Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért velem barátkozik? Hogy...

Miért velem barátkozik? Hogy koptassam le?

Figyelt kérdés

Nemrég jött a munkahelyre, ahol dolgozom, egy új gyerek, aki hasonló korú, mint én.


És folyton rajtam lóg, mindig velem beszélget, és már kezdem unni.


Eddig jól elvoltam magamban... Igazából azt érzem, hogy nem vagyok elég jó neki barátnak, mivel neki van sok barátja meg barátnője és magasabb iskolai végzettsége, ráadásul vannak céljai is, és nem is tervez hosszútávra a cégnél. Hozzá képest egy nulla és senki vagyok. Akkor meg miért barátkozik velem? Én már megszoktam, hogy mindig egyedül vagyok. Nem is értem, hogy egyáltalán hogyan barátkozhattunk össze, mert nekem soha nem voltak barátaim.


Hogyan tudnám lekoptatni úgy, hogy ne sértődjön meg?


22/F


2017. febr. 16. 15:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem te igazából vágynál egy barátra, csak annyira nincs önbizalmad, hogy inkább ellököd a lehetőséget magadtól, azzal a buta szöveggel, hogy "Á én úgysem érdemlem meg".
2017. febr. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
Ha soha nem voltak varátaid, akkor inkább örülj, hogy végre akadt egy.
2017. febr. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Lehet, de nem örülök neki, mert szorongok. Hogy kiderül, hogy nem vagyok elég jó.


Az a baj, hogyha tovább mélyítem a barátságot, akkor úgy is kiderül, hogy mennyire szerencsétlen vagyok az élet egyes területein, sőt mondhatni összes területén. És ettől félek, hogy megtudja például, hogy nem volt még csajom vagy hogy nem járok sehova sem, és hasonlókat...

2017. febr. 16. 15:51
 4/7 anonim ***** válasza:
88%

Itt veled van a baj! Neked van kisebbségi komplexusod.

Egyébként meg mi van akkor ha magasabb az iskolai végzettsége? Attól te kesebbet érsz? Hülye vagy! Mindenki nem lehet professzor! Ráaádsul men a diploma számit, hanem hogy milyen ember vagy! Hagyd abba ezt az idióta felfogást és kezdj élni!

2017. febr. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nézd, aki jól érzi magát a bőrében, az általában jobb indulatúan viszonyul az őt körülvevő világhoz, mint az aki elégedetlen. Munkahelyén meg akár tudatosan rá is tesz egy lapáttal, hogy viselkedése már barátságos is legyen.


Nálunk is a vállalati kultúra része az, hogy mindenki kedvesen mosolyogva köszöni a másikat, a közelebbi kollégákkal személyesebb jó kapcsolatra törekszünk.

2017. febr. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ne csináld már ezt! Te is megérdemelsz végre egy barátot! Ugyanannyira, mint bárki más, gondolj erre. És ne mondd már azt, hogy egy nulla vagy, mert biztosan állíthatom, hogy nem igaz. Ne legyél ilyen negatív, ettől neked is csak rosszabb lesz! Nem kell hozzászoknod a rosszhoz automatikusan...
2017. febr. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

De nem szeretném, ha kiderülne, hogy egy senki vagyok. Mert ő biztosan azt hiszi, hogy rendben van az életem nagyjából, és később komolyabb barátok is lehetnénk, esetleg elmehetnénk a munkán kívül máshova is. De én ezt már nem tudom megtenni. 10 éve nem mozdultam ki. És nem most fog eljönni az a pillanat, hogy kimozdulok.


Annyira elszoktam a társaságtól, hogy már nem is tudom, hogy mi az egyáltalán.

2017. febr. 16. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!