Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan tudnék egy barátomnak...

Hogyan tudnék egy barátomnak segíteni?

Figyelt kérdés
Szegény kicsit skizofrén is, és kidobták a szülei. Dolgozott is de kirúgták. Félek hogy öngyilkos lesz. Ismerem milyen. Hova tudnám vinni? Hogy mi a baja le se írom, kb hihetetlen. De lényegében szerintem örült.

2017. júl. 17. 20:16
 1/8 anonim ***** válasza:

Te nehezen tudnál neki segíteni, orvoshoz kéne vinni. De a Magyar egészségügyet ismerve inkább leszedálják, mint segítenek neki.

Van diagnózisa a fenálló pszichés/mentális betegségéről? Vagy te miből gondolod, hogy skizofrén lenne? Amúgy leírhatod azokat a "hihetetlen" dolgokat, amiket csinált, engem kifejezetten érdekel.

2017. júl. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
1.-nek igaza van. Kórházba kell vinni, pláne, ha van esély az öngyilkosságra is. Nincs olyan, hogy valaki őrült, ez csak szleng. Lehet skizo, paranoid, szorongó, stb, de ezek kezelhetőek.
2017. júl. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Azt képzeli megszállta egy Démon. Látja az időt meg a teret, hihetetlen dolgokat csinált. Kiment Ausztriába és bevásárló kocsival járta az utcát több milliót elköltött amit egy hotelben keresett meg. De van benne valami Zseniális, néha olyanokat mondott napokat kelet rajta gondolkoznom. Majd valamit kitalálok mi legyen vele. Az a baj én vagyok az utolsó aki segít neki, mindenki más lemondott róla. Tudom ha letiltom azt nagyon nehezen viselné. Ráadásul még élvezi is hogy örült, itt szoktam tanácsokat osztogatni de ez nekem is magas. Azért kösz. Sajnálnám ha begyógyszerezve töltené le az élete hátralévő részét valami elmegyógyintézetben. Már volt Sümegen is és sokkolták többször.
2017. júl. 17. 20:42
 4/8 anonim ***** válasza:

Yupp, paranoid skizofrén, szerintem. Jómagam másfél évig egy paranoid skizofrén férfival laktam együtt, hasonló dolgokat csinált. A többi skizofrénnel ellentétben ők kifejezetten érdeklődőek, a tudomány, okkultizmus iránt...A skizofrénia, és a pszichózis torzít. Az összes skizofrén a saját világában él, és abba menekült saját maga, és az élete elől. Ezt a képzeletbeli világot a társadalomból, és a valós világból merítette. De csak egy részét. A másik része torz eszmepárosítások, téveszmék. A paranoid skizofrénekről nehezen lehet eldönteni, hogy őrültek-e vagy zsenik. Magasröptű gondolataik vannak - ha eszükbe jut valamilyen elmélet, akkor egy furcsa hatalomérzet árad szét bennük, és ettől megrészegülve mindenkinek ezt újságolták. A paranoid skizofrének téveszméi féligazságok. Egyik része jó ötlet, és megvalósítható. A másik része pedig őrült eszmetársítás. A skizofrénekre jellemző az a hit is, miszerint megszállta őket egy démon. A skizofréniához gyakran társul hallási hallucináció, és ezzel próbálja megmagyarázni a hangokat.

A lakótársam megszállotja volt a kvantumfizikának, sok-sok könyve volt róla. Téveszméket gyártott ehhez, és még sorolhatnám. Vidd a barátodat orvoshoz minél előbb. A skizofrénia nem a legbiztonságosabb betegségek közé sorolható. A barátod akár kárt tehet saját magában, és a környezetében is. Vannak skizofrén rohamok - a pánikbetegséghez tudnám hasonlítani, de a rohamok intenzitása itt nagyobb, és a rohamok alatt a beteg hallucinál (hallási, szaglási, tapintási hallucináció. Akár több is egyszerre). Nem tudom hogy ez a roham más betegekből mit vált ki. A bátyám is skizofrén, egy rohama volt, ráadásul a belvárosban, távol az orvosoktól, és a lakásától. Kétségbeesetten felhívta édesanyámat. Ő arra kérte, hogy mesélje el neki részletesen a Hófehérke és a Hét Törpe történetét. Abszurdnak hangzik, de mivel a bátyám maximálisan a mesélésre és a mese felidézésére koncentrált a rohama abbamaradt. Ő a rohamai alatt nem volt veszélyes, viszont nekünk szerencsénk volt ilyen szinten. Mások szerint a legtöbb skizofrén beteg örjöng ilyenkor - Nem tudom mennyire igaz ez.

Vidd orvoshoz minél előbb. Nem fog örökre a pszichiátrián ragadni. Amint sikerül elérni egy optimális állapotot gyógyszerek szedése mellett kiengedik. Optimálisat értsd úgy, hogy a skizofrénia tünetei nem állnak fent.

Fontos még, hogy a téveszméit ne cáfold meg. Ő azokat amiket mond komolynak gondolja, és mondhat akárki akármit szerinte akkor is valós lesz. Ha megcáfolod őket, azzal nem érsz el semmit, maximum azt, hogy nem fog benned bízni. A bizalom fontos pedig, hogy orvoshoz vidd...Igen, ez a másik dolog. Te döntesz, hogy dokihoz akarod-e juttatni. A skizofréneknek nincs betegségtudata. Számodra nyílvánvaló hogy ő beteg, de ő ezt nem tudja - mint már írtam, egy olyan álomszerü világban él, amelyben ő teljesen normális. A skizofrének is emberek, csak máshogy érzékelik a valóságot. Eltorzítva. Ha kezedbe akarod venni a dolgokat, akkor mindenképp kellenének még emberek, egyedül nehéz lesz. Lényegében te nem tartozol neki semmivel. A barátod, de mégis csak beteg. Senki sem hibáztat, ha elengeded. Hisz te sokat tettél érte eddig is. A legtöbb ember nem kérne segítséget mint te, hanem egyből félve szaladna el tőle, mondván hogy ő "őrült".

1-es voltam.

2017. júl. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Jah jah csak a sors fintora én is volt amikor rosszul voltam és ö segített nekem a legtöbbet tiszta vicc az egész. Próbáltam meggyőzni, programozó vagyok, programot írtam neki hogy bizonyítsam pár elméletét, de hülyeség volt mert csak bevitt magával az őrületbe. Meg teljesen kizárt. Most arról akar meggyőzni találkozzak vele mert van egy Quantum számítógépe csak nem tudja programozni. (A valóságban az történ kirúgták mert gondolom felvázolta a kis világát. Nem tudja fizetni az albérletét mert így nem veszik fel sehova. Ki akar egy örülttel együtt dolgozni.) Mindenesetre arra az álláspontra jutottam segítek neki, de ha nem látok reális esélyt arra hogy elfogadja a segítséget akkor megszüntetem vele a kapcsolatot. Az orvosokat is bolondnak hiszi. Jó mondjuk egy része tényleg az. :D
2017. júl. 17. 21:30
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem jól látod a dolgokat :) Sok szerencsét előre is.
2017. júl. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én egyik haverommal ugyan ez történt. Nem Bajai véletlen a tied?
2017. júl. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Veszprémi és egy lány. A barátságunk is elég érdekes.
2017. júl. 21. 00:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!