Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hol és hogyan tudok hivatalosa...

Hol és hogyan tudok hivatalosan (kórház, klinika, stb) diagnosztizált autista/aspergeres srácokkal/lányokkal barátkozni?

Figyelt kérdés

Teljesen úgy érzem, hogy a neurotipikus emberek nem értenek meg engem és magányosnak érzem magam úgy is, hogy van barátnőm (nem együtt lakunk, nagyon messze élünk egymástól). Baráti közösségem nem alakult ki, így szerintem normális, hogy 27/F-ként próbálok keresni barátokat. Rosszabb lenne ha nem.


Igazság szerint lányokkal szívesebben barátkozok, mert lelkizősebbek és erősebb baráti kapcsolatokat alkotnak azzal akivel barátok. Srácokat se taszítok el, de többnyire nemigen tudtam srácnak megnyílni és furcsán érzem gyakran magam, hogy hogy is kezeljem ezt a helyzetet. Nehéz ez nekem, össze vagyok zavarodva a személyiségemet és az utamat illetően, nem igazán látom át a szociális helyzeteket.


2017. máj. 31. 16:55
 1/8 anonim ***** válasza:
36%

27 évesen már nehéz barátkozni az a helyzet. Főleg ííígy.

Én 21 leszek gyerek és tinikoromban sok barátom volt akiket idővel elvesztettem és már 19-20 évesen nem tudok újakat szerezni mert mindenkinek meg van a baráti köre ilyenkorra. Persze akad egy két ember de ezek közel sem olyan mély barátságok amik régebben voltak.

2017. máj. 31. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Na ez is egy olyan kérdés amit elolvasva nekem fájdalmat okoz.
2017. máj. 31. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk itt!


Jómagam 10 évesen kaptam diagnózist a Vadaskertben.

Hasonlóan érzek hozzád.

Hová valósi vagy?


Ha gondolod, írj!


22 éves vagyok.

2017. jún. 1. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
34%
Az autizmus és az asperger két különböző dolog. Beszéltél már igazi autistával, és igazi aspergerrel? Ég és föld a különbség, nem érdekel, hogy mit írnak a szakkönyvek. Elhiszem, hogy van hozzá némi köze, de akkora a szakadék, hogy sértésnek veszem amiért egy kérdésbe belekerült, egy / jellel.
2017. jún. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Annta ***** válasza:
100%
Az autizmus spektrum, amin sokminden elfér. Asperger az enyhe forma. Node a kérdésre: igenis bármikor lehet barátkozni. Én 29 vagyok, s nemrég kezdtem bele egy új barátság kialakításába, ami nagyon jól alakul. Ha van anyagi kereted, érdemes lenne diagnisztizáltatnod magad. Lehet, hogy nem aspergeres vagy, csupán ilyen a személyiséged. Én pl neurotipikus vagyok, mégis utálom a szarkazmust és a felületes csevegést. A szociális hálóm is szűk, meg van egy rakás furcsaságom. Sztem a barátság csak azzal jön össze, akivel összepasszoltok, mint a puzzle. Barátkozni meg pl tanfolyamokon, karitatív munka útján, esetleg ha van ilyen, szívedhez közelálló felekezetben lehet. Remélem segítettem valamicskét.
2017. jún. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#1 Nekem egyáltalán nem alakult ki baráti köröm, teljesen magányos vagyok az állapotom miatt.


#2 Nem válaszoltál a kérdésre


#3 Nem tudom, hogy itt hogy kell barátkozni egyáltalán. Sőt azt se tudom, hogy egyáltalán hogy kell barátkozni.


#4 - Diagnosztizáltak kórházban aspergerrel engem, emellett több szakember az alapítványoknál azt mondták, hogy ez egy fajta autizmus. Tehát nem két különböző dolog. Igazi autista és aspergeres vagyok egyszerre. És beszéltem diagnosztizált aspergeressel, de nem vagyok képes vele barátkozni, mert nem mutat hajlandóságot, hogy gyakran kommunikálhassunk.


#5 Nem tudom, hogy csinálod a barátkozást, mert ez számomra egy ismeretlen forma. Valahogy az embereknek gyerekkoruktól egyszercsak megy. Ha meg én próbálkozom, akkor menekülnek előlem, elegük lesz belőlem, kiakasztom őket, meggyűlölnek engem, önzőnek tartanak, meg miegymás. Kifejezetten fáj, hogy egymást szeretik, de engem meg senki. Nincs szükségem diagnózisra, mert mint mondtam, hivatalos intézményben lettem megdiagnosztizálódva. Aspergeres vagyok, gyógyíthatatlan beteg. Ezt mondták nekem az orvosok. És igazuk van, mert nem egészséges az, amilyen életet élek. És fogalmam sincs, hogy tudok változtatni. Kifejezetten gyűlölöm azokat, akik minden ismeretség nélkül odavetik nekem, hogy kapjam össze magam és változzak meg és nőjek fel, mert nekem szakemberre van szükségem, aki ezeket megtanítja nekem és megterápiáz engem. És olyan szakember is kell, aki elhelyez engem dolgozni, mert magamtól úgy néz ki, hogy erre se vagyok képes, hogy munkát szerezzek és amúgy se vagyok alkalmas fizikai munkára.

2017. jún. 16. 09:52
 7/8 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Nem mondtam, hogy nincs benne igazság, csak hogy nem kellene ennyire egy kalap alá venni. Én is diagnosztizált aspergeres vagyok, erre enyhén utalást tettem a válaszomban.
2017. jún. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Annta ***** válasza:
Értem amit mondasz. Valójában nem tudom, lehet e tanítani a barátkozást úgy, hogy abból hosszú távú mély kapcsolat alakuljon ki, főleg interneten keresztül. De én úgy szoktam csinálni, hogy ha valakit bemutatnak nekem (ehhez ugye kell egy közvetítő ember, neked is jól jönne), akkor rákérdezekdolgokra, pl hova jár suliba, mit dolgozik, mi a hobbija. Elsősorban ezekről kezdünk el beszélgetni. Ha érdekli, elmesélem én is, mit tanultam, mi a szakmám,mit szeretek csinálni szabadidőmben.
2017. jún. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!