Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Sértődékeny fiú barát. Mit...

Sértődékeny fiú barát. Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

Pár hónapja megismertem egy fiút,és nagyon gyorsan megtaláltuk a közös hangot.Sokszor vagyunk együtt élőben,és rengeteget beszélgetünk a neten is. Nagyon megkedveltem,és megszerettem őt barátként.Viszont mostanában sokszor felidegesíti magát miattam,olyan dolgok miatt is,amik nem is rá tartoznak,csak egyszerűen megharagszik rám.Előfordult már,hogy csak 1 mondatom miatt hirtelen megváltozott az egész hangulata.Nagyon sértődékeny,és 3x is át kell gonolnom,hogy mit mondok neki.Hiába próbálom kiszedni,hogy mi a gond,magában tartja. Viszont érzem,hogy ha folytatom,akkor elveszítem őt.Nem hiszem,hogy változtam volna,de nem tudok rájönni,hogy mi az ok. Ő sokat jelent nekem,és mondogatja,hogy nagyon szeret engem,de egyszerűen nem tudom őt megérteni.

Vajon miért ilyen velem? Nem szeretném őt lecserélni.

Kérlek segítsetek! L


2017. jan. 3. 15:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Biztos szerelmes
2017. jan. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Azt, hogy ő miért ilyen, nem tudnám megmondani, nem ismerem őt. Azt tudom, hogy a mély érzések nem mindig pozitív irányba fejlődnek. Ettől még mélyen gyökereznek, de a hatásuk a kapcsolatra nézve előnytelen. Ilyen lehet például az egyoldalú szerelem is egy baráti viszonyban. Amíg egy szerelmi köteléket ezek az érzések nemesítenek, addig például a ti kapcsolatotokat rongálják. Nem mondom, hogy ez a helyzet, de bármi is van, hasonló súllyal rendelkezik. Pedig a sértődés elég reprezentatív olyan szempontból, hogy pontosan megmutatja, mi az, ami a másiknak nem tetszik. Valószínű nem arról van szó, hogy suttyó és ezért nem mondja meg, hanem mert képtelen róla beszélni :)

Ha mindenképp tudni akarod az okát, az hatékony megoldás, ha kicsalod belőle az infót (szándékos provokálás, sértés egy-egy témában, maradva a példánál, szerelem). Persze ennek a hozadéka lehet az is, hogy elveszted őt, de ha téged ennyire foglalkoztat a kérdés, akkor a válasznak ára van. Vagy, rábízod, hogy mit és mikor akar elmondani.

2017. jan. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Barátként kezeled?

Fontos, hogy ne érezze úgy, hülyíted, vagy hogy várhat tőled többet.

Sok ember félreértelmezi a másik által küldött jeleket és könnyen gondolhat arra, hogy több is van köztetek, mint sima barátság.

Nem kiokításként mondom, csak jó, ha ez tisztázva van.


20/L

2017. jan. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hmm... inkább a szerelem lenne "sima". A barátság ennél bonyolultabb (amint a mellékelt ábra is mutatja) :)
2017. jan. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Neki van barátnője,kicsi az esélye,hogy szerelmes belém. Én barátként kezelem őt,nem tudnám elképzelni,hogy több lenne barátságnál.De mindig ő kezdeményezett mindenben,például ő ölelt meg engem,karolgatni is szokott..

2017. jan. 3. 18:06
 6/7 A kérdező kommentje:
Bár elég sokat panaszkodott nekem a barátnőjéről,hogy nagyon sokat veszekednek,és hogy őt ez is kikészíti,és hogy most én is kezdem őt idegesíteni..
2017. jan. 3. 18:08
 7/7 anonim ***** válasza:
Tuti hogy szerelmes beléd...Szerintem kérdezz rá tőle,és mondd,hogy nem fog elveszíteni,benned bízhat,stb...:)
2017. márc. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!