Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Megadjam neki a telefonszámom?

Megadjam neki a telefonszámom?

Figyelt kérdés

Angolul tanulok es az egyik netes oldalon elkezdtem beszélgetni egy amerikai sráccal. Szimpatikusnak találjuk egymást, de van egy kis félelmem.

Felvetette, hogy adjam meg a telefonszámom, így jobban tudnánk tartani a kapcsolatot a w-on. Szerintetek megadjam neki nyugodtan vagy jobb ha nem?? Ugye a neten soha nem tudni ki ül a gep másik oldalán és emiatt van egy kis félelmem, de lehet hogy csak paranoia. Attol hogy tudja a számom tehet nekem valami rosszat?

Mi a véleményetek, illetve volt már valaki, aki hasonlóképp kezdett el kapcsolatot tartani külföldivel?



2017. aug. 2. 08:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%
Szia! Szerintem semmiképp ne add meg! Nem tudhatod, milyen szándékkal kéri és milyen ember lehet akivel a neten chatelsz.
2017. aug. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%
Skype esetleg? Én először azt adnám meg.
2017. aug. 2. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Ne add meg, lehet nem is amerikai.
2017. aug. 2. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
72%
Te tudod mennyire ismered az illetőt és mennyire megbízható. Hol ismerted meg? Nekem is vannak internetes barátaim és tudom kik azok, akiknek megadhatom a számomat és kik azok, akikkel bár jóban vagyok, de a számomat azért nem osztanám meg.
2017. aug. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nyugodtan megadhatod neki. A telefonszámod alapján semmilyen további adatot nem szerezhet rólad (hacsak az adataid nem nyilvánosak a tudakozóban). Ha zaklatna, vagy nem kívánnál vele tovább kommunikálni, az okostelefonokban már van lehetőség telefonszámok blokkolására.

Szerintem mindössze arról van szó, hohy Whatsappon vagy Viberen társalogna veled, ami valóban egyszerűbb, mint netes oldalakra belépegetni. Adott esetben ezekről.az alkalmazásokról is simán tiltható.

2017. aug. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a véleményeket, válaszokat 😊! Igen, whatsappon szeretne tartani a kapcsolatot.
2017. aug. 2. 10:17
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Előbb jöjjön el Mo-ra, és ismerkedjetek meg személyesen is. Ne te menj ki, előbb ő jöjjön. Vesd fel neki. Ha ettől megijed, vagy nem akar jönni, akkor sztornó.
2017. aug. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Hát ott nég nem tartunk, csak a telefonszám megadásnál🙂.
2017. aug. 3. 13:35
 9/12 anonim ***** válasza:
#7 - No persze, mert majd mindenki ugrik neked ide a világ másik feléről egy pár hét/ hónap ismerettség után...
2017. aug. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én nem adnám meg elvből senkinek. Nem mintha tizenéves szűz lány lennék, hanem mert egyszerűen nincs értelme telefonon diskurálni főként egy amerikaival 6-7 órás időeltolódás mellett, mintsem az ezer+1 instant üzenetküldő alkalmazást vagy online beszélgetést használni. Lehet VoIPolni Messengerben, Hangoutson, Skype-on. Válasszon egy szimpatikusat.
2017. aug. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!