Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan ismerkedjek buszon?

Hogyan ismerkedjek buszon?

Figyelt kérdés
Sokat szoktam utazni buszon két város között, sokszor tele van és párszor volt már olyan is, hogy egy velem korabeli csaj mellett volt csak hely. Elég félénk típus vagyok, de hogyan merjek illetve kezdjek el beszélgetni velük?

2017. aug. 14. 21:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
59%
Egyáltalán nem kell beszélgetni velük, - Magyarországon nem szokás idegen embereket unalomból megszólítani.
2017. aug. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
és akkor még felmerül néhány emberben a kérdés, hogy hogyan tegyük jobbá ezt az országot, amely eléggé lesüllyedt a szégyenbe....
2017. aug. 14. 22:00
 3/12 anonim válasza:
73%

Én ezt javaslom,nekem biztos tetszene:

Szia! XY vagyok,tudom,hogy bem ismerjük egymást,de nekem szimpatikus vagy,hogy vagy? Esetleg lenne kedved beszélgetni?😊

2017. aug. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ez lehet hogy jó
2017. aug. 14. 22:09
 5/12 anonim válasza:
Szerintem elég egy szia és bemutatkozol, megkérdezed hogy hívják és utánna érdeklődj iránta hova jár, hány éves stb...
2017. aug. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos valoban nem szokás beszélgetni. Nemrég szoba elegyedtem egy nénivel, végigbeszéltük az utat. Elköszönéskor meghatodva annyit mondott, hogy nagyon örül, hogy mellé ültem, mert ebben a világban sajnos nem sürün tapasztal ilyeneket, de jo látni, hogy mégis elöfordul néha-néha.


Egyébként én valahogy igy kezdenék bele: "Szia, unalmasak ezek a hosszu buszutak, nem? Nincs kedved beszélgetni? Hátha gyorsabban telne az idö. Na meg aztán szimpatikusnak is tünsz. Munkába/suliba tartasz?"


Aztán a végén ha látod rajta, hogy ö is szimpatizál veled, akkor vagy mondod neki, hogy "esetleg folytathatnánk a beszélgetést facebookon", vagy ha még ehhez nincs merszed, akkor kérdezz rá, hogy "minden nap ezzel a busszal utazol? Én általában minden reggel 8kor, hátha összefutunk még, én örülnék neki." Ha szimpi vagy neki, akkor ugy intézi a dolgait, hogy másnap is ott legyen 8kor. De én inkább megkérném, hogy jelöljön be, igy nem veszititek el egymást.


Unokatesom egyébként igy jött össze a pasijával, igaz ö villamoson. Minden reggel 7kor állt a megálloban, és a srác is ugy intézte, hogy ott legyen. Minden nap beszélgettek, szimpatikusak lettek egymásnak, és összejöttek.

2017. aug. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%
Pl.: "Szia, megint jó kis hugyszag van, nem?" Vagy "Szerinted melyik csöves okádik előbb ez vagy az?" (poén) Amúgy nem gáz, csak van aki nem fogadja jó szívvel vagy nem tudja hova tenni és ezérf lekoptat 🙃
2017. aug. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"tudom,hogy nem ismerjük egymást,de nekem szimpatikus vagy,hogy vagy?"

Én férfi vagyok, de elég creepy lenne ha bárki így jönne oda hozzám.

2017. aug. 15. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Egy sima köszönés megteszi név nélkül oda-vissza, mert a tolakodást-túl kíváncsiságot szerintem senki sem szereti a rossz tapasztalat-hír miatt.

Aztán egy elindító kérdés a beszélgetésben, hogy sokat jársz e vonalon-ingázol? A válaszból meg tudod, lesz e folytatás vagy csend.


Amúgy, én tapasztaltam azt, hogy vonat-busz...mindegy, de főként az idősebbek leülnek és egymást sosem látottan beszélgetnek szinte mindenről...normális ember módjára, egy országban-környéken élnek.

Jobbára a városi tahóknál, akik depisek, beképzeltek, tudálékosak..."többek"...stb, ez kizárt...sz@rni is rájuk és látszik is rajtuk e "szép" tulajdonság.

2017. aug. 15. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Én a legjobb barátnőmmel buszon ismerkedtem meg 1,5 éve. Mi ugy kezdtük,hogy először csak köszöntünk egymásnak mert minden reggel egy busszal mentünk és igy találkoztunk. Párnap után elkeztünk beszélgetni. Igazából én a tesojával voltam jóban mert ő is járt reggelente de amikor ő már befejezte a sulit és nem jött akkor kezdtünk el barátnőmmel beszélgetni és lassan nagyon összebarátkoztunk ami még most is tart. Egy kis idő után már elkezdtünk találkozni buszon kívül is egyre töbször. ÉS ő lett a legjobb barátnőm.
2017. aug. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!