Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Egy magyar ember, melyik...

Egy magyar ember, melyik külföldi nemzet embereit tekinti barátnak, bizalmasnak?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok, ti mely népeket mondanátok?


Én 3 népet tudnék mondani ők pedig a lengyelek, a horvátok és a bolgárok.



2017. szept. 19. 20:38
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Egyiket sem, a nemzetiség az egyik legnagyobb baromság szerintem, minden nemzetben vannak barmok és kevésbé barmok.
2017. szept. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Úgy átlagban gondoltam... :D
2017. szept. 19. 20:41
 3/9 anonim ***** válasza:
48%
Én az ázsiaiakat, főleg a Japánokat.
2017. szept. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A bolgár veszett fajta.
2017. szept. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyaltalan nem lehet nemzeteket, nemzetsegeket atlagolni. Nem attol lesz valaki a baratunk, hogy hasonlo a tortenelmunk vagy kozel lakunk egymashoz.
2017. szept. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%
Semelyiket. Barátomnak csak azokat az embereket tekintem, akiket személyesen ismerek és meg van köztünk a szükséges összhang. Még a magyarok közül is csak keveset tekintek barátomnak.
2017. szept. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%
magyarország az egyetlen ország a világon, akinek sikerült elérni, hogy MINDEN vele szomszédos ország lenézze, utálja
2017. szept. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
67%
Japán
2017. szept. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Hogy ha most a politikában is gyakran villogtatott "testvér nemzetünkre" vagy kíváncsi, akkor a lengyeleket szokták mondani mint "barátunk".


A mondás is tartja "Lengyel, Magyar két jó barát, együtt harcol, s issza borát"


Lengyelül: "Polak, Węgier, dwa bratanki, i do szabli, i do szklanki."


Tehát a lengyeleket szokták a mi "testvérnemzetünknek" nevezni, de általános szorosabb kapcsolat, kedvelés nincs köztünk. Mint vendéget nyilván szivesen látjuk őket, és ők is minket, és a kocsmákban is jókat tud nevetni egy magyar-lengyel társaság mikor a fenti közmondás elhangzik, de ennyi.


Néha még a finneket szokták megemlíteni, ezt a magyar nyelv finn-ugor eredete miatt.

De lévén nincs közös történelmünk, és szemléletben is mások vagyunk, nem szorosabb ez a viszony. Az biztos egyébként, hogy a magyarokhoz hasonlóan, a finnek is szeretnek inni. Nem is akárhogy. Egy főre kiszámolva Finnországban 18 liter tiszta szesz jut, Magyarországon "csak" 16.


Ennyivel be is záródik azoknak a nemzeteknek a sora, akikre nem neheztelünk.


Trianon után, és a második világháború után a környező országokra mind neheztelhetünk, ha csak politikatörténetet nézünk.


De értelmes ember nem fog a 100 évvel ezelőtti eseményekért lenézni vagy megvetni egy teljesen random szlovákot, vagy szerbet.

2017. szept. 20. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!