Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ti ezt elfogadhatónak, vagy...

Ti ezt elfogadhatónak, vagy elítélendőnek tartjátok?

Figyelt kérdés

A sztori röviden, a másodunokatesóm nagyon szerelmes az egyik évfolyamtársába. Állandóan róla fantáziál, beszél és látszik rajta, hogy mennyire megviseli ez az egész, hogy a pasi nem így érez iránta. Egyébként 14 évesek, én 21. Az uncsi tesóm folyton azzal hitegeti magát, hogy ez a pasi csak nem mer felé lépni, és várakozik meg hogy titokban szereti csak nem meri elmondani. Most február 10-én volt egy éve, hogy egy árva szót sem beszéltek egymással még csak nem is köszönnek. (Nem kérek megjegyzést arra, hogy ezek után is hogy képes magát azzal hitetni, hogy lesz közöttük valami.) Tehát az uncsitesóm folyton ezen rágja magát, a közös jövőjüket tervezi és állandóan le van törve, ha a pasi más lányokkal beszélget. Meg a fényképeket úgy szerkeszti át, mintha ő és ez a pasi ölelkeznének. Őt rakja ki háttérnek stb. A tegnapi nap lehetőségem volt személyesen is megnézni magamnak ezt a pasit az iskolai farsangnak köszönhetően. Remek érzékem van az emberek "olvasásában" és ezek után már ezer százalékra biztosra mondhatom, hogy az a pasi nemhogy nem szereti de még csak egy legalsóbb rendű haveri szinten sem gondol az uncsimra. Persze én már korábban is mondtam neki, és tegnap is újra felkerült a téma, hogy túl kell lépnie rajta, mert a pasi nem szereti de újra kivédte a dolgot, hogy "csak egyszer láttam", meg "hogy biztos zavarba volt" meg ilyenek és várjam ki a végét mert együtt lesznek, mert együtt kell lenniük.

Mivel ez az uncsitesóm annyira fontos nekem mintha a saját testvérem lenne, sőt talán még annál is jobban szeretem így fáj azt látni hogy egy olyan vonat után fut, ami sohasem fogja felvenni. Így azt találtam ki, hogy Valentin napon írni fogok a pasi nevében egy levelet, amiben leírom, hogy mennyire szereti csak eddig nem merte elmondani és még most sem nagyon meri, szóval ha szereti akkor az iskolában menjen oda és mondja meg szemtől szemben. Tudom, hogy mennyire kínos lesz amikor majd odamegy a pasihoz, talán a levéllel a kezében és bevallja hogy szereti az meg majd csak les rá, de egyszerűen nem látok más megoldást arra, hogy megértessem vele, hogy az a pasi nem szereti őt.


Szerintetek megcsináljam ezt, vagy ne manipuláljam -- amúgy is utálok manipulálni másokat, de a sors csavara által jó vagyok benne... -- és engedjem, hogy továbbra is marcangolja magát amiatt a pasi miatt?


2017. febr. 12. 18:49
 1/5 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem ne tedd! Írtó kínos lehet utána mindkét félnek meg neked is. Bízd rájuk hogy mi lesz. Amúgy a jelenség életkori sajátosság.

Ha nagyon akarsz tenni valamit akkor esetleg beszélgess el a sráccal hogy hátha felfigyel az uncsitesódra.

2017. febr. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A kapcsolatotok bánná. Hagyjad, ki fogja nőni!
2017. febr. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

21 eves felnott ember vagy, hogy jut eszedbe ilyen 15 evesekhez illo dolgot tenni?? Mondd meg az unokatesonak hogy mit gondolsz a pasirol es hogy felejtse el. Ha egy pasi akar valamit, lep! Ha nem, akkor nem tetszik neki.


Egy nyero otlet: hetvegi mozizasnal nezd meg vele a "Nem kellesz elegge" cimu filmet, pontosan errol szol!! Jo film, Jennifer Aniston, Ben Affleck, Scarlett Johansson, Bradley Cooper, stb.

2017. febr. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

1# Tudom, hogy életkori sajátosság, de már egy éve tart neki és nem akar elmúlni és egyre letörtebb miatta. A másik ötletem egyébként az volt, hogy beszélek a csávóval.


2# Nyilván ennek az egésznek a lényege, hogy nem tudná meg hogy én voltam. Ez nem a Barátok Közt, hogy minden ármánykodás kiderül egyszer. Mint mondtam lassan egy éve tart és egyre jobban emészti magát miatta, ezért is akarok lépni.


3# Ezerszer átbeszéltük már a dolgokat, de egyszerűen nem lehet meggyőzni róla, hogy a pasi nem szereti annak ellenére sem, hogy már többször beismerte ő is. Aztán pár nap múlva meg jön, hogy hát rosszul gondoltam mégis szeret csak nem meri elmondani. A filmre meg lehet elviszem, habár én nem szeretem az ilyen típusú filmeket :D

2017. febr. 12. 20:39
 5/5 anonim ***** válasza:
Hogy juthat 21 évesen eszedbe ilyesmi??? Amit az unokatesód csinál, az teljesen átlagos az ő korában, majd kinövi, elfelejti, de ha ezt megjátszod vele, olyan megalázó helyzetbe hozod, amitől még húsz év múlva is ki fogja rázni a hideg. Ez nem segítség lenne, hanem gonoszság, a legócskább fajtából.
2017. febr. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!