Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan mondjam meg neki, hogy...

Hogyan mondjam meg neki, hogy már nem szeretnék vele barátkozni? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Szóval van egy barátnőm, nevezzük most Nikinek. Nikivel ovis korunkban ismerkedtünk meg, és legjobb barátnők lettünk. Suliban is megmaradtunk legjobb barátnőknek, mindent elmondhattunk egymásnak, és önmagunk lehettünk. A barátságunk azután sem szűnt meg hogy ők elköltöztek másik városba. Most nyolcadikos vagyok, majdnem egy év telt el azóta, hogy utoljára találkoztunk. Amikor először láttuk egymást újra (még hetedikesként), már akkor éreztem, hogy valami más lett, de nem foglalkoztam vele. Aztán még találkoztunk párszor, egyszer még náluk is aludtam, ahogy ő is nálunk, de nem éreztem azt, mint régen, hogy mindent elmondhatok neki. Nem értette a vicceimet, amiken régen annyit nevettünk, ha elmesélek neki egy vicces szituációt, ő nagyon komolyan fogja fel. Egyre kevesebbet nevet, de még ugyanúgy legjobb barátjának tekint. Ezekkel, amiket az előbb leírtam nem is lenne semmi baj. Viszont bennem van egy érzés, amikor vele találkozom, vagy még csak beszélünk a találkáról. Már nagyon is kedvetlenül megyek hozzá. Bennem van egy amolyan megfelelési kényszer, mintha egy vadidegennel beszélnék. Mindig csak helyeselek, mert ha nem akkor elakad a beszélgetés, olyan érzés vele lenni, mintha fojtogatnának. Mint egy kínos szituáció, amiből minél hamarabb szeretne kikerülni az ember. Nem tudom, hogy ő változott-e meg ennyire, vagy én, a lényeg, hogy el szeretném mondani neki mindezt, amit most itt leírtam, és hogy már nem szeretnék vele barátkozni, de félek, hogy megbántom. Valamint a szüleink egy munkahelyen is dolgoznak, és ha az ő szülei berágnak rám, akkor lehet, hogy ez ott is meg fog mutatkozni valamilyen formában (pl: a szüleinknek is megromlik az egyébként jó kapcsolata), vagy hogy kínos legyen utána találkoznunk (mert mint mondtam egy helyen dolgoznak a szüleink, és gyereknapon vagy mikulás ünnepségen muszáj találkoznunk, mert ilyenkor mindenki cipeli a gyerekeket a munkahelyre). Mit tegyek? Hogy mondjam meg neki? Már nem tudok tovább színlelni. (Bocsánatot kérek az esetleges helyesírási hibákért! Értelmes válaszokat várok!) 13/L

