Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Lehet, fura kérdés, de hogy...

Lehet, fura kérdés, de hogy mondjak nemet, ha valaki inni vagy enni akar az én itókámból/kajámból?

Figyelt kérdés

Van egy lány az osztályban, akivel nem mondanám, hogy barátnők vagyunk, de nem vagyunk rosszba és szoktunk néha beszélgetni. Viszont amit nem birok benne, hogy mikor előtte elkezdek enni a kajámból vagy inni valamit, mindig megkérdezi, hogy adsz egy kicsit? És eddig sose mertem azt mondani neki, hogy nem, mert nem akartam bunkónak tűnni, de egyszerűen képtelen vagyok úgy még egyszer beleenni vagy inni abba, amibe ez a lány előttem beleevett vagy ivott..

Egyedül egyébként két barátnőm van, akiknél nem zavar, ha isznak az itókámból, vagy én az övékből, mert nem szokott büdös lenni a szájuk és igy nem zavar, de kaját még utánuk sem ennék, valamiért felfordul a gyomrom attól, hogy más nyálát megegyem..És ennél a szóban forgó lánynál ez hatványozottan igaz, ugyanis sokszor elég büdös szokott lenni a szája és lehet, azért olyan, mert nem mos rendesen fogat, vagy valami...

És ő is állandóan kinálgatni szokott az ő dolgaiból és mindig visszautasitom, de már kezd bunkónak nézni emiatt..De olyan gusztustalan, amikor beleharap pl. a szendvicsébe, aztán idetartja a szám elé ugyanazt a részét, ahol beleharapott és kérdezi, hogy "Kéééérsz??", meg mindig használt üditős flakonokba hoz innivalót, amivel nem is lenne baj, csak szerintem nem mossa ki őket rendesen, mert a flakonoknak is ilyen fura, dohos szaguk szokott lenni, amiket hoz, mintha már beléjük rohadt volna valami tea vagy nem tudom és nincs gusztusom abból inni..

Szóval szerintetek hogy lehet úgy megtiltani valakinek, hogy az én dolgaimat fogyassza vagy forditva, hogy ne nézzen bunkónak?


2017. jan. 19. 18:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ott rontottad el, hogy eddig adtál neki belőle. Egyébként: "Bocsi, de nem szeretek mások után enni/inni" én is ilyen vagyok, barátok után sem eszek, ha valaki éhes vagy kér az enyémből akkor török neki egy darabot, de a nyálát egyedül a páromnak vagyok hajlandó elfogyasztani.
2017. jan. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Magyarul mondj nemet!
2017. jan. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én azt mondtam annak idején, hogy "bocsi, ennyi kajám van egész napra, és éhes vagyok".


Visszatekintve már bárki kunyist elküldenék a pistába.

2017. jan. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
biztos cigo a csaj azoknal szokas ez
2017. jan. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Most akkor az a baj, hogy eszik/iszik a tiedből, vagy az, hogy BELEeszik/iszik? Mert ha az első, akkor egyszerűen mondj nemet. Ha a második, akkor meg úgy kínáld meg, hogy letörsz neki egy darabot a kajádból, átöntesz a saját italodból az ő üvegébe egy kicsit. Nem kell odanyújtani a saját üvegedet, kajádat senkinek! Felénk ez nem is szokás, még rokonok közt sem. Ha valaki beleeszik valamibe, én utána nem eszek belőle, legfeljebb úgy, ha előtte letöröm azt a részt, ahonnan evett.
2017. jan. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Metionin ***** válasza:
100%

- Adsz egy kicsit?

- Nem.


Én így szoktam. Senki után nem eszek és nem iszok. Aki ismer (és egyébként tarhálós) az is tudja ezt és max a chipsemből kér. De az üvegemből, poharamból senki nem ihat és az evőeszközeimet sem használhatják.


Amúgy meg tegyél a flakonodra egy post it-ez ezzel a szöveggel: "Ne tarhálj, nem adok!"

2017. jan. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :) Azt hittem, egy csomó olyan választ kapok majd, hogy ne rinyáljak már, milyen finnyás vagyok, stb. :D De örülök, hogy már se szeret más után enni meg inni.

Egyébként a kaja letörés még jó ötletnek is hangzik, de az üvegébe az itókámból nem tudok átönteni, mert neki is mindig van az üvegében, sőt, ő nap végére sem issza meg. Csak azért kér tőlem, mert ott ül mellettem, én meg előveszem a vizemet és elkezdek inni és ő lusta felállni és odamenni a saját táskájáért..Meg volt olyan, hogy elkezdett nekem panaszkodni, hogy fáj a feje, és mivel régebben én is kaptam tőle gyógyszert, amikor kellett, mondtam, hogy van nálam fájdalomcsillapitó és odaadom neki, ha kell. Erre odamentünk a táskámhoz, kivettem egy fájdalomcsillapitót, erre megkérdezte, hogy ahh ha már itt vagyunk, adok hozzá vizet is? Anélkül nem tudja megenni..

És ennél az esetnél pl. nem akartam azt mondani neki, hogy nem, igyál a sajátodból..De legközelebb megpróbálom elmondani neki, hogy nem igazán tudok mások után inni ugyanabból a flakonból :s

2017. jan. 19. 20:25
 8/8 anonim ***** válasza:

Röhögök, nagyon. :D


Persze, adj neki legközelebb is, ha kér, de előtte vakard mega segglyukadat a flakonoddal. :D

2017. jan. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!