Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nem tudok kijutni ebből a...

Nem tudok kijutni ebből a "barátságból". Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Lehet kicsit hosszú lesz a szöveg de kérek mindnekit olvassa végig és ha tud jó tanácsot adni írja le mert bajban vagyok.

Van egy barátnőm akivel tavaly ismerkedtem meg. Nagyon bírtuk egymást és jól elvoltunk egymással. Lett egy pasija és hát elkezdett fele annyi időt tölteni velem mint azelőtt. Nem esett rosszul, csak neha unatkoztam. Majd később beleszeretett egy másik fiúba és hát depressziós lett és úgy takarta ezt hogy flegmázott meg minden apróságon felcseszte magát, hozzá se lehetett szólni. Fájt neki hogy már nem szereti az első pasiját. És mivel engem ismert legjobban rajtam töltötte ki a flegmaságát, és ez nekem nagyon fájt. És azután lett új barátja akibe ugye beleszeretett és onnantól teljesen el lett hanyagolva ís azóta is el vagyok. Mikor a pasija kimutatja a szeretetét iránta akkor jófej, mikor nem mutatja akkor flegma. És kb azóta olyan az egész kapcsolatunk h "hivatalosan" legjobb barátnők de nem vagyunk azok. Belül nem. Ő elvan a pasijával. Többi barátnőivel van. Én csak akkor vagyok jó neki és akkor beszélgetünk ha ketten vagyunk mert valami miatt muszáj. És azért vagyok jó neki mert adok neki néha kaját meg segítek neki tanulni es hogy legyen kire rámondja hogy ez a legjobb barátnőm. Akivel akik tölt el időt. Mert ha nincs ló jó a szamár is. És ha véget vetnék a barátságunknak félek h mi változik meg. Hogy képes e lesz arra h a többi barátnőmet ellenem fordítja vagy nem. Beszélni fogunk e még vagy nem. Fogalmam sincs de alig találok ebből kijutat. És ez azért is nehéz mert egy szobába vagyunk a kollégiumba, és nehéz. Félek. Jó tanács?



2017. okt. 31. 22:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Èlvezd.
2017. okt. 31. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ezt úgy nevezik hogy kihasználás.

Mert csak akkor vagy neki jó ha segítesz , saját magát juttatja előrèbb, a te rovásodra.

Az ilyen nem barátnő. Segítesz neki, meg lehet megis köszöni , de lehet hogy a többi ismerőseidnek elmond minden szarnak, ès előbb vagy utóbb megutálnak.

2017. okt. 31. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 TR75 ***** válasza:

Ha ez a helyzet, akkor le kell építeni ezt a "barátságot". Ha nem akarod azt mondani neki, hogy "Figyelj, egy önző dög vagy, sz.rban jó vagyok, ha meg olyan kedved van, akkor lekezelő vagy és bunkó. Mehetsz Isten hírével!", akkor fokozatosan lazíts a kapcsolaton. Egyre ritkábban keresd, egyre kevesebb dolgodat meséld el neki, egyre ritkábban érj rá vele foglalkozni.

A valódi megoldás természetesen az lenne, hogy leülsz megbeszélni vele ezt a dolgot, de te ismered őt annyira, hogy tudd, mi lesz a reakciója. Egy ilyen szituációból könnyen lehet sárdobálás, szemétkedés, fúrás és örök harag.

2017. okt. 31. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kèrdező. Kèrlek. Èlvezd. Nem rosszból ès nem viccből írtam. Csak csináld ès meglátod.
2017. nov. 1. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ez engem már tönkretesz. Félek majd ha megmondom neki hogy nem tartom legjobb barátomnak majd ellenem fordul és mindenkit ellenem fordít
2017. nov. 1. 06:38
 6/7 TR75 ***** válasza:
Ha direktben nem akarod elmondani neki, akkor apró lépésenként építsd le. Keresd egyre kevesebbszer, viszont ha ő keres, egyre többször ne érj rá, és ilyesmik. Esetleg tarts elé tükröt, legyél vele te is flegma, esetleg adott esetben szó szerint mondj neki olyan dolgokat, amiket ő mondott már neked, és az rosszul esett.
2017. nov. 1. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
jövőre majd más szobatársat válassz. Addig meg éljetek békésen egymás mellett.
2017. nov. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!