Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A családommal szeretnénk...

A családommal szeretnénk segíteni a legjobb barátnőmnek, nehéz anyagi helyzetben vannak. Nem tudom hogy lehetne őket úgy támogatni hogy senkinek se legyen kellemetlen, és ne legyen sértő. Valaki akinek van ötlete, vagy csinált már hasonlót?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 16. 08:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Ilyen tényleg van? Igazán klassz. Kevés ember mer ilyet.


Ha leírod jobban a részleteket, akkor elgondolkotom rajta. Nekem volt, hogy egy barátomtól kérnem kellett és jó nehéz volt nekem is kérni és neki is adni, de jó lett a vége.

2017. ápr. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én pl ruhákat vittem az egyik barátnőmnek. Mondtam neki, hogy sajnos mi kihíztuk, fogytuk és nem kellene-e neki. Illetve rendszeresen szerveztem vacsorákat, amire meghívtam. Mondjuk amúgyis a barátnőm és szeretem a társaságát, de külön jól esett, hogy tudtam eszik normálisan. Direktbe pénzt nem adtam neki, azt azt gondolom sértésnek vette volna. Persze, ha kért volna biztosan kisegítem.
2017. ápr. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
ne adj nekik mert sose fogjak tudni megadni
2017. ápr. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Amit a második írt a ruhákkal, az tök jó!


Én kb. dettó ugyanezt játszottam el. Mondjuk nálunk tényleg nagyon durva volt a jövedelemkülönbség. (az ő nettója 5 számjegy, az én bruttóm 7 számjegy)

Nem volt rá szükségem, de vettem magamnak új telefont, mikrót, porszívót, mosógépet, hűtőt.....stb, persze nem egyszerre, és nyilván olyanokat amiket láttam, hogy náluk már csak a Szent Lélek tartja egyben. "Meg sokszor volt a kocsim szervízben", olyankor elkértem az apjáét és mivel használtam, mindig tele tankkal adtam vissza, meg ha kellett akkor "jaaaajj bocsi nálam lett szar az ablaktörlő, kicseréltettem, nincs harag akkor ugye?" - persz hogy már előtte is alig törölt.

Elmentünk Tesco nagybevásárolni havonta nekik mondván, hogy hetente 1-2 alkalommal ott alszom, uh "beszállok a kajába" címen


Plusz szereztem sokkal jobban fizető melót barinőnek ami szintén sokat dobott a családjuk kasszáján.


Persze csak óvatosan, nemcsak amiatt, h nehogy megsértődjenek, hanem :

- nehogy rákapjanak és tényleg lehúzás legyen a vége

- ha esetleg szétmentek valamiért akkor rövidtávon éhenhalnak ha nagyon hozzádszoktak

2017. ápr. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!