2017. aug. 15. 18:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Más városba költöztek. Mért kéne barátkozni? Nem kell semmi szertartás, semmit mondani, a barátságok néha elhalnak. Nem kell mindig nevén nevezni a dolgokat. Mikor két ember már nem érzi jól magát együtt, abbamarad a kapcsolat, nem keresik egymást. Ha egy évig nem találkoztatok, akkor ezt pláne nem kell indokolni. Szerintem ő ugyanígy van vele. A szülőket meg nem érdekli.
2017. aug. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%
Én amondó lennék, hogy a legjobb az őszinteség. Nekem is volt egy hasonló szituációm én azt mondtam a haveromnak, hogy értem én, hogy nagy spanok voltunk meg minden de mostanra már mindkettőnk más lett, külön irányba mentünk, amivel nincs baj, de ne tegyünk úgy, mintha nem lenne így és egyikünk se akar rosszat a másiknak de "fagyasszuk" be egy kicsit a barátságunkat. Nem tudom mennyire érett a barátnőd, hogy ezt megértse, de én nem tudnék színlelni olyan sokat, ahogy te leírtad. Szóval ja, végsősoron te legyél fontos önmagadnak ne olyan emberek határozzanak meg akik látható módon nem igazán élvezik a társaságod. Úgyhogy szerintem szüneteljetek egy kicsit.
2017. aug. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az ember rengeteget változhat akár 1 év alatt is, főleg, hogy még csak nemrég csöppentetek bele a kamaszkorba. Nekem is van egy hasonló élményem, ami már pár évvel ezelőtt történt. Én akkor 6.osztályos voltam. Tudni kell, hogy volt egy barátnőm, akivel óvodás koromban lettem nagyon jóban, akkor találkoztunk. Annyira szoros volt a barátságunk, hogy még egy iskolába is mentünk tovább, ráadásul még osztálytársak is lettünk. Aztán ez a lány másodikban tagozatot váltott, és az iskolánk B épületében folytatta a tanulmányait. Ezután pár alkalmat leszámítva évekig nem is találkoztunk. Felsőben úgy alakult, hogy megszűnt az a tagozat, ahova ő eddig járt, ezért az ő osztályát összevonták a miénkkel. Én legbelül hirtelenjében azt sem tudtam, hogy örüljek-e ennek az egésznek vagy sem. De gondoltam rá, hogy mi lenne, ha megint annyira jóban lennénk, mint a régi szép időkben. A 6.-os évnyitó borzalmasan sült el. A lány mellém ült. Én meg, mint valami idióta tökfej, meg sem bírtam szólalni. Annyira zavarban voltam, és váratlanul ért a találkozás, pedig tudtam, hogy látni fogom. A furcsa az, hogy először ő is úgy közeledett hozzám, mint aki szeretné újrakezdeni a barátságunkat, de aztán mégsem lépett semmit, nem próbálta meg oldani bennem a feszültséget és helyettem beszélgetést kezdeményezni. Azt hozzám teszem, hogy ő is elég visszahúzódónak látszott még akkor, de őszintén szólva, én nem ismertem. Az elkövetkezendő 3 évben gyötrődtem magamban, hogy mi lett volna ha másképp alakulnak a dolgok. Mindig a múlt emlékei elevenedtek fel előttem, hogy milyen sokat játszottunk együtt, mennyire örültem neki, mikor eljött hozzánk és ő is nekem. Lehet, hogyha nagyon akartam volna, rendbe hozhattam volna a kapcsolatunkat, de nagyon ritkán beszélgettem vele kettesben, mások előtt meg egyszerűen nem mertem megszólítani, mármint az osztálytársaimra gondolok. 3 éven keresztül úgymond, csak kerülgettük egymást. Sokszor azt éreztem, hogy úgy érzi, én haragszom rá valami miatt, miközben nem. El akartam neki mondani többször is, hogy én valójában nagyon kedvelem őt, és még mindig jófejnek tartom, de sosem éreztem úgy, hogy itt a megfelelő alkalom, vagy talán csak nem volt elég önbizalmam. Ki tudja...

Azóta már rég elballagtam általánosból. Most fogom kezdeni a 3. évemet gimiben, de még mindig szinte ijesztő, hogy mennyi mindenre emlékszem ezzel kapcsolatban, és lehet, hogy soha nem is fogom elfelejteni.


Gondoltam leírom az én kis történetemet, hogy lásd, mással is előfordult már, hogy elhidegült egy barátjától és már semmi nem működött úgy, mint régen. Remélem azért sikerül majd egy új barátnőt találnod, akivel jól érzed magad és bármit megoszthatsz vele.


Egyébként, véleményem szerint nem kellene ezt így kerek perec a szemébe mondanod, hogy nem szeretnél már a barátja lenni. Egyszerűen csak próbálj meg távolság tartó lenni, kevesebbet szólni hozzá és előbb utóbb ő maga is rájön majd, hogy már nem úgy viszonyulsz hozzá, mint eddig. Szerintem a szülők között attól még ugyanúgy megmaradhat a jó kapcsolat, szóval miattuk ne aggódj!


Elnézést, ha nagyon hosszúra sikeredett az írásom. 16/L

2017. aug. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A szüleinket érdekli, hiszen ez egy majdnem 9 éves barátság. Ha csak annyit mondok, hogy most nem szeretnék átmenni, mindketten értetlenül állnak és bombáznak a "Miért?" kérdésekkel. Viszont még nekik sem szeretném elmondani, mert a felnőttek is nagyon pletykásak, és simán elmondják Nikinek, pedig ezt négyszemközt kéne megbeszélnünk. Egyébként ő élvezi a társaságom, csak én nem az övét, mint mondtam még mindig legjobb barátnőjeként tekint rám. A leépítést már próbáltam, de nem működik. Kisebb-nagyobb időközönként mindig rám ír, hogy mikor tudnánk találkozni megint. Lassan fél éve keresem a kifogásokat, és még nem tűnt fel neki, hogy soha nem keresem a társaságát. Ettől függetlenül köszönöm a válaszokat!
2017. aug. 15. 19:53
 5/5 A kérdező kommentje:
Ja, és ők kétszer költöztek, másodjára Budapestre. Egy-két évvel később családi okokból kifolyólag mi is Budapestre költöztünk. Tudom, hogy elég nagy város, de nem olyan nehéz találkozni, mintha pl: Debrecenben élnénk, és onnan kéne feljönnöm Budapestre.
2017. aug. 15. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!