Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Milyen büntetést kaphat?

Milyen büntetést kaphat?

Figyelt kérdés
Van egy olyan esetem, hogy valaki ki adta magát közösségi oldalon valaki másnak, aki fontos nekem. És elhitette, hogy az az ember, aki fontos nekem, meghalt autóbalesetben. Mivel azóta nem beszéltem azzal akinek ki adta magát, így el is hittem. Utána pár hétig súlyosan depressziós voltam, gyakran gondoltam az öngyilkosságra. Kíváncsiságból kérdezem, hogy ha feljelenteném ezért, milyen büntetést kaphat? Gondolom valamilyet igen, mivel ha megöltem volna magamat abban az esetben ő lett volna a hibás érte gondolom.

2017. jún. 30. 12:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem fog érte kapni semmit.


Értékeld még többre a neked fontos személyeket

2017. jún. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Értékelem sokat töltök munkával, haverokkal, bulizással.
2017. jún. 30. 12:09
 3/9 anonim ***** válasza:

"mivel ha megöltem volna magamat abban az esetben ő lett volna a hibás érte gondolom."


Nem. Egyedül te lettél volna a hibás, mivel ő nem kényszerített rá. Tehát ha megölted volna magad, akkor az a te egyéni döntésed lett volna.

Egyébként meg feljelentheted, de nem érsz el vele semmit, csak annyit hogy rajtad fognak nevetni a bíróságon.

2017. jún. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%
Magyarul a számodra fontos személy nevében írt neked, és azt mondta hogy az a fontos személy meghalt? Tehát pl. a Béla nevében írt, hogy a Béla autóbalesetben meghalt. Hát te se vagy éppen éles eszű ezt így elhitted. Mit gondoltál, hogy még a túlvilágról belépett facebookra, hogy megmondja neked hogy "hé haver, autóbalesetben meghaltam" XD
2017. jún. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
4: jó, hogy rávilágítottál a lényegre :)
2017. jún. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Öngyilkosság esetében nem szokták keresni a felelőst, hacsak nem kényszerítés történt, de az már emberölés. Tehát ha én megöngyilkolom magam, mert a Sanyi elhagyott, akkor nem fogják Sanyit börtönbe zárni.

Ha más személynek adta ki magát, annak lehet következménye, de szerintem annak kell az eljárást kezdeményezni, akinek a nevével visszaélt. Vagy akkor perelhetsz, ha más nevében valami visszaélést követett el, pénzt csalt ki tőled, anyagi kárt okozott, stb.


Egyébként nekem is fura a történet. Talán még azt el is tudom képzelni, hogy elhitette veled, hogy Béla autóbalesetben meghalt, de azért az végképp érthetetlen, hogy öngyilkos lennél egy olyan, "számodra fontos" ember miatt, akivel hetekig nem is beszélsz, minden információd annyi róla, amit egy közösségi oldalon ír egy troll. Az igazán fontos személyek, akik miatt az öngyilkosság is megfordul a fejünkben, azok az életünk része, nem virtuális lények a fészen.

2017. jún. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
És tiltotta meg, hogy te odamenj és kiverd belőle a sz***rt is?
2017. júl. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ahogy nézem, nem csak nekem nem állt össze logikusan a sztori.

Ha meghaltam, elég érdekes lenne, ha kiírnám az adatlapomra, hogy meghaltam.

De eltekintve a logikai bukfenctől: Más személyazonosságával való visszaélés bizonyos esetekben megvalósíthat ugyan bűncselekményt, de ez esetben ez nem valószínű.

Te pedig, ha öngyilkosságot követsz el, azért ő nem vonható felelősségre, csak abban az esetben, ha felbujtó lenne (biztatna pl), vagy kényszerítene rá. Jelen esetben ez sem állt volna meg.

2017. júl. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Személyi adatokkal való visszaélés. Börtönbüntetést kaphat, vagy nehány millió forinzt vagyoni és nem vagyoni kártéritést kaphatsz.
2017. júl. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!