Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mihez kezdhetnék ezzel a...

Mihez kezdhetnék ezzel a kapcsolattal?

Figyelt kérdés

Egy ismerősömmel jól kijöttünk mostanában. Hosszas és tartalmas beszélgetéseink voltak. Kiöntöttem neki a lelkemet, elmondtam a titkaimat, mi nyomja a szívem - azonban úgy érzem, ő nem nyíl meg ugyanígy. Kedvesen meghallgat, vigasztal, érzelmileg támogat - de úgy érzem, ő nem tekint rám úgy, mint olyan személyre, akivel az ilyen érzéseit megoszthatja, rábízhatja.

Így pedig, mivel ez a dolog egyoldalú, olyan, mintha én "lelki szemetesnek" használnám őt - ez pedig nagyon rossz :(. Ő nekem mondhatni a legjobb (egyben egyetlen) Barátommá vált. Nem akarom őt kihasználni.

De ott van bennem ez a depresszív oldal, a személyiségem része, amit nem tudok teljesen elnyomni. Ugyanakkor rossz hatással sem akarok lenni Ő rá. Nem akarom ráerőltetni magam, de érdekel, mi van vele, törődöm vele, és szeretném, ha ő is annyira meg tudna bízni bennem, mint én benne.

Megfordult a fejemben, hogy inkább eltaszítom magamtól, minthogy így kihasználjam, de nem akarom, hogy azt higgye, nem szeretem, mert nagyon is... Nem tudom, mitévő legyek ._.



2017. okt. 6. 21:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ne taszítsd el, hiszen kedves veled, esetleg kérdezz rá, hogy mi az oka, hogy ő nem nyílik meg előtted. Lehet csak nem szeretne terhelni a gondjaival, de szívesen meghallgatja a te dolgaidat.
2017. okt. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
85%

Nekem is van ilyen barátom. Mindent elmondhatok, meghallgat segít maximálisan, rosszindulat nélkül, de ő alig mond magáról valamit. Én is éreztem ilyet, hogy lelkiszemetes, de én beszéltem vele erről. Mondtam neki hogy ez a helyzet, én elmondok mindent ő nem, így egyoldalú, mondja ő is a rosszakat nyugodtan, megbízhat bennem.

Beszélj vele erről. Vagy az van hogy nem bízik benned, vagy az hogy szégyelli, vagy az hogy nem történik vele semmi olyan. De ezért semmiképpen ne taszítsd el!! Beszéld ezt meg vele, ha nem mondja akkor fogadd el ilyennek, lehet ő ilyen, és te lelkileg táplálod őt. Mi esetünkben ez van, nem sokminden történik vele, munka haza, alvás munka, de az a kevés ami történik és rossz, azt is szégyelli, ő ilyen magában feldolgozós típus. De lelkileg nagyon nagy szüksége van rám, ezt ő mondta így, táplálom a lelkét, megerősítem, és ő neki ez többet jelent bárminél. Ő ilyen, így kell elfogadni. ha akarja majd mondja.

2017. okt. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát én most "eldobtam" valakit, aki hasonló lehetett, mint te. Én tényleg a végén már csak lelki szemetesládának éreztem magam és igenis szerettem volna magamról beszélni, írni, de ez őt nem érdekelte, vagyis kérdezgetett. de amikor kifejtettem, akkor küldött egy okét, ahát, aztán pofázott tovább a saját dolgairól.

Így az ember tényéeg bezárkózik.

Nem azt mondom, hogy te is ilyen vagy, de nézegesd át a beszélgetéseiteket, tényleg figyelmesen válaszoltál?

2017. okt. 7. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!