Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányom nemsokára 3 éves és...

Kislányom nemsokára 3 éves és nem akar pohárból inni. Hogy tudnám vele elérni hogy igyon pohárból?

Figyelt kérdés
Próbálkoztunk, egyszer nagyon leöntötte magát, és azóta úgy látom fél. Ellenkezik, tiltakozik. Bölcsis, és ott sem iszik pohárból, itatópohár van neki bent. Kipróbálták, hogy nem adták oda neki, hátha majd a kényszer ráviszi, de akkor inkább nem ivott egész nap.
2016. nov. 2. 14:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Kisfiam pontosan 3eves koraig Nem volt hajlando poharbol inni, hiaba jar(t) oviba. Neki is itatopohar volt bent, csak abbol ivott.3. szulinapjan bulit tartottunk es minden gyerek papir poharat kapott szivoszallal. Na az nagyon tetszett neki, kb 1-2hetig szivoszalazott, majd azt is eldobta.... Azota poharbol iszik :) 3ev 3honapos. Talan egy probat meger nalatok is ;) Sol sikert!
2016. nov. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Le sem merem írni, hogy a 2 éves és 4 hónapos lányom csak cumisüvegből hajlandó inni... Tud pohárból inni, mert reggel abból iszik tejet, de utána nem hajlandó csak cumisüvegből inni. Én is próbáltam nem odaadni neki, de akkor nem iszik csak pár kortyot egész nap és így is kínlódik a kemény széklettel. Inkább odaadom neki, csak igyon. Sztem erre is meg kell érniük. Nem erőltetem, majd elhagyja.
2016. nov. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja, és ő a csőrős poharat sem fogadja el. Játszótérre azt visszük, pár kortyot iszik belőle, hogy ne haljon szomjan.
2016. nov. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
2.5 évesen a fiam nem tudott pohárból inni, hiába próbálgattuk előtte milliószor, nem ment neki, mellesleg cumisüveg függő volt, egész nap a szájában lógott és csak abból volt hajlandó inni. 2.5 évesen megelégeltem és elmondtam neki, hogy lassan ovis nagyfiú lesz, ott a fiúk csak pohárból isznak, tanuljuk meg, legyen ő is ügyes ovis nagyfiú blablabla... aztán újra elkezdtem tanítani pohárból inni, pár nap alatt megtanulta. A cumisüveget meg szimplán elraktam, nem csináltam neki nagy felhajtást, hiányzott neki, többször kérte napközben de teljesen normális, kedves hangon elmondtam neki hogy arra már nincs szüksége, majd alváshoz megkapja, napközben jó a pohár is. Pár nap alatt beletörődött. Viszont alváshoz is le kellett szoktatnom, legalább a délihez, arra felajánlottam egy traktort (kedvenc) és elhagyta a cumist. Most 3.5 éves, 2 hete hagyta el az esti cumisüvegezést, ezt is csak azért mert már rápirítottam az éjszakai bepisilések miatt (most álltunk ennek is újra neki, ez sem ment) és megbeszéltem vele, hogy soha nem lesz ágytiszta ha este még kakaózik cumisból. Elég nagyfiú már, megértette, viszont az nyugtatta meg igazán, hogy reggel ahogy fel kel, azonnal kapja a kakaót cumisból. Próbálkozz ilyenekkel, megbeszélni vele, felajánlani kedvenc játékot, próbáld néha aranyoskodóan, vagy határozottan, kitudja mi fog beválni.
2016. nov. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!