Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mennyi a különbség az igaz...

Lugoka kérdése:

Mennyi a különbség az igaz barátság és a szerelem között?

Figyelt kérdés
Szerintetek mennyi a különbség az igaz barátság és a szerelem között? Az most teljesen mindegy, hogy férfi-férfi, nő-nő, férfi-nő vagy bármilyen variáció. IGAZ barátságról beszélek. Pl: évek óta nem találkoztatok, de ott folytatjátok a beszélgetést ahol 4-5 évvel ezelőtt abbahagytátok stb... Vannak még ilyen barátságok?

2017. máj. 14. 12:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nemrég megint belefutottam abba a hibába,hogy azt hittem van.Alapvetően minden emberi kapcsolat túltekintve a sekélyes illúziókon egy hulladék,vagy túl felszínes,hogy érdemi mélysége legyen.
2017. máj. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

#1 Ez nagyon nem igaz, legfeljebb veled esett meg.

A szerelemnél van testi vonzalom. Szerintem lényegében ennyi a különbség.

2017. máj. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
hát azért igy se igaz,mert van valaki akivel csak szexelnék de nem vagy bele szerelmes
2017. máj. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag semmi.

Azért mondom, hogy gyakorlatilag semmi, mert a szerelemnek sem okvetlen feltétele a szexuális vonzalom, még ha sokszor együtt is jár.


De maximum ennyi a különbség igaz barátság és igaz szerelem között, azaz a szexuális vágyódás.


És igen, léteznek ilyen érzelmek még manapság is, nyilván az azokra fogékony, kellő EQ-val rendelkező emberek között.

2017. máj. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A vonzalom, a testiség a fő különbség.
2017. máj. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem sok. Igaz barátságból lesz a legszebb szerelem. :) De persze mind az igaz barátság, mind az igaz szerelem ritka manapság sajnos...
2017. máj. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nálam a szerelem és barátság két különböző dolog, nehéz lenne megfogalmazni, hogy miért, mert mindkettő nagyon közeli kapcsolat, de a szerelem sokkal belsőségesebb, meghittebb és szorosabb, és persze hozzátartozik a testiség is. Valahogy úgy lehetne megfogalmazni, hogy a szerelmemmel képzelem el egyedül csak, hogy együtt éljem le az életem, úgy, hogy mindent tud rólam, reggeltől estig tanúja az életemnek, és a legprivátabb szférámban is helye van. A barát viszont ennél távolabbi kapcsolat, lehet mély lelki kapocs a barát és köztem, de egy ponton túl nem engedem be a privát szférámba, soha nem lesz úgy családtag, mint akit szerelemmel szeretek.


A másik, hogy nekem, férfiként a szerelem érzése az nőhöz kapcsolódik, a barát érzése pedig férfiakhoz. A szerelmemmel szexelek, a barátommal pedig sörözök :D Férfi-női barátságot én nem igazán tudok elképzelni, habár volt már benne részem, de úgy, hogy van párom, nem engednék baráti közelségbe magamhoz másik nőt.


Amúgy igaz barátság létezik, vannak barátaim, akikkel évekig nem beszélek, és ha találkozok, ugyanúgy le tudok velük ülni...

2017. máj. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

igaz szerelem igaz baratsag manapsag sajna ilyen nem nagyon van mert majdnem mindenki fel oszinte lenni a masikkal es mindenkit csak a kulso erdekel szoval...

milyen markas cipo milyen stilus meg ilyenek na jo en nem vagyok tobb 13 eves fiunal de akkor is ez van johetnek az oltasok mar nem erdekel meg a vitakba is belefaradtam a suliban csak csesztettnek mindenhol csak csesztettnek barati korom is akik mar nem a barataim szoval inkabb hagyom es szerintem olyan nincs hogy igaz baratsag meg igazi szerelem! (de mivel meg fiatal vagyok hagyom nem turaztatom az agyam inkabb kimegyek focizni a gyerekekkel,mert meg biztosan valtozik a velemenyem)

2017. máj. 15. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Sajna én is azt látom, hogy nem mernek őszinték lenni az emberek. Férfiként érdekes, hogy nőkkel beszélgetve azt látom, hogy mindig azt figyeli mikor akarok többet. Ha meg mondtam, hogy nem akarok semmit, csak emberként érdekel akkor meg kicsit meg is sértődött. Férfiak meg simán bizalmatlanok. Mondjuk ritkán látok olyan embert aki ne lenne számító. Mármint a szó rossz értelmében. Nekem is gyerekkori barát az akit barátnak lehet hívni. Így 37 évesen azért ez kicsit elgondolkodtató, hogy ennyi idő alatt nem lett újabb barátom.
2017. máj. 15. 10:25
 10/10 anonim ***** válasza:

hát nem tudom, én ilyen igaz, minden érdeken felülálló barátságokat már felnőttként szereztem

de az is igaz, hogy én kevesebbel nem is érem be, azaz egy-két ilyen igaz barátom van, és a többi ember viszont csak ismerős, vagy max. haver.


de ezeknél az igaz barátságoknál se az a fontos, hogy sülvefőve barátságok legyenek - nem is azok - csak teljesen önzetlen szereteten, szimpátián alapulnak.

2017. máj. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!