Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit lehet tenni egy folyamatos...

Mit lehet tenni egy folyamatosan negatív baráttal?

Figyelt kérdés

A történet az, hogy van egy barátom, aki mindenben a rosszat látja, ritka dolog ha tud egyáltalán örülni valaminek. Sokszor ha mélyebb témákról beszélgetünk a többiekkel akkor jön a negatív hozzászólásaival. Egyre gyakrabban azt érzem, hogy leszívja az energiám és nincs kedvem vele lenni. Van, hogy örülök, hogy nem látom bármennyire is csúnya ilyet írni.

Próbáltam beszélni vele szépen, hogy nem szabad hozzáállnia így a dolgokhoz, mert sosem lesz boldog. Mindig azt mondja, hogy ezzel tisztában van, szeretne ezen változtatni és fog is, mindent megtesz ennek érdekében. Csakhogy az ígérgetés ellenére semmit sem tesz, ugyanolyan, mint eddig. Mielőtt mondanátok beszéltem vele sokszor erről, és nem csak én hanem többen is, nem támadtuk le, nem piszkáltuk, beismerte ezt a dolgot, de nem változik semmi. Be van zárkózva azzal a gondolattal, hogy szar az élet, az emberek, a világ, stb.. Valószínüleg depressziós, de orvoshoz nem akar menni, mert nem hisz ezekben. Tudom, csak azon lehet segíteni aki akarja, de ő tudja, hogy baj van vele, de ennek ellenére nem tesz semmit a változás érdekében pedig támogatnánk és támogatjuk is őt. Úgy érzem, hogy egy atyai pofont lekevernék neki, hogy ébredjen már fel.


Valaki valami tipp? Mit lehet tenni? Mert úgy érzem, hogy én már kevés vagyok...o



2017. júl. 15. 22:19
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

Nekem volt ilyen barátnőm. Az a durva, hogy RENGETEGEN szakították már meg vele a kapcsolatot emiatt, de mégsem veszi észre magát. Pedig az embernek sokszor tényleg kedve támad felvágni az ereit, ha vele beszél. :( Hiába nagyon okos és jó fej egyébként, ez sajnos tönkretesz mindent.

Én megszakítottam vele a kapcsolatot, arra nagyon érzékeny vagyok, hogy kikkel veszem körül magam, pozitív és motiváló emberekre van szükségem.

Volt ilyen pasim is, vele is nagyrészt ezért szakítottam.

2017. júl. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Clay Morrow ***** válasza:
73%
Le kell építeni a barátságot.
2017. júl. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezek szerint már többen és többször próbáltatok neki segíteni. Nem hagyja. Akkor ne foglalkozz vele! Nem tudsz más helyett élni.
2017. júl. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a típust úgy hívják, hogy energia vámpír. És a vámpírokat etetni szigorúan tilos! Szóval le kell építeni a csába.
2017. júl. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Én is a kapcsolat megszakításán gondolkozom, de nem szeretek egy hibáért eldobni embereket. A gond ott van, hogy ez a 'hiba' nem hiszem, hogy meg fog oldódni, de nekem lassan energiám és türelmem is kezd elfogyni.

Egyébként ő sem veszi észre, hogy miért nem barátkoznak vele. Volt, hogy mondta, hogy Xy is csak rövidebb ideig volt a barátja és mennyi kapcsolata megszakadt.

2017. júl. 15. 22:36
 6/10 anonim ***** válasza:
70%

Volt ilyen barátnöm, pár év után teljesen ignoráltam, és azota össsze sem ismerkedek (vagy csak szőrmentén) ilyen emberrel, nem vagyok kiváncsi más tök felesleges sirámaira.


28n

2017. júl. 16. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Fatal_3rror_ ***** válasza:

Voltak nekem is ilyen barátaim, mi több régen én is folyton negatív voltam.


El kell kerülni az ilyen embereket nagy ívben. Hiába próbálsz segíteni rajtuk, mert ők maguk nem akarnak változni és szinte élvezettel lubickolnak a búbánatban.


Azt kell nézni hogy egy életünk van amit nem érdemes ilyen emberekre elpazarolni.

2017. júl. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akar változtatni, pedig támogatóan álltok mellette, akkor nincs sok választás. Nyomaszt a társasága, hanyagolni kell. Ne úgy vedd, mint aki cserbenhagyja, meg ne is büntetésként fogd fel, hanem a saját lelki egészséged megóvásaként. Mivel a negativitás is fertőz. Elég stabilak és erősek vagytok, ha ilyen (gyanítom) sokáig bírtátok, de úgy látszik, most már kezdetek besokallni. Ez szerintem teljesen normális.

Nekem van egy barátnőm, nagyon rossz passzban volt pár éve, átcsúszott energiavámpír módba. Sokáig álltam mellette, meghallgattam, próbáltam tanácsot adni. De egy idő után már nem bírtam, el kellett engednem kicsit a kezét. Persze nem szakítottam meg vele a kapcsolatot, csak elkezdtem nem keresni a társaságát. Szóval tudta, hogy ha nagy baj van, még mindig számíthat rám, csak a napi, heti lelkiszemetes szerepből léptem ki. Össze is szedte magát azóta szerencsére. Végre megint tudunk beszélni. Mostanában én vagyok magam alatt, ő hallgat meg engem (amíg bírja).

2017. júl. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2017. júl. 16. 09:59
 10/10 anonim ***** válasza:

Ezt komolyan nem tudom megérteni. Egy (igaz) barát attól barát, hogy happyben-depiben veled van, nem?

Nem lehet, hogy csak megértésre/elfogadásra vágyik? Gondolj már bele kérdező, hogy te is lehetnél az ő helyében. Neked az esne jól, ha állandóan észérvekkel próbálnának meggyőzni, hogy legyél már pozitívabb stb. vagy ha ilyenkor méginkább rángatnátok magatokkal, megnevettetnétek és éreztetnétek vele, hogy mindig itt vagytok/ lesztek neki?

Én is átmegyek jelenleg a depis barátodhoz hasonlóan egy ilyen időszakon és bizony tényleg lehullanak a nagy barátok, még a legjobb barátnőm is elmenekült előlem, nem mondta ki őszintén, hogy mit gondol, de pontosan tudom anélkül is. Az emberek önzőbbek ennél, ami rendben is van. Nekünk meg ez az önismeret része.

2017. júl. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!