Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Normális, hogy nekem akarom...

Normális, hogy nekem akarom teljesen egyedül megcsinálni a házit?

Figyelt kérdés

Média faktos vagyok, tehát érettségizni szeretnék belőle, esetleg még filmművészeti egyetem is szóba jöhet.

Média fakt mellett van alap média óránk is, amire értelemszerűen az egész osztály jár, jegyet kap..stb. Ismét csoportmunka lett kiosztva, egy újságot kell megírni, szerkeszteni, kinyomtatni. 4 fős csapatok vannak, 4 cikket kell írni, fejenként egyet-egyet.

Az én társaim a barátaim, akiket egyáltalán nem érdekel ez a dolog, ez a tantárgy.


Mivel nekem fontos, ezért begépeltem mind a 4 cikket egymagam és elvárnám, hogy hárman megoldják azt a minimális szövegformázást és a nyomtatást. Ehhez képest az egyik srác, amelyik hétköznap (!!) 8-9 órákat ül gép előtt nem képes félkövértté tenni a címeket és beszámozni az oldalakat, mert hogy nem tudja hogy én milyenre akarom, ő meg csak rosszul tudná megcsinálni. A másik srác megcsinálta volna, de elfelejtette, a harmadik pedig sosincs fent de ő egyébként legalább a nyomtatást vállalta.


Holnapra kell leadni és mivel rohadt ideges voltam ma, ezért átfutott az agyamon, hogy nem írom rá a többiek nevét, mert én csináltam az egészet (+ a nyomtatós srác) és nem azért mert én annyira akartam, hanem mert a többiek nem akarták.


Nem akarok gyökér lenni velük, de mindig minden így van, ha csoportmunkára kerül a sor, és nem csak ebből a tantárgyból!


Tavaly volt, hogy megcsináltam egy fullos kiselőadást, megírtam a szöveget, megcsináltam a PPT-t, elküldtem a többieknek, én lebetegedtem (nem voltam ott az előadáskor), ők előadták, ötöst kaptak, én meg egyest, mert a tanár azt hitte, hogy én nem csináltam semmit.


2017. ápr. 6. 16:26
 1/1 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, szerintem teljesen normális az, ha magad egyedül csinálod meg. Ne akarom a barátaid elítélni, de szerintem ezzel tulajdonkép csak kihasználnának téged, hogy mindent te csinálj meg, közbe ők arassák le a babérokat. Igenis tanulják meg, hogy ha valamit elakarnak érni, maguknak kell megcsinálni, és nem neked. Az életben mikor melójuk lesz, más fogja elvégezni helyettük az adott munkát? Nem, mert így nem fognak sose az életbe boldogulni, ellenben te, aki egyedül képes voltál ezekre, sokra viheted. Szóval nekem az a véleményem, hogy egyáltalán nem bunkóság ez, sőt, jól teszed ezt. Magadért teszed, nem másokért.


25/F

2017. ápr. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!