Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért nincsenek barátaim?

Miért nincsenek barátaim?

Figyelt kérdés
Szóval... 15eves vagyok.. Általános iskolában volt egy barátom akivel mindent meg beszéltünk, de külön útra tértünk és már nem is beszélünk... Nagyon vicces lány vagyok tényleg, szeretek hulyeskedni, csak az az egy baj van velem, hogy nem tudok beszélni... Nem megy a kommunikálas, így hiába beszélek valakivel, inkább nem írok neki vissza, mert nem tudok mit... Mit tudnék csinálni ez ellen? Mit tegyek, hogy legyenek barátaim? Egy olyan, akivel még bízunk egymásban, akivel mindig ki járunk gangelni, beszélni, stb...

2017. júl. 13. 21:36
 1/5 anonim válasza:
Ha gondolod, beszélgethetünk erről privátban. :)
2017. júl. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem tudok mit mondani, csak azt, hogy gyakorolni kell. Másképp nem megy. Én is küszködtem ezzel 15 éves koromban, bár nekem inkább az volt a bajom, hogy azt gondoltam nem érdekli a másikat az, amit mondani szeretnék. Ha ilyesfajta gondod van Neked is, akkor írj rám, hátha tudok segíteni. Ha nem, akkor meg sok sikert kívánok!
2017. júl. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

De mégis mit írnak neked, akikkel beszélsz? Nekem is vannak olyan ismerőseim, akikkel nem tudok beszélni, mert mindig kioktatnak, úgyhogy nem esik jól a kommunikáció.

A másik meg, hogy vannak olyan emberek, akiknek csak egy igent meg egy nemet tud kisajtolni magából az ember.

Amúgy nekem sincsenek most barátaim...

2017. júl. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azért nincsenek barátaid, mert más vagy, mint ők. Ezt onnan tudom, hogy én is nagyon más vagyok, mint a környezetem. De esetemben sajnos a világtól is nagyon más vagyok, egyenesen idegenkedem a társadalomtól (és mégis be akarok illeszkedni, mert érzem, hogy szükségem van rá de nem tudom miért). Úgy próbálok barátkozni, hogy fogalmam sincs arról, hogy mit jelent a barátkozás, csak hogy jólesne a társaság, ahol nyugodtnak érezhetem magam és foglalkoznak velem.


Ne aggódj ha nem megy a kommunikációd, mert ha nem barátkoznak veled, ugyan hol tanulhatnál meg kommunikálni? Akárcsak nálam is ez a baj. Nem vagyunk annyira különbözőek, szociálkommunikációs problémáink vannak, környezetünk nem ért meg, satöbbi.

2017. júl. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, velem is előfordulnak olyan helyzetek, mikor a sírás kerülget, hogy ez a srác már megint miért írt rám, mikor az össz beszélgetésünk annyiból áll, hogy

-Szia, mizu? Semmi, nálad mizu? Semmi.

Nehéz dolog egyébként olyan embert találni, akivel elvagy, és meg tudsz nyílni neki. Próbálkozz legalább a közösségi oldalon barátkozni, onnastul ha úgy érzed közös nevezőn vagytok, akkor jöhet a találka, nem lesztek két idegen egymásnak. Nekem egyébként a kollégiumi élet segített. Nagyon magambaforduló voltam, egy igent alig tudtam kinyögni magamból. Beraktak egy koleszba, ahol már muszáj voltam kommunikálni másokkal, miután ketten laktak a szobában még rajtam kívül, és egy átjáróház volt egyébként is. Sokkal bátrabb lettem, simán leszólítottam embereket a folyosón is.

2017. júl. 15. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!