Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mi a véleményetek erről?...

Mi a véleményetek erről? Csalódott vagyok mert egy barátnőmnek éveken keresztül adtam a kislányára kinőtt ruhákat a saját lányomr. Jó szívvel és ingyen adtam ezeket. Mostanában látom, hogy ruhákat árul a neten

Figyelt kérdés
Őszintén szólva rosszul esik. Mert ezt én úgy képzeltem, hogy majd ő is jó szívvel adja tovább másnak ingyen.
2017. júl. 15. 20:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
49%
Te jó ember vagy..ő se feltétlenül rossz. A jó emberek magukból kiindulva naívan azt gondolják, hogy ugyanazt elvárhatják a másiktól, amit ők tettek.
2017. júl. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Bennem fel sem merült hogy pénzért áruljam. Régen is csereberéltünk ruhákat anyukákkal. És nem pénzért. Itt ugye csak én adtam mert az ő lánya kisebb. Hát talán jobb az elején tisztázni ezeket a dolgokat.
2017. júl. 15. 20:57
 3/11 anonim ***** válasza:
81%

És akkor most mi van???

A ruhákat odaadtad önként, innentől fogva nem a te tulajdonod, semmi közöd hozzá, mit tesz velük. Persze ha kidobálná, akkor megérteném, hogy haragszol, de így mégis milyen jogon?

Ő is ugyanúgy továbbadja őket, csak éppen lehet, hogy szüksége van a pénzre. Vagy éppen nincs a családjában olyan gyerek, akinek jó lenne, ő meg nem fogja évekig tárolgatni, hanem inkább pénzzé teszi.

2017. júl. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
22%
az a véleményem, hogy kicsinyes vagy. nem adtad jó szívvel, mert törődsz azzal, hogy mi történik a levetett szemeteddel. ha odaadod másnak, akkor az már nem a tiéd. ha neki pénzre van szüksége, az neked miért fáj? kéne az a pár száz forint, neked járna? vagy miért? sosem értettem az ilyen irigy embereket. még a szemetüket is irigylik mástól.
2017. júl. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem szemetet adtam. És tényleg jó szívvel. Ha irigy lettem volna nem adtam volna oda. Mindössze rossz érzés volt látni hogy ő nem imgyen adja másnak. De hát az igaz, hogy ez már az ő dolga.
2017. júl. 15. 21:29
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

És akkor mi van, ha nem ingyen adja?

Az ő anyukáját még, hogy pénzt szeretne szerezni felesleges dolgok eladásával. Honnan tudod, hogy nincs nagy szüksége rá? Kívülről ez nem mindig látszik ám. Ha meg van, akkor is szeretne még, hogy több mindent adhasson meg a gyerekének. Ezért ő tényleg rossz ember?

2017. júl. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
41%
nekem az onnantól szemét, hogy én már használtam, és nekem már nem kell. környezetvédelmi okokból nem dobom a kukába az olyan szemetemet, amit még fel lehet használni. Például a jobb ruhákat igyekszem odaadni másnak, aki még használni tudja. szerencsére arra már sem időm, sem energiám nincs, hogy kövessem a szemetem útját, és irigykedjek, ha valaki profitál belőle. Képzeld el, hogy a kidobott műanyag palackból is profitál valaki. Húha, akkor inkább ne is dobjuk a szelektívbe, nehogy valaki még jól járjon vele.
2017. júl. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem állitottam olyat, hogy rossz ember. Rosszul esett. Ennyi. Ez egy érzés. Véleményeket szerettem volna a témáról és nem ítélkezést, hogy én irigy vagyok.
2017. júl. 15. 22:21
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem ítélkeztem. Leírtam a véleményem anélkül, hogy egy rossz szót mondtam volna rád.
2017. júl. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Fatal_3rror_ ***** válasza:
100%
Az a véleményem hogy túlreagálsz egy olyan dolgot amihez az ég világon semmi közöd.
2017. júl. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!