Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Jogosnak érzem amit csináltam,...

Jogosnak érzem amit csináltam, mit gondoltok?

Figyelt kérdés

A barátnőm szülei nagyon szigorúak voltak. Mikor bemutatott engem nekik, előttem jópofiztak, de sokszor üvöltöztek vele, illetve nem nagyon engedték sehova. Most voltunk 2 éve együtt, és már durván 1 éve itt is alhat nálunk. Aztán a múlt héten barátnőm beteg volt, de nem maradhatott otthon, elküldték suliba, és egyeseket kapott, majd rosszul lett és hazaküldték. Én vittem haza kocsival, mert a szomszéd faluba lakik. (Ő 12.es, én 13.os vagyok ötosztályoson vagyunk). Ezután az apja felpofozta hogy hogy merte ezt megcsinálni, és az anyja is... Aztán sírva felhívott hogy mi történt, én pedig még aznap odamentem, és... Nem tudom elhinni magamról hogy ezt csináltam, jogosnak érzem, hogy megvertem az apját és megfenyegettem őket hogy ha még egy ilyen lesz, szétverem mind a kettőt....

Tudom hogy miért volt, tudom hogy jogos valamilyen szinten, de kétségbe vagyok esve. Apám és anyám megdöbbentek, de velem értenek egyet. Nem tudom hogy hívtak e rendőrt, maximum könnyű testi sértés lehetne, de... Mit tegyek? Barátnőm velem ért egyet, és azóta nem volt náluk otthon semmi ilyesmi.



2017. febr. 12. 18:25
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
76%
Nagyon jól tetted, hogy megvédted a barátnődet! Az ilyen ember nem szülő! Mi az, hogy felpofozzák, csak mert beteg? Jézusom!
2017. febr. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
72%

Én nem tartom jogosnak a viselkedésedet, és azt mondom, hogy akkor te sem vagy különb a barátnőd szüleinél.

Nem az a megoldás, hogy odamész egy "idegen" lakásba mert ugye a barátnőd szülei neked nem rokonok, és megvered a szülőt. Nem ez a megoldás.

Ha a barátnődnek gondja van a szüleivel, akkor tegyen ő lépéseket. Szóljon az iskolai pszichológusnak, az igazgatónak. Ha betöltötte a 18 évét akkor költözzön hozzád. Ha már arra bátor vagy, hogy a szüleit megverd, akkor legyen benned annyi bátorság, hogy anyagilag támogatod a barátnődet.

Én nagyon szégyellném magam ha a fiam ezt csinálta volna, mert nem erőszakra neveltük. Mondom ezt úgy, hogy teljes egészében megvetem a barátnőd szüleit, mert az ő viselkedésük is kritikán aluli. De a te viselkedésed is.

2017. febr. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
71%
Elég durva amit a szülei művelnek. Ha leálltak akkor csak észrevették magukat. Egy kijózanító pofon még mindig hatásosabb tud lenni mint az "értelmes beszélgetés".
2017. febr. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
61%
azt ugye tudod hogy valószínűleg ennek a kapcsolatnak itt vége?
2017. febr. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
79%

Jó, kijavítom egy kicsit magam. Megverni azért nem kellett volna az apját, de azért tényleg nem szülő az ilyen!

Első voltam

2017. febr. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
75%

Jogosan tetted,viszont érdekes módon tetted amit tettél :D

De ezért kapsz egy piros pontot tőlem,mert bebizonyítottad hogy igenis szereted a lànyt és megteszel érte bármit ;)

2017. febr. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

#2

Próbáltunk rendőrségi feljelentést, de nem érdekelt senkit, suli sem igazán tett semmit. Elvivel május 8 után hozzánk költözik, anyumék támogatják az ötletet, főleg ezek után. Minden lehetőséget megragadtunk eddig, hogy segítsünk neki, de nem sikerült, sőt egyre rosszabb lett. Így jutottam el idáig.

2017. febr. 12. 18:35
 8/28 anonim ***** válasza:
59%

Én megértem,hogy utálod őket jogosan.És baromira nem normális,hogy felpofozták a lányukat.

De te sem vagy különb.Erőszakra soha nem válaszolunk erőszakkal.

Az összeköltözés jó ötlet lenne, de ha azt nézzük,akkor még te is most érettségizel,a barátnőd meg jövőre. Addig a szüleid tartják el a lányt? Nem gáz ez egy kicsit?

Nincs annak a lánynak valamilyen rokonja,akihez mehetne?Nagyszülők?

2017. febr. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 dellfil ***** válasza:
60%

Helyesen cselekedtél. Bizony.

Az, hogy így érzel: "... Aztán sírva felhívott hogy mi történt, én pedig még aznap odamentem, és... Nem tudom elhinni magamról hogy ezt csináltam,..."

megerősíti a fent mondottat. Vagyis nem egy agresszív arrogáns barom viselkedését követted el, hanem egy jó érzédű emberét, aki megvédi szerettét.

Más kérdés, hogy lesznek "akik" ezért nagyon elítélnek. Küzdj. Ne engedd, hogy az aljadék "emberek"... Na jó. lesznek okosok, akik majd - utólag(!) megmondják a frankót... Majd jönnek a szemforgató farizeus dumáikkal.

Ne hallgass rájuk. Próbáld követni a jóérzésedet.


dellfil

2017. febr. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
52%

Én azt mondom, hazug és képmutató ez az "erőszakra nem válaszolunk erőszakkal" duma. Van olyan helyzet amikor igaz, de itt (feltételezem hogy a leírás a teljes igazságot tartalmazza) nem igaz.

Én a magam részéről a fentiek szerint teljes mértékben egyetértek veled kérdező. Ne legyen lelkiismeret-furdalásod.

Magamból indulok ki. Én boldog ember lettem volna ha lett volna valaki aki nyomorékra veri "apámat". Megtettem volna én magam is, de mire oda jutottam, elvitte a rák.

2017. febr. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!