Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit gondolná, ha a legjobb...

Mit gondolná, ha a legjobb barátod minimálisan sem segítene a munkakeresésben?

Figyelt kérdés

Pedig vannak ismerősei a vágyott cégeknèl,vagy kedves munkaköreimben több cégnél is, akik vezetők.


Körülöttem a magánéletemben is és a kollégák között is pár ember kivételével ismerős útján talált munkát rövid odôn belül és nem hónapokon át tartó cv küldéssel, elfoglalják sokszor a helyeket a kapcsolatosok.


Van, hogy tôlem kérnek segítséget és sokszor ismerôsnek, nem rokonnak, barátnak.



Szerintetek?


2017. máj. 8. 05:28
1 2 3 4
 1/36 A kérdező kommentje:
Utazom írás közben, bocs a nem jó fogalmazásérk. :)
2017. máj. 8. 05:30
 2/36 anonim ***** válasza:
37%
Nem is kell nekem segitseg, mar 50 sikertelen allasinterjum volt eddig es ma lesz az 51.
2017. máj. 8. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
92%

Én semmit sem gondolnék, eddig is magamnak kerestem állást. Nem várnám el mástól hogy helyettem keressen.


Kedves 50 sikertelen interjús jogászlány, te nem a testedből élsz véletlenül? Eddig úgy volt.

2017. máj. 8. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
25%
Igen, de ugy volt jarok majd kozben allasinterjukra, csak nem volt hozza kedvem.
2017. máj. 8. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
100%

nem mind1, hogy keresni segítsen, vagy konkrétan dugjon be oda valamilyen pozícióba...mert én inkább úgy veszem ki a dologból, mintha te az utóbbit szeretnéd.


azzal szerintem nincs semmi gond, ha egy ember felhívja a figyelmedet egy hallomásból megüresedett állásra, mert tudja, hogy ilyeneket keresel, de azért helyetted nem fog elmenni állásinterjúra, és szétfényezni téged, hogy te milyen egy tökéletes munkaerő lennél oda.


ezt én sem tenném meg egyik barátom vagy rokonom miatt sem. egyrészt azért, mert nem az én feladatom, másrészt mert én nem tudom megállapítani, hogy az mennyire elegendő, ha valaki érdeklődik a munkakör iránt...


ha mégsem válsz be, vagy esetleg pont, hogy 2 hét után neked nem tetszik valami, ezért olyan lesz a hozzáállásod is, hogy bár elmehetnél már innen, akkor meg én leszek leszúrva, hogy minek ajánlottam én be ilyen embert, akinek semmi se jó vagy ügyetlen.


ha megvannak a vágyott cégeid, akkor igen is oda kell menni, akár személyesen, és jelentkezni.

2017. máj. 8. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
87%
Talán nem tud segíteni. Nekem is van cégvezető ismerősöm, aki nem tud segíteni nekem, mert ( a propagandával ellentétben nincs náluk munkaerőhiány!) sem náluk, sem ismerős cégvezetők cégénél nem kell ember!
2017. máj. 8. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:

Nekem mindegy, hogy hogy segit, én nem szoktam kivülről nézni, hogy hiába küldi a barátom az önéletrajzait, be se hívják sehova.



Az állások 98 százaléka kapcsolatokon át töltődik be. Hivatalos statisztika, tanitják. Akik így kerülnek be, mind aerra várt, hogy benyomják? Kapcsolatosokkal szemben nem sok esély van ill.az befogadás is sokkal nehézkesebb.

2017. máj. 8. 09:48
 8/36 anonim ***** válasza:
90%

"Az állások 98 százaléka kapcsolatokon át töltődik be. Hivatalos statisztika, tanitják."


26 éve vagyok ügyvezető és még soha nem vettem fel ismerőst a cégembe. Pont azért, mert az ismerősnek nagyobb elvárásai vannak és azt hiszik hogy protekcióval kevesebbet kell majd dolgozni.

Ezt a hivatalos statisztikát meg már linkeld be légyszi.

2017. máj. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
63%

Gerlei Béla karriertanácsadó:

"A tökéletes önéletrajz: nem létezik. Szomorú tény, hogy önéletrajz küldözgetéssel nehéz álláshoz jutni. Egy riporter 6 hónap alatt 790 önéletrajzot küldött szét, lesújtó eredménnyel: 4 választ kapott, mind elutasító. Tapasztalatom is ezt támasztja alá: ügyfeleim alig 3%-a jutott álláshoz önéletrajza elküldésével."

2017. máj. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:

Telefononon vagyok, nem tudok linkekni azon kivûl, amit küldött valaki, eddig az összes ehhez kapcsolódó képzésen kb ez az arány hangzik el. :(



Úgy érted, hogy az ismerősöd ismerősei azt hiszik, kevesebbet kell dolgozniuk?

2017. máj. 8. 13:11
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!