Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ti barátkoznátok egy környezet...

Ti barátkoznátok egy környezetetekben lévő, nagyon visszahúzódó emberrel?

Figyelt kérdés
Ha az illetőn látszik, hogy amúgy nagyon intelligens és művelt, csak éppen nem vesz részt semmilyen társas tevékenységben és ő maga nem barátkozik senkivel, akkor ti odamennétek hozzá barátkozni? Egyáltalán mutatnátok iránta bármilyen érdeklődést? Vagy kifogásolnátok a viselkedését, és inkább lesz?rnátok?

2017. márc. 24. 13:11
 1/9 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%
Persze, én olyan vagyok, hogy próbálok mindenkit bevonni a közösségbe. De ez én vagyok.
2017. márc. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
Hogyan látszik valakiről, hogy nagyon művelt és intelligens, ha nem szól egy szót sem? Én biztos nem mennék oda egy egyedül üldögélő emberhez, hogy "Szia, xy vagyok, téged hogy hívnak.", mert ezt nagyon erőltetettnek érzem. Spontán társalgást viszont szívesebben kezdeményezek egy olyan emberrel, aki nem a társaság közepe, mert én sem vagyok egy harsány típus. Egy sarokban gubbasztó emberhez viszont nem fogok csak úgy odamenni.
2017. márc. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
63%
Igen, de csak annyira amennyire a helyzet adja magát, esetleg ajánlok vmi érdekes dolgot az épületben(egyetem) hogy nézzük meg. Amúgy én is magamban szoktam lenni, ahogy órára várok és unatkozok, fel-alá sétálok, nézelődök, esetleg kérdezek vkitől vmit.
2017. márc. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha a helyzet úgy hozza, szívesen beszélgetek vele. A barátság kialakul magától.

Ugyanilyen csendes, álmodozó, értelmes ember vagyok, és tapadnak rám mások valamiért. Gyakran a hátam közepére sem kívánom őket, de embere válogatja :D

2017. márc. 25. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én csak ilyenekkel barátkoznék,velük érdemes.
2017. márc. 26. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#5: Valószínűleg még nem futottunk össze :D

Mert engem az osztályban (középiskola) mindenki lesz?r és senki nem barátkozik velem.

2017. márc. 26. 14:29
 7/9 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%

Az iskolai közösségekben, a saját tapasztalatom alapján, magadnak kell megszerezni a barátaidat.


Én is kirekesztett voltam egy ideig, sőt piszkáltak is a "nagyok", de egyszer meguntam, visszavágtam.


Sokan vannak az iskolába olyanok kik valamiért kiszorulnak a magból. Mert jótanulók, vagy nem igazán kommunikatívak, túl sovány, túl kövér, büdös stb.

Ők pl, jó alap egy barátsághoz. A stréberek nem véletlen tartanak össze. Ki vannak rekesztve, és legalább megvan a közös téma, és ott vannak egymásnak, hogy ne legyenek magányosak a suliban.


Valamiben biztos jó vagy, vagy érdekel, sport, tanulás.

Mivel tudom milyen "kitaszítottnak" lenni, magamra vállaltam a "híd" szerepét, hogy senki ne lógjon ki a tornasorból. De neked is meg kell erőltetned magad! Én mindig számíthattam a stréberekre és sportkör tagjaira. A sportnak sok barátot köszönhettek.

2017. márc. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Noblesse Oblige:

Én igazából úgy szorultam ki, hogy amikor 9. osztályban odakerültem, lehetetlenül visszahúzódó voltam, aztán mindenki beskatulyázott ilyennek és már nem mutatnak irántam semmi érdeklődést.

Érdeklődési területem is eltér a többiekétől. Túl "elvont" vagyok, amolyan "művészlélek". A többiek nem igazán értenek meg.

Egyébként általánosban engem is piszkáltak. Aki más, mint a többiek azt az agresszív "átlagosok" menthetetlenül kiutálják...

2017. márc. 27. 15:58
 9/9 anonim ***** válasza:

Az oké, hogy te tudod magadról, hogy intelligens és művelt vagy, de ez kívülre nem mindig látszik, ha amúgy nem keresik a társaságodat mert beskatulyáztak.

Valamint manapság nem ezt tartják trendinek.


Rossz hírem van, neked kell nyitnod és keresned egy vagy több hozzád hasonló mentalitású egyént.


Az iskolai évek olykor nehezek

Engem ugyan nem közösítettek ki, voltak közelebbi barátaim és úgy átlagban mindenkivel jóban voltam (az osztályból) csak 2 bunkó volt aki minden áron kötekedett, és nem is ez volt a legrosszabb, hanem az, hogy akikkel amúgy jóban voltam nem álltak mellém, nehogy ők is célponttá váljanak emiatt.

Barátságot nehéz találni, de törékeny dolog.

2018. júl. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!