Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ti melyikre mennétek? Hogy...

Ti melyikre mennétek? Hogy mondanád el neki? 16/L

Figyelt kérdés
Még januárban néztem magamnak egy tábort ami tényleg nagyon jó, tetszik. Egyetlen barátnőm van csak, azzal is 3 hetente találkozom pár órára mert sajnos nem ér rá, és mivel szereti a táborokat megkértem hogy jöjjön velem. Nem vagyunk annyira jóban még, többet kéne ismerkednünk ahhoz hogy jóban legyünk. Nos, viszont nekem elég sok problémám van. Szorongok társaságban elég erősen és depressziós is vagyok ezért pszichológushoz járok már lassan egy éve. Viszont a pszichológus ajánlott nekem tréningeket ami segítene a szorongásomon relaxációs gyakorlatok, és én tényleg szeretnék már előrébb jutni mert beszélgetéssel semmire nem megyünk ő meg ezt nem tudja nekem megtanítani. Illetve van még egy tanfolyam ami segít a depressziódban és arra is már el szeretnél menni régóta . Ezeket a tréningeket még nyár előtt meg kéne tanulnom mert messzire megyek suliba, és tudom hogy használ mert már jártam csoportterápiára és az is sokat segített. Ennek a kettő tanfolyamnak az ára annyi mint a táboré sőt kevesebb, viszont a barátnőm csak miattam jönne el a táborba és ők már kifizették a tábort. Ő az egyetlen barátnőm és nem vagyunk annyira jó barátnők, de jófej és szeretek vele lenni. Meg tényleg szivesen elmennék a táborba de úgy érzem most ez fontosabb hogy jobban legyek. Már nagyon elegem van ebből és most végre látok kiutat. Tanultam néhány relaxációs gyakorlatot, mondjuk nem olyan szinten de segített. A táborban is lesznek önismereti feladatok de nem olyan szinten mint a tréningen. Mit gondoltok?

2017. máj. 22. 13:16
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
bocsánat kicsit zavarosan írtam. Szóval még suli előtt meg kellene tanulnom ezeket, *depressziómban , szeretnék menni*
2017. máj. 22. 13:18
 2/19 anonim ***** válasza:
Hú de nehéz kérdés! Gondolom egyszerre mind túl drága lenne.Nincs a tábor után másik terápia?
2017. máj. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Igen a tábor és a tréningek között kellene választanom. Ingyeneshez járok, és segít meg hetente van, ezért járok hozzá de ahhoz hogy lenyugodjak, és ne szorongjak ő kevés ehhez, magánra meg nincs pénzünk ezért lenne jó ez a csoportos tanfolyam. Mivel koleszba megyek és messze, bár én választottam magamnak mert utálok itt élni (családi gondok) Jobban érezném magam ha tudnék kialakítani kapcsolatokat .
2017. máj. 22. 13:30
 4/19 anonim ***** válasza:
Ha a problémáiddal is jól tudnád magad érezni a táborban, akkor menj oda. Aztán gyűjts a terápiára... Néha jobb egy kicsit kikapcsolni, elmenni otthonról - Szerintem barátkozz inkább. De csak te tudod, hogy így is jól tudnád e érezni magad. Te mit gondolsz? Kérdezd meg a barátnődet is, ha megsértődik akkor nem jó barát, ha azt mondja h menj terápiára, akkor tartsd meg.
2017. máj. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Nem tudom mennyire érezném jól magam. A szorongástól félek egy kicsit, de mivel ő is ott lesz szerintem nem lesz gond. Az összes eddigi problémám minden ezek miatt van, és ha most nem élek a lehetőséggel soha nem fogok tudni előrébb jutni vagy csak évek múlva.
2017. máj. 22. 13:41
 6/19 anonim ***** válasza:
52%
Megválaszoltad a kérdést, terápia. Ha jó barát, megérti, ha nem, én leszek a barátod.
2017. máj. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Ez aranyos:D
2017. máj. 22. 13:57
 8/19 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon rosszul esne, ha él el sem akarnék menni egy táborba, csak azért mennék, mert te rábeszéltél és utána közölnéd, hogy te egyébként nem jössz.

Elhívtad, mert nem akartál ott egyedül lenni, aztán otthagyod egyedül.

Ez nem korrekt.

Szerintem menjél a táborba, írod, hogy ott is lesz önismeret. Így legalább tanulhatsz is valamit és gyakorlatban is fejlesztheted a kapcsolatteremtési képességeidet.

2017. máj. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
76%

Figyelj, ha családi gondok vannak, az nagyon le tud húzni. Szerintem egy ilyen tábor mindenképpen jó kikapcsolódás, ott sem kell nonstop tömegben lenni meg ismerősökkel. De mivel nincs az a stresszhelyzet, mint ami otthoni környezetben tud lenni, nem hiszem, hogy hátrányod származhatna belőle.

Én sem igazán bírom a tömeget, a mai napig pár óra alatt mínuszba tud meríteni, de egy táborban is el lehet vonulni egyedül lenni, vagy akár telefonon irogatni valakivel, akár itt gyakorin is. Úgysem lehet egész nap a másikon lógni.

Így pedig, hogy próbálsz segíteni a saját helyzeteden, szerintem semmiképpen nem érdemes kihagyni egy tábort, csak tényleg súlyosan extrém esetben. De ha extrém eset lennél, biztosan nem ilyen értelmesen írtad volna ki a kérdést.

22F

2017. máj. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
11%
Igazuk van, első vagyok. Menj el, érezd jól magad. Ha nem jó fej, esküszöm neked tényleg leszek a barátod és beszélgetek veled. Egyidősek vagyunk, szóval miért ne, ugye?:)
2017. máj. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!