Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek miért van az,...

Szerintetek miért van az, hogy valakivel évekig rengeteg idöt töltesz, tudtok egymásról sokmindent, aztán egyszercsak már alig, majd egyáltalán nem találkoztok, beszélgettek, megszűnik a kapcsolat?

Figyelt kérdés
...mert már nem tanulok együtt, nem dolgoztok együtt, nem jártok a gyerekkel játszótérre.
2017. márc. 29. 03:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Megválaszoltad a saját kérdésed. "Mert már nem tanulok együtt, nem dolgoztok együtt, nem jártok a gyerekkel játszótérre."

Minden kapcsolat elsorvad ha hagyják, ha nem ápolják. Sajnos ez van...

2017. márc. 29. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Tempora mutantur... mondja a latin. Ez a dolgok természetes menete, ha már nincs közös érdeklődés, közös munka, közös cél. Számodra legfeljebb azért merül fel a hiány, mert a kapcsolatok soha nem tökéletesen kiegyensúlyozottak, az egyik félnek többet jelentenek (ami időben is változhat)) és ő a hiányt nehezebben éli át. Jelen esetben ez pont te vagy.
2017. márc. 29. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
69%

Én is sokszor feltettem magamnak ezt a kérdést. Általában én vagyok az, akiknek a kapcsolatok többet jelentenek, mint a másik félnek, aki még a halott barátságban is fél évig kapálózik, hogy ne váljunk idegenné, sokszor bolondot is csinálok emiatt magamból.

Az emberek ilyenek. Találnak újabbat, izgalmasabbat, vagy legalább is kényelmesebbet.

2017. márc. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Attól, hogy már nem csinálják együtt vagy külön-külön azt a tevékenységet, aminek kapcsán megismerkedtek, attól miért múlik el a barátság?
2017. márc. 29. 15:40
 5/6 anonim ***** válasza:
A barátság is egyfajta emberi kapcsolat. Minden kapcsolat elsorvad ha nem ápolják, így a barátság is. Ahhoz hogy két ember barátságban tudjon maradni, azért mindkettőnek tenni kell. És akarni...
2017. márc. 30. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mert teljesen más az, amikor Gizikéhez csak át kell kopogni a szomszédba azért, hogy elújságoljuk neki, mi történt, meg amikor Gizikét fel kell hívni skypeon, mert épp Sydneybe ment dolgozni. Ilyenkor már nem akarsz minden kis butaságot a nyakába zúdítani, ő se a tiédbe; ha találkoztok, akkor is isnkább történeti elbeszélgetés lesz: "márciusban futóversenyen voltunk; áprilisban a cég csapaítépítőjén megismertem Gézát; májusban már mindenki egy párként kezelt minket Gézával; júniusban beiratkoztam egy kínai tanfolyamra", stb., kiegészítve egy kis small talkkal.

Ami a barátságot összetartotta, a személyes gesztusok, az apró meglepetések, az őszinte gesztusok, elsorvadnak.

2017. márc. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!