőmben pl. Néha megdöbbenek azon, kiket neveznek egyesek a legjobb barátjuknak, meg mi alapján. Én pl. ezeknek a lányoknak nem sokat árultam el magamról, és szerintem ezt tudják is, mert ha kérdeztek valamit, amit nem akartam elmondani, kerek perec elmondtam, hogy ezt nem mondom meg. Kihasználni nem szoktam senkit, de nem értem, mi alapján vagyok a legjobb barátjuk, egyszerűen nem vagyunk olyan szinten, hogy eleget tudjunk ehhez egymásról. Azt is tudom, hogy az egyik lány mindenféléket gondol rólam, pl. már azt is kérdezte, nem vagyok-e leszbikus, csak mert nem vele tárgyalom ki a pasiügyeimet. Szerintem ezen nem tudsz változtatni. Ha amúgy viszonozza a barátságot, de nem nevez legjobbnak - hát istenem. Én is voltam ilyen helyzetben, és utólag belegondolva semmi bajom nem volt abból, hogy az illető nem hívott legjobb barátjának, attól még ugyanúgy jól éreztem magam, ha vele beszéltem.

2016. dec. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mindenki hasznosakat írt. Köszönöm.
2016. dec. 17. 14:00
 5/6 anonim ***** válasza:

Mi alapján tartod a "legjobb barátnődnek"? Nekem akadtak olyan tapasztalataim ezzel kapcsolatban, hogy valaki szintén úgy viselkedett, mintha olyan jóban lennék, idealizálta a barátságot, próbáltunk erőltetetten "megfelelni" egymásnak, de mégis elhidegültünk.

Kihasználásnak nem nevezhető, de azért furának igen, ezek után egy ideig az lehet a benyomásod sok emberről, akiben mélyebben megbízol, hogy úgyis megváltozik, és nincs ilyen "öri-bari" hülyeség:))


Azóta én is inkább úgy állok hozzá, hogy úgy általában mindenkivel barátkozom, és nem keresek "legjobb barikat", főleg nem erőltetetten.

Én ilyen esetben nem kellemetlenkednék azzal, hogy "miért nem vagyok legjobb barát", hanem a ritkább találkozásokon is örülnék neki, ha alapból szerethető személynek tartom.


Konkrétan az "ő érdekében" SEMMIT sem kell tenned, viszont, ha úgy alapból jófej vagy, az bárhol jó, onnantól ezek a mélyebb kapcsolatok maguktól alakulnak.

Néha olyan emberek éreztetik velem a szeretetüket, akikről kezdetben nem is gondoltam volna. Nem stresszelek az ilyen barát-szerzős gondokon. Habár velem is vannak olyan helyzetek, amikor épp magányosnak érzem magam, mert nincs olyan barátom, akivel mindent megoszthatok, de ilyent valóban nehéz találni.

2016. dec. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
a 3-as válasz vajon miért lett lepontozva?
2016. dec. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